Intencje Mszy Św. w dniach od 07 do 13 października 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 7 do 13 października 2013 roku

Poniedziałek (7 października) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
6.30    Za ++ męża i ojca Stanisława, rodziców obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa, + Antoniego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1.  Za ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++ męża Józefa Sznura, jego rodziców Annę i Alojzego, Franciszka i Józefę Marek, poległego brata Józefa, teściów Henryka i Marię Białek, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Danuty i Andrzeja z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Marcin Tworuszka – Natalia Ornatowska.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ męża Jerzego Szopa, rodziców, rodzeństwo, teściów, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę Anielę, ojca Antoniego Kołodziejczyk, brata Czesława, dziadków obu stron, ciocię Marię, szwagra Zdzisława, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Dawida Kozubek (7).
4. Za ++ męża Stefana Kaczmarczyk, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (8 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (8).
7.00    1. Za ++ Karolinę Panek, męża Szymona, córki Gertrudę i Bronisławę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anieli i Norberta z okazji 40. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30    Kościół Bożego Ciała: Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1.  Za ++ rodziców Pawła i Anastazję Solga, syna Emila, Hildegardę Emerling, ++ z rodziny im pokrewieństwa.  
2. Za ++ rodziców Marię i Wiktora Pola, dziadków obu stron, rodziców Matyldę i Franciszka Tkocz.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie oraz za + męża i ojca Franciszka  o radość życia wiecznego.


Środa (9 października) – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
6.30    Za + Dawida Kozubek (9).
7.00    1. Za żyjących i ++ z rodzin Pikel i Ochs.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marty oraz za ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin i pokrewieństwa Klabisz-Pollok-Foik-Morgaś-Szydło.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za + żonę Różę Janowską w 4. Rocznicę Śmierci oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za + męża i ojca Andrzeja Niedbałka w 1. Rocznicę Śmierci, jego ++ rodziców Bertę i Józefa, + brata Józefa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Grażyny z okazji 60. Rocznicy Urodzin.

Czwartek (10 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (10).
7.00    1. Za ++ Elfrydę, Antoniego i syna Herberta Ochs.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w intencji Jadwigi o ulgę w cierpieniu.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ Adriannę Waloszek w 1. Rocznicę Śmierci.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ rodziców Agnieszkę i Władysława i o opiekę dla prawnuczek Mileny, Maji, Dominika i Alicji oraz za ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ rodziców Leona i Martę Barasińskich, ++ z rodzin Knot, Sas, Gazda, Smajda, ++ teściów i wszystkich ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ teściów Małgorzatę i Antoniego Słomczyńskich, męża Mieczysława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ z rodzin Przybyła i Giemza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Kościół Bożego Ciała: Msza św. dla młodzieży i studentów.

Piątek (11 października) – Dzień powszedni
6.30    1. Za ++ córkę Edytę, męża Alfreda, rodziców obu stron, ++ z całego pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
2. Za ++ rodziców Emilię i Stanisława, dziadków Jadwigę i Józefa, Wiktorię i Kazimierza oraz ++ z rodziny i pokrewieństwa.
7.00    1. Za + syna Joachima Muszkiet, ++ rodziców Annę i Izydora Muszkiet, Józefę i Marcela Graniowski, + siostrę Gertrudę oraz o zdrowie i  błogosławieństwo Boże w rodzinie.
2. Za ++ Jana Przybylskiego, Tadeusza Łabiszewskiego, ++ z rodziny i pokrewieństwa, + Reginę Zyper oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ z rodzin Sokolickich i Fabiańskich o radość życia wiecznego.
2. Za ++ Bernarda, Łucję i Jana Polaczek, dziadków obu stron, wszystkich ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za + Dawida Kozubek (11).
4. Za + męża Franciszka Lechowicz w 10. Rocznicę Śmierci, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  

Sobota (12 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (12).
7.00    Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Przybyła, męża Pawła Damaszek, jego rodziców i ++ z pokrewieństwa Przybyła-Damaszek.
10.30    ŚLUB KONKORDATOWY: Daniel Bombelka – Martyna Smajda.
12.00    W intencji żyjących i zmarłych absolwentów, nauczycieli i pracowników z okazji 50-lecia Technikum Mechanicznego oraz 40-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Strzelcach Opolskich.
14.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Horsta i Agnieszki Wieczorek z okazji 50. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    ŚLUB KONKORDATOWY: Patryk Achtelik – Justyna Nowak.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++ Ignacego i Wiktorię Kulig, syna Alfreda, dusze w czyśćcu cierpiące  oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Jana i Bronisławę Wróbel, teściów Alojzego i Otylię Szczędzina, męża Joachima, szwagra Mieczysława Gaj, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
3. Za ++ mamę Magdalenę w rocznicę śmierci, ojca Leona, brata Bernarda, siostrę Reginę, teściów Janinę i Franciszka.
4. Za ++ męża i ojca Edwarda, rodziców obu stron Stachowiak i Smidt, siostrę Felicję, jej męża Franciszka Primus, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ męża Wernera Pietrowski, rodziców Matuszek i Pietrowski oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za zdanie egzaminu magisterskiego wnuczka Patryka, z prośbą o zdanie egzaminu doktoranckiego oraz o błogosławieństwo Boże dla syna Marka z prośbą o załatwienie sprawy życiowej i o opiekę Matki Boskiej dla całej rodziny.
7. Przez wstawiennictwo Anioła Stróża o łaski, zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rocznego dziecka Marcela Szyszka oraz Jego rodziców i rodziców chrzestnych.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXVIII ZWYKŁA (13 października)
6.45 Niem.    Za ++ Marię Gawlik, jej rodziców, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Zofii i Mieczysława z okazji 50. Rocznicy Ślubu.
9.00 Młodzież.
    1. Za ++ rodziców Antoniego i Martę Helisz, ++ z pokrewieństwa Helisz-Płuciennik.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Ewy z okazji 50. Rocznicy Urodzin.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Danieli Kowalczyk z okazji 70. Rocznicy Urodzin.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ męża i ojca Jerzego w rocznicę urodzin, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ Annę i Karola Hermasz, rodziców Jana i Gertrudę Pytel, Elżbietę Ozimek i ++ z pokrewieństwa.
3. Za ++ ojca i męża Stefana, teściów Antoninę i Teodora, szwagra Wiktora Nieświec, rodziców Martę i Alfonsa Gerlich i wszystkich ++ obu stron.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Elżbiety i Andrzeja z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
11.30
Suma    1. Za + Mieczysława Szczotka w 4. Rocznicę Śmierci.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Gerarda z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie na dalsze lata życia w intencji Mateusza z okazji 18. Rocznicy Urodzin.
15.30    Kościół Bożego Ciała: „Spotkanie ze Świadkiem Wiary” – diakonem stałym Michałem Domagałą. Pochodzi z naszej parafii, obecnie mieszka i pracuje w Meksyku.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za + Dawida Kozubek (13).
2. Za ++ męża Edwarda Sadowskiego, rodziców, teściów, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + Jana Woźniak, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651219
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2486
7203
28222
13576656
9689
194510
13651219

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 08:27:13