Intencje Mszy Św. w dniach od 04 do 10 listopada 2013

Porządek nabożeństw i intencje Mszy św.
w dniach od 4 do 10 listopada 2013 roku

Poniedziałek (4 listopada) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
6.30    Za żyjących i zmarłych z rodziny Badura oraz ++ Elżbietę i Józefa Badura.
7.00    1.  Za + męża i ojca Pawła w rocznicę śmierci, ++ z rodzin obu stron – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Aleksandry Tańczyn z okazji 70. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Jerzego, brata Jana, teściów Martę i Konrada, męża Michała oraz wszystkich ++ z rodzin Stelmach, Mróz, Janocha, Lipok, Grinberg oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Katarzynę Kozołup w rocznicę śmierci, ojca Józefa, dziadków obu stron, brata Mariana, szwagra Piotra, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Mariana z okazji 70. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej w intencji ks. Sławomira Krawczyka z okazji urodzin.

Wtorek (5 listopada) – Dzień powszedni
6.30    Za ++: Margaretę i Jerzego Rener oraz Margaretę Hunig.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jana i Kariny z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za + Marka Wachtl o radość życia wiecznego – od Jego teściów z Wrocławia.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1.  Za ++ rodziców Antoniego i Franciszkę Najuch, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.   
2. Za ++ Franciszkę i Jana Krawczuk, wszystkich ++ z rodzin Krawczuk i Szatkowski oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. O radość życia wiecznego dla + męża Adolfa Knapik, ++ rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa Wajda-Knapik-Miarczyński oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Za ++: rodziców Karola i Marie Rzepka, Jana i Martę Janoszka, siostrę Marię, braci Joachima, Jerzego, ks. Ernesta, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

Środa (6 listopada) – Dzień powszedni
6.30    Za ++: rodziców Gertrudę i Wiktora Kulik, teściów Mariannę i Tadeusza Szymanek, brata Franciszka, Irenę, Mariusza, Edwarda i Józefa Szymanek, Stanisławę Wyrwa, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
7.00    1. Za ++: rodziców Elżbietę i Sylwestra, córkę Elwirę, teściów Marię i Kazimierza, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Jana Cabałę – od przyjaciół z Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: rodziców Agnieszkę i Józefa  Wanat, Annę i Marcina Kaniak, męża Mieczysława, siostrę Stanisławę, brata Władysława, dziadków obu stron i dusze opuszczone.
2. Za ++: syna Mariusza, rodziców Władysława i Anielę Dudek, ++ z pokrewieństwa Dudek-Lechowicz – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze i Dary Ducha Świętego w intencji Mateusza z okazji 18. Rocznicy Urodzin.
4. Za + Zofię Weres w 30. Dzień po Śmierci.

Czwartek (7 listopada) – Dzień powszedni. Pierwszy Czwartek Miesiąca
6.30    O nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.
7.00    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Minerwy i Michała z okazji kolejnych rocznic urodzin.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
16.30    MSZA ŚW. SZKOLNA: W intencji wszystkich dzieci, które uczęszczały na Nabożeństwa Różańcowe w październiku i w intencji ich najbliższych.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++ we wrześniu i październiku br.: Władysławę Robakowską, Andrzeja Wilde, Alfonsa Smykała, Aurelię Szymańską, Elżbietę Kraka, Edwarda Dolibog, Beatę Tulską, Zofię Weres, Mariannę Fudala, Mieczysława Muszyńskiego, Józefa Gardas, Tomasza, Czaję, Pawła Szymała, Gertrudę Tatoj, Helenę Jokiel, Ignacego Hyży, Helenę Bzdziuch.
2. Za ++: Gertrudę i Konrada Zylka, brata Reinholda, szwagra Alfonsa, męża Joachima Stach, teściów Annę i Wilhelma, Marię Sznapka, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Za ++: męża i ojca Tadeusza w 13. rocznicę śmierci, rodziców i ++ z rodzin Jagudzkich, Legierskich, Pieców i Czaplińskich.
19.00    KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Msza św. dla młodzieży.

Piątek (8 listopada) – Dzień powszedni
6.30    Za ++: rodziców Marię i Józefa, Julię i Jana, rodzeństwo Genowefę, Stanisławę i Juliana, ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.00    1. Za ++: rodziców Jerzego i Marię Mojza, ojca Roberta Anioł, dziadków, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji z okazji 65. Rocznicy Urodzin, o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ rodziców Zofię i Jana i wszystkich ++ z rodziny.
17.15    Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
18.00    1. Za ++: Amalię Gruszka, siostrę Klarę, rodziców Walentego i Elżbietę Gruszka, Waleskę Blaszczyk, jej męża Albina, dusze w czyśćcu cierpiące oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Za ++: Jakuba Pindel, jego rodziców, brata Ireneusza, wszystkich ++ z pokrewieństwa obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. W intencji Pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

Sobota (9 listopada) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
6.30    Za ++ rodziców Jerzego i Krystynę Paul.
7.00    Za ++: rodziców Jana i Gertrudę Knapik, Antoniego i Jadwigę Pieschkalla, szwagierki Adelajdę i Krystynę, szwagra Gintera, siostrę Waltraudę Steinert, Agnieszkę i Ryszarda Ledwoń, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
15.00    Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Gizeli Piontek z okazji 70. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
15.00    Msza św. w Domu Opieki Społecznej.
16.30    Przez wstawiennictwo św. Huberta w intencji myśliwych, ich rodzin i sympatyków z okazji 65-Lecia Koła Łowieckiego Nr 1 „Jeleń” w Strzelcach Opolskich oraz wszystkich, „którzy odeszli do krainy wiecznych łowów”.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. Za ++: Łucję Glowania, rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++: rodziców Henryka i Annę Donat, Franciszkę Piszniok, Franciszka Świtlińskiego, rodziców obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.  
3. Za ++: rodziców Romana i Elżbietę Trepisor, męża Mieczysława, teścia Franciszka Pawlus, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
4. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Felicji i Huberta Konieczny z okazji 25. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.  
5. Za ++: męża Władysława Łukasik w 3. Rocznicę Śmierci, matkę Katarzynę, szwagra Ryszarda oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
6. Za ++: Teresę Brożyna w 2. Rocznicę Śmierci, rodziców, teścia, ++ z rodziny i pokrewieństwa – o radość życia wiecznego.
7. Za ++: Krystynę i Jana Berek, ich rodziców, Marię i Piotra Malcherek, wszystkich ++ z pokrewieństwa Malcherek-Berek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
8. Za ++: rodziców Jadwigę i Edwarda Łuniewskich, Walerię i Józefa Kogut, ++ z pokrewieństwa, ++: siostrę Marię, szwagra Antoniego Mlikota, siostrę Helenę i szwagra Jana Biedrzyckich, braci Władysława i Edwarda Łuniewskich oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach Krzyżowskich i Kogut a także o radość życia wiecznego dla zmarłych.
20.30    KOSCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA: Adoracja „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

NIEDZIELA XXXII ZWYKŁA (10 listopada). Niedziela bł. Edmunda Bojanowskiego.
6.45
Niem.    1. Za ++: rodziców Jadwigę i Franciszka Gasz, ich syna Bernarda, jego żonę Winfridę, ++ z pokrewieństwa oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
7.45    1. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Daniela z okazji 35. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Jakuba z okazji 2. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
9.00
Młodzież.    1. Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Olafa Andrzeja Mandok z okazji 1. Rocznicy Urodzin oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
2. Za ++: ojca Jerzego Nalepka, braci i szwagra – o radość życia wiecznego oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
3. Do Boskiej Opatrzności z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Zaisz oraz ++: dziadków Elżbietę i Gerharda Zaisz, Jerzego i Marię Głowania, Bolesława i Annę Filińskich, ++ z pokrewieństwa Zaisz-Głowania-Filiński-Napierała-Kowalczyk i dusze w czyśćcu cierpiące.
10.15
Rodzinna    1. Za ++: rodziców Pawła i Martę Szłapa, córki Dorotę i Teresę, jej męża, wnuczkę Olę, ++ z rodzin Pientka i Szłapa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
2. O kanonizację bł. Edmunda Bojanowskiego.
3. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marii i Stanisława z okazji 45. Rocznicy Ślubu oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
[Przez wstawiennictwo Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Alicji Radoń, Jej rodziców i chrzestnych]
11.30
Suma    Za ++: męża Henryka, rodziców i teściów, brata Norberta i bratową Rutę.
17.30    Nabożeństwo Niedzielne.
18.00    MSZA ŚW. ZBIOROWA.
1. Za ++: Walerię i Franciszka Bartodziej, rodziców i rodzeństwo obu stron oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie.
2. Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Elżbiety i Huberta Gawlik z okazji rocznicy ślubu oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.
3. Za + Ignacego Hyży – od rodziny Wiśniewskich.
7.00    /Szpital/  Za Parafian.
9.00    /Księży Las/

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651259
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2526
7203
28262
13576656
9729
194510
13651259

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 08:35:52