Intencje Mszy Św. w dniach od 28 października do 03 listopada 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 21 do 27 października 2013 roku

Poniedziałek (28 października) – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
6.30    Za + Dawida Kozubek (28).
7.00    1.  Za ++: Jerzego Janeckiego, jego rodzeństwo Jana i Krystynę, ++ z rodzin Janecki, Potoczek i Berdzik.
2. Za ++: męża i ojca, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++: mamę Jadwigę, męża Edwarda, rodziców obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Tadeusza Szymańskiego, ++ z pokrewieństwa oraz przez wstawiennictwo św. Judy Tadeusza o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
3. Za ++: matkę Katarzynę Rudner, ojca Wilhelma, męża Józefa Wysada, dziadków Marię i Walentego Witton oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek (29 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + brata Bogusława Kiermaszek, ++ rodziców i rodzeństwo.
7.00    1. Za + Dawida Kozubek (29).
2. Za ++: mamę Zofię Bylica, męża, Gertrudę Bytomski oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1.  O radość życia wiecznego dla ++: mamy Anny Giza w rocznicę śmierci, ojca Henryka, dziadków obu stron i wszystkich ++ z pokrewieństwa.   
2. Za ++: synów Przemysława, Stanisława i Łukasza, córkę Joannę, męża Ludwika Pawlik, rodziców Apolonię i Stefana Kwaśniak, braci Henryka i Andrzeja, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża Ignacego w rocznicę śmierci, rodziców obu stron, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie. oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Środa (30 października) – Dzień powszedni
6.30    Za + Dawida Kozubek (30).
7.00    1. Za ++: Paulinę Cedzich w rocznicę urodzin, rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. W intencji rodzin Rener i Burgis.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za + Wiktora Gawlik w 1. Rocznicę Śmierci.
2. Za ++: męża i ojca Marcina Cichoń, rodziców Cichoń-Purkop oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Helenę i Wilhelma Kałuża, brata Gintera oraz ++ z pokrewieństwa Kałuża-Bieniek.
4. Za ++: Władysławę Żminkowską w rocznicę urodzin, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Czwartek (31 października) – Dzień powszedni
6.30    Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Różańcowej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji urodzin Elżbiety.
7.00    1. Za ++ z rodzin Rener i Burgis.
2. Za ++: rodziców Jana i Jadwigę Zimon, syna Jana, córkę Elżbietę, żonę Amalię jej rodziców Józefa i Antoninę Wloka, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze w intencji rodzin Ziaja, Kuczera, Kurek i Dittrich.
17.30    Nabożeństwo Różańcowe.
18.00    1. Za ++: męża i ojca Zbigniewa Chmurę, rodziców i dziadków Stefanię i Mariana Kmiecik, teściów Irenę i Zdzisława Chmura, ++ z rodzin Kmiecik, Kanas i Chmura oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji zięcia Jana z okazji urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny oraz za ++ z pokrewieństwa Coenen (Kunen).
3. Za ++: męża Jana Sołek, ojca Józefa, rodziców Jana i Irenę, wszystkich ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.

Piątek (1 listopada) – UROCZYSTOŚĆ WSZYUSTKICH ŚWIĘTYCH
6.45    Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii i ++ mężów (Msza św. ofiarowana przez wdowy naszej Parafii)
7.45    Za + Marię Wiatowską w kolejną rocznicę urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
9.00    1. Za ++: brata Jerzego Urbańczyk, rodziców Franciszka i Anastazję, męża i ojca Rafała Ochmann, jego rodziców Jana i Marię , braci i szwagrów.
2. Za ++: Małgorzatę, Emilię i Augustyna Watola, siostry i braci, Edwarda Hałasa, Annę Werner, rodziców Teresę i Józefa Gottwald, synów Bernarda i Józefa, szwagierkę Irenę, Stanisława i Teresę Smoleń, ++ z pokrewieństwa Watola-Maciejczyk-Gottwald oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15    1. Za ++: rodziców Walerię i Pawła Gamrot w 10. Rocznicę Śmierci, brata Grzegorza, ++ z rodzin Gamrot i Narkiewicz oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Floriana i Łucję Wieczorek, brata Joachima, syna Rajmunda Schneidrzik i o powrót do zdrowia Małgorzaty.
11.30    1. Za Parafian.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Franciszka Skrzypczyk z okazji 80. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za ++: rodziców Annę i Henryka Giza, dziadków Annę i Reinholda Kamińskich, Marię i Jana Giza, wujków Emila, Jana i Herberta, wszystkich ++ z pokrewieństwa Kamiński-Giza-Piontek.
14.00    Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym.
15.00    Nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Parafialnym (początek w kościele św. Barbary).
15.00    DOM POMOCY SPOŁECZNEJ: Msza św.
16.15    KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY: Msza św.
18.00    1. Za ++: męża Alojzego Kozołup, syna Józefa Kozołup, teściów Antoniego i Marię Kozołup, rodziców Stanisława i Annę Jacheć, braci Edwarda, Mieczysława, Jana i Bronisława, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Marię i Jakuba Przydział, brata Franciszka, dziadków obu stron, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
19.00    Wieczorna medytacja dla młodzieży w kościele św. Barbary.
7.00    /Szpital/ Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Sobota (2 listopada) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
6.30    Za ++ z Gromady Mokre Łany.
7.00    1. Za ++ Czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
2. Za ++  poległych i zaginionych z Gromad: Adamowice, Nowa Wieś, Podborzany i Farska Kolonia.
3. Za ++: brata Michała, jego rodziców i dziadków obu stron, męża Stanisława.
9.00    1. Za ++ z Gromady Suche Łany.
2. Za ++: teściów Annę i Pawła Bryś, rodziców Jerzego i Małgorzatę Plachetka, dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.00    Za ++: rodziców Marię i Czesława Walenciak, teściów Jadwigę i Rudolfa Wolny, synową Bożenę, ++ z rodzin Walenciak, Wolny, Taciak, Nowak, Rakoniewski, Michalski i dusze w czyśćcu cierpiące.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
15.00    KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY: Msza św. za spoczywających na cmentarzu parafialnym.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za  wszystkich ++ kapłanów, siostry zakonne, którzy pracowali w naszej parafii.
2. Za wszystkich ++ parafian polecanych i wypominanych w zaleckach.   
3. Za ++: teściową Annę w kolejną rocznicę śmierci, teścia Alfreda, wszystkich ++ z rodzin Koziołek i Panic, + ojca Gerarda Szynol i wszystkich ++ z całej rodziny.
4. Za ++: Ryszarda Niestrawskiego, ojca Tadeusza, teścia Jerzego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
5. Za + Ewę Kuchajewicz, wszystkich ++ z rodzin Kuchajewicz i Makselon.
6. Za ++: Pawła i Elżbietę Dombrowski, braci Rudolfa i Karola, Annę i Ryszarda, teściów Jana i Martę Janoszka, ich syna ks. Ernesta, córkę Marię, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7. Za ++ rodziców Jadwigę i Władysława oraz o nawrócenie dla syna.
8. Za + Janinę Wieczorek w kolejną rocznicę śmierci, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXXI ZWYKŁA (3 listopada)
6.45
Niem.    1. Za ++: rodziców Martę i Franciszka Potempa, dziadków, wujka Pawła i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Für Verstorbene von der deutschen Minderheit.
7.45    Za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ w listopadzie 2012 r.): Józefa Kochmańskiego, Jadwigę Słupską, Eugeniusza Cielma, Walentynę Likszo, Janinę Zdyb, Gertrud Maseli, Hildegardę Dydek.
9.00 Młodzież.    Za + mamę Teresę Sola, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.15
Rodzinna    1. Za ++: męża Józefa Szłapa, córkę Danutę, 3 siostry, rodziców Alberta i Martę Fornol, Łucję i Edwarda Wylężyk oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Szlapa i Daniła
2. Za ++: rodziców Kazimierę i Tadeusza; Stefanię i Antoniego, brata Czesława, dziadków obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Anny i Rolanda Petruk z okazji 1. Rocznicy Ślubu oraz w intencji Jakuba z okazji 1. Rocznicy Chrztu Św.
11.30
Suma    1. Za ++: rodziców Janinę i Władysława Mazur, Mariannę i Leona Lipińskich, brata Zygmunta, ++ z rodziny i pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: rodziców Franciszka i Elżbietę Cygon, ich syna Reinholda, teściów Annę i Józefa Popanda, córkę Irenę Szynol, jej męża Henryka i dusze w czyśćcu cierpiące.
3. Za poległych i zaginionych z rodzin Wróbel i Nowrot.
4. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rocznego dziecka Sabiny oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziców i chrzestnych.
15.00    Msza św. chrzcielna
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Michała Gawlik w 6. Rocznicę Śmierci, rodziców Piotra i Elżbietę Gawlik, siostrę Helenę, brata Jana, Annę i Józefa Auer, Wiktora i ++ z rodziny.
2. Za ++: matkę Stanisławę Chrobak, brata Eugeniusza, ++ z rodziny, + Zbigniewa Hreczkowskiego, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: rodziców Jadwigę i Edmunda Lempik, synów Wilhelma i Edmunda, 2 żony Różę i Gertrudę, ++ z rodziny i pokrewieństwa.
4. Za ++: rodziców Cofałka, Popanda i Szydłowski, siostry, szwagrów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13692089
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1667
5521
15074
13622997
50559
194510
13692089

Twoje IP: 3.236.108.61
Czas: 2020-07-08 07:11:22