Intencje Mszy św. w dniach od 21 do 27 października 2013 roku

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 21 do 27 października 2013 roku

Poniedziałek (21 października) – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
6.30    Za + Dawida Kozubek (21).
7.00    Za ++: Anielę Kopa, rodziców Pietrasz i Kopa, Joannę Kopa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++: Annę i Reinholda Kamińskich, ich córkę Annę, zięciów Henryka, Emila i Jana, rodziców Juliannę i Józefa Piontek, Jadwigę i Roberta Kamińskich, rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jakuba z okazji 17. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: męża Józefa Bieniek, rodziców, teściów, brata Antoniego, siostrę Gertrudę, ciocię Jadwigę, Herberta Nocoń, Adama Mika, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (22 października) – Wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża
6.30    Za + Dawida Kozubek (22).
7.00    1. Za ++: męża Teodora Skowronek, jego rodziców, teściów, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Józefę i Władysława Kasprzyk, męża Wiktora Pajdiowskiego.
3. O szczęśliwy przebieg operacji dla Horsta.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1.  Za ++ Franciszka i Hildegardę Niewczas, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.   
2. Za ++: żonę Urszulę Urbańczyk, rodziców Teofila i Gertrudę Urbańczyk, brata Gerharda, teściów Jerzego i Elfrydę Wróbel, szwagrów Jerzego Najuch i Jerzego Wróbel, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: Helenę i Piotra Jakubczyk, syna Mariana, córkę Krystynę, dziadków i wnuczka Leszka.

Środa (23 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (23).
7.00    1. Za ++: męża Józefa Miś, Jadwigę Borek, rodziców Jana i Matyldę Wacławczyk, Barbarę Chorwat, Marię Miś, szwagra Józefa Szala, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Haliny i Alfreda z okazji 20. Rocznicy Ślubu, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za + ojca Edwarda.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Stanisława Daniła z okazji 60. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jadwigi i Stanisława z okazji 40. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Adeli z okazji 70. Rocznicy Urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Jokiel, Heiduk i Jolonek oraz za ++: rodziców, teściów, brata Gintera i szwagierkę Marię.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji męża Zdzisława z okazji Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Czwartek (24 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (24).
7.00    1. Za ++: Kazimierza Widera, Jana i Franciszkę Widera, Feliksa, Martę i Stanisławę Kasperowicz, brata Henryka Kasperowicz, siostry Stanisławę Kasperowicz i Walentynę Likszo, sąsiadkę Janinę Połukord, dziadków oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Anielę Pszon w 8. Rocznicę Śmierci, jej rodziców Marię i Józefa Hajdun, Ludwika Pszon – w 1. Rocznicę Śmierci, jego rodziców Katarzynę i Józefa, jej siostrę Teresę, męża Andrzeja Chrobak, Zofię i jej męża Antoniego Zymiak, Olgę Pszon, jej rodziców, braci Józefa i Henryka Pszon, ich żony, dziadków obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Za ++: Piotra Jakubczyk, żonę Helenę, syna Daniela, synową Krystynę i wnuka Leszka.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji wnuczki Wiktorii z okazji 15. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. W intencji Pielgrzymów i ich rodzin - uczestniczących w Dniu Skupienia Róż Różańcowych w Winowie - z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej.

Piątek (25 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (25).
7.00    1. Za ++: męża Franciszka, rodziców Jana i Waleskę, mamę Łucję, brata Józefa, siostry Gabrielę i Alinę Krupa, Teresę Moczygemba, ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Roberta i Elżbietę, ciocię Klarę, dziadków obu stron.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++: rodziców Alfredę i Jana Bielewicz, brata Jana, Agnieszkę i Antoniego, Mieczysława Brzozowskiego, Maćka Bielewicz, ++ z rodziny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
2. Za ++: Alfreda Maseli w dniu urodzin, rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za ++: mamę Annę Skorupa w rocznicę urodzin, siostrę Monikę, ++ z pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
4. Za + ojca Czesława Dłutowskiego w 100. rocznicę urodzin i kolejną rocznicę śmierci, ++ z rodzin Dłutowski i Bartosiak oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Sobota (26 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (26).
7.00    1. Za ++: rodziców Martę i Alfonsa Panek, Anielę i Jana Muskus, brata Piotra, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++ rodziców Małgorzatę i Bernarda Piontek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
13.00    Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Beaty i Krystiana Tarliński z okazji 50. Rocznicy Urodzin i 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    W intencji Beaty i Henryka Rudner z podziękowaniem za 25 lat pożycia małżeńskiego, za otrzymane łaski – z prośbą o dalsze przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za + Tadeusza Cygan w 4. Rocznicę Śmierci, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Otylię Eckert, jej męża, rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Dudek i Piontek.   
3. Za ++: matkę Agnieszkę Pawłowską, ojca Stanisława, brata Mariana, teścia Stanisława, dziadków obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: Janinę i Piotra Hrabańskich, syna Mirosława, ++ z rodzin Hrabański i Marzec oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
5. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Edyty i Józefa Tarlińskich z okazji 35. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
6. Za ++: męża Józefa Czachor w 10. Rocznicę Śmierci, rodziców Józefa i Marię Pacut – o radość życia wiecznego.
7. Za + Tadeusza Przeszowskiego, ++ z rodziny – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
8. Za ++: syna Czesława Koreckiego w 5. Rocznicę Śmierci, syna Jana Adama, męża Stanisława Koreckiego, rodziców Sikorów, braci Kazimierza, Józefa, Jana Stanisława, bratową Aleksandrę Sikora, teściów Koreckich, Ewę Korecką, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9. Za ++: rodziców Annę i Emila Jendrzejek, brata Tadeusza, syna Krzysztofa – o radość życia wiecznego.
10. Za ++: rodziców Wandę i Józefa Pinocy, siostrę Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
11. Za ++ Władysławę i Józefa Robakowskich, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXX ZWYKŁA (27 października)
6.45
Niem.    Zu Göttlichen Vorsehung aus Anlaß des. 91. Geburtstages von Leopold mit Dank für die erhaltenen Gaben und Bitte um Gesundheit und weitere Fürsorge für sich und die Ahgehörigen, und für alle Verstorbenen der Familien Kalla und Brajer.
7.45    Za ++: żonę Łucję Nieboj, rodziców Joannę i Konrada Markieton, Ryszarda i Bertę Nieboj, zięcia Bernarda, siostrę Krystynę, brata Wilhelma, bratową Erykę, szwagra Wiktora, ciotkę Agnes Magt oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 Młodzież.
    1. Za ++: ojca Teodora Golec, męża Antoniego Przybyłek, ++ z pokrewieństwa Golec-Przybyłek oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marianny i Rudolfa Groń z okazji 45. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Krystyny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
10.15
Rodzinna    1. Za ++: rodziców Helenę i Stanisława Hoszman, ich córki z mężami, męża Eugeniusza Bienkiewicz, ++ z rodzin Hoszman i Bienkiewicz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Michała i Albinę Wodarz, męża Mariana, teściów Stanisława i Marię Horoszczak, siostry Hildegardę i Katarzynę, szwagrów Franciszka i Eugeniusza oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Walerię i Jana Wasilewskich, żonę Helenę Wasilewską, męża Waltera Bischof, syna Sylwestra, siostrę Mirosławę Łupak, teściową Annę Kalisz, braci Bolesława i Piotra Wasilewskich oraz wszystkich ++ z rodziny.
11.30
Suma    1. Za ++: rodziców Klarę i Teodora Obłończyk, Jana i Marię Obłończyk – o radość życia wiecznego.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Tadeusza z okazji 75. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rocznego dziecka Alicji Zwolińskiej oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Janiny Panek z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: rodziców Dorotę i Adolfa Dambiec, teścia Tadeusza, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. O błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie łaski potrzebne do godnego życia dla córki Wiesławy z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
3. za ++: męża Bernarda Ciołek w 1. Rocznicę Śmierci, rodziców Marię i Stanisława Ciołek, ++ z rodzin Ciołek-Gruszka – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za + Dawida Kozubek (27).
5. Za ++: Ryszarda Gralka w 1. Rocznicę Śmierci – o radość życia wiecznego, rodziców Franciszka i Anastazję Gralka, Joannę i Antoniego Wyrwoł.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651805
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3072
7203
28808
13576656
10275
194510
13651805

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 10:14:30