XV Niedziela Zwykła (13.07.2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XV ZWYKŁA (13 lipca 2014)

NIEDZIELA XV ZWYKŁA (13 lipca 2014):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje. Dziś kolekta specjalna na termomodernizację naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy za złożone ofiary.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Wtorek – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (15 lipca 2014):
•    Św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza; był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci św. Franciszka, przyczynił się do wielkiego rozwoju swojego zakonu, a także napisał jasną wykładnię reguły, co nadało rozwojowi zakonu właściwy kierunek.

Środa – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16 lipca 2014):
•    Wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

Sobota – Dzień powszedni (19 lipca 2014):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (20 lipca 2014):
•   Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•  W tym miesiącu rozpoczynamy kilkuetapową termomodernizację kościoła, aby ogrzewanie naszej świątyni spełniało pokładane efekty muszą być usunięte szyby zbrojone chroniące witraże i wstawione w ich miejsce szyby niskoemisyjne - będzie to miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Zostaną również wymienione górne okna, będą one miały możliwość elektrycznego uchylania co pozwoli na wentylację kościoła. W miesiącach sierpniu i wrześniu zostanie ocieplony strop kościoła. Rozpoczęcie modernizacji kotłowni będzie możliwe po wcześniejszym wykonaniu przyłącza gazowego na terenie naszej działki przez Zakład Gazowniczy - planowany termin jego wykonania to druga połowa sierpnia. Wszystkie projekty i pozwolenia są już uzyskane i czekamy na rozpoczęcie prac. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi planowane zadanie zostanie zrealizowane w najbliższym czasie i okres zimowy rozpoczniemy z ogrzewanym i ciepłym kościołem. Za wszelką Waszą pomoc i za wszystkie ofiary związane z planowaną inwestycją serdecznie Wam dziękujemy.
•  Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i lokalnej, a także materialne wsparcie termomodernizacji naszego parafialnego kościoła (sprzedaż cegiełek). Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii (dziękujemy za fanty już przyniesione!!!). Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Główną atrakcją festyny będzie występ Zbigniewa Wodeckiego.
•  W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę Częstochowy (18-23 sierpnia 2014 r.). Koszt 25 zł. + 30 zł. (opłata bagażowa przy zdaniu bagażu). Zachęcamy do udziału.
•  W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w Opolu w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września.
•  Święto Młodzieży na Górze św. Anny w dniach 21-26 lipca br. Szczegółowy program spotkania pod linkiem http://swietomlodziezy.com/program-swieta-mlodziezy/  
•  Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675985
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6508
6249
52988
13576656
34455
194510
13675985

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:35:46