Intencje Mszy Św. w dniach od 14 do 20 października 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 14 do 20 października 2013 roku

Poniedziałek (14 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (14).
7.00    1.  Za ++ matkę Marię Kucharczyk, ojca Jana, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Heleny i Zenona Eljasik z okazji 68. Rocznicy Ślubu oraz w intencji Ewy i Adriana Eljasik z okazji 24. Rocznicy Ślubu
3. Za ++ z rodzin Heyna i Patolla.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ rodziców Augustyna i Gertrudę Muszkiet, brata Krystiana, poległego ojca Wilhelma Szolc, ++ z rodzin Muszkiet, Pawliczek i Szolc oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ matkę Janinę Cipura w rocznicę śmierci, ojca Bronisława Cipura, dziadków Mariana i Teklę Wanat, Józefa i Julię Cipura, ciocię Marię Nowicką, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za + ojca Jerzego w 14. Rocznicę Śmierci.

Wtorek (15 października) – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
6.30    Za + Dawida Kozubek (15).
7.00    1. Za ++ Jadwigę Przybyła, jej męża Antoniego, Ryszarda Howon, 2 żony, 3 synów, 2 córki, Joachima Hajduk, ++ z rodzin Howon-Kandziora-Przybyła.
2. Za ++ mamę Henrykę Ślosarczyk, dziadziusiów Bronisława i Aurelię Szymańskich – o radość życia wiecznego - od wnuczki Eweliny z rodziną.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1.  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny i Lothara Mróz z okazji 30. Rocznicy Ślubu.  
2. Za ++ rodziców Krystynę i Bolesława Krawiec i ++ z rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z okazji 7. Rocznicy Urodzin syna Karola o moc Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata życia oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ męża i ojca Wiktora Skrzypiec w 2. Rocznicę Śmierci, jego rodziców Marię i Alojzego, brata Waltera, rodziców Annę i Józefa Kapica, ++ z pokrewieństwa obu stron.

Środa (16 października) – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska
6.30    Za ++ matkę Marię Kiermaszek w 11. Rocznicę Śmierci, ojca i rodzeństwo.
7.00    1. Za + Dawida Kozubek (16).
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji urodzin i w pewnej intencji.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++ męża i ojca Rafała Ochman, jego rodziców Jana i Marię, braci Józefa i Jacka, szwagrów Paula i Józefa.
2. Za + mamę Rutę Morawską w 16. Rocznicę Śmierci, ++ z rodzin Rataj-Matysiak-Morawski – o radość życia wiecznego.
3. Za ++ Stanisława i Joachima Cienciała, ++ z rodzin Cienciała i Kołodziej oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
4. Za ++ mamę Jadwigę z okazji imienin, dziadków Bronisławę i Stefana Ryży, Zofię i Stanisława Sagańskich oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek (17 października) – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
6.30    Za + Dawida Kozubek (17).
7.00    1. Za ++ Annę Donat, rodziców Annę i Pawła i poległego brata Henryka
2. Za ++ rodziców Waleskę i Jana Reinert, brata Franciszka, siostrę Gabrielę, siostrzenicę Alinę, teściów Annę i Ryszarda Staroszczyk.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++ ojca Józefa, brata Zygfryda, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
18.00    1. W intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.
2. Za + męża i ojca Bernarda Muskała w rocznicę urodzin, ++ rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
3. Za + matkę Cecylię Pająk z okazji rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (18 października) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty
6.30    Za + Stefanię Oblicką.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Renaty z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Dawida Kozubek (18).
3. Za ++ Józefę Gniewosz w 30. Dzień po Śmierci, syna Wiesława, męża Kazimierza, siostrę Stefanię, córkę Janinę, rodziców, ++ z rodzin Gniewoszów, Serwatów i Pieców.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. W intencji pracowników Służby Zdrowia.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji z okazji 22. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++ syna Dariusza Kaniak, rodziców Czesława i Genowefę, braci Wincentego i Stanisława, teścia Marcina Kaniak, szwagrów Jerzego, Józefa i Henryka, dziadków obu stron, Jadwigę i Kazimierza Dudkiewicz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Za ++ rodziców Jana i Marię Kaniak, syna Zbigniewa, córkę Helenę, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  

Sobota (19 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + męża Eugeniusza o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo bł. Jerzego Popiełuszki z okazji urodzin Jacka o Światło Ducha Świętego, zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia.
2. Za + Dawida Kozubek (19).
16.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Andrzeja Piosek, Ireny i Zygfryda Sklarek z okazji 50. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. O radość życia wiecznego dla ++ z rodzin Sawka i Janocha oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjącej rodziny.
2. Za ++ męża i ojca Juliana Kaciała w rocznicę śmierci, rodziców i teściów, 2 szwagrów, siostrzeńca Janusza , ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.   
3. Za ++ matkę Franciszkę Skład, ojca Antoniego, teściów, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++ Józefa Tecław, Adama Kozołup, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny Brewka z okazji rocznicy urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++ męża Tadeusza Budzanowskiego w 3. Rocznicę Śmierci, syna Mirosława, teściów Alojzego i Zofię, rodziców Antoniego i Gertrudę Kołodziej, ++ z pokrewieństwa obu stron.
7. Za ++ męża i ojca Pawła Mutz, rodziców Marię i Emanuela Urbańczyk, Marię i Tomasza Mutz, 3 braci, siostrę, bratową Marię, 2 szwagrów, córkę Łucję, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz do Boskiej Opatrzności o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjącej rodziny.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXIX ZWYKŁA (20 października). NIEDZIELA MISYJNA
6.45 Niem.    Za + Dawida Kozubek (20).
7.45    Za ++ męża Helmuta Guz, mamę Genowefę, ojca Alfonsa, Elżbietę i Pawła Kasztan, Huberta, ++ z pokrewieństwa Guz i Kasztan oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodzież.
    1. Za ++ Huberta Golec, rodziców Ludwika i Florentynę Rajn, 3 synów, Wiktora i Gertrudę Wrzeciono, szwagierki Jadwigę i Róże oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ mamę Mariannę Kuźniarską w 20. Rocznicę Śmierci, ojca Mariana, teściów Stefanię i Stanisława.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny i Edmunda Galeja z okazji 40. Rocznicy Ślubu.
10.15
Rodzinna    1. Za ++ Oliwiera, dziadków Felicję i Franciszka Primus, Jana Merkel, ++ z rodzin Merkel, Cichoń, Primus i Górzyński oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
2. Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Piotra i Elżbiety z okazji 40. Rocznicy Ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych z pokrewieństwa.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Magdaleny z okazji 18. Rocznicy Urodzin.
4. Za ++ męża Henryka w 30. Dzień po Śmierci, rodziców obu stron, braci Józefa i Mieczysława, siostrę Leokadię i bratanka Piotra – o radość życia wiecznego.
11.30
Suma    1. Za ++ męża Pawła Michalskiego, rodziców Leopolda i Marię, 2 braci i siostrę oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności w intencji nowożeńców Anny i Krzysztofa o Boże błogosławieństwo dla Nich i członków ich rodzin oraz za + ojca Huberta i wszystkich ++ z całego pokrewieństwa.
3. Za ++ Wandę, Mirosława i Tadeusza Kwiatkowskich, ++ z pokrewieństwa Kwiatkowski-Bryś-Wilk-Strutyński-Wandzel-Stolc-Mientus-Pogodała oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Pawła i Gizeli Szotka z okazji 50. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
[Do Modlitwy Wiernych: przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Kacpra Puchała]
15.30    Kościół Bożego Ciała: „Spotkanie ze Świadkiem Wiary” – diakonem stałym Michałem Domagałą. Pochodzi z naszej parafii, obecnie mieszka i pracuje w Meksyku.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marianny i Piotra z okazji 55. Rocznicy Ślubu oraz w intencji Małgorzaty i Grzegorza z okazji 30. Rocznicy Ślubu.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651348
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2615
7203
28351
13576656
9818
194510
13651348

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 08:51:21