XVI Niedziela Zwykła (20.07.2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (20 lipca 2014)

NIEDZIELA XVI ZWYKŁA (20 lipca 2014):
•    Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę specjalną na termomodernizację naszego kościoła parafialnego. Zebraliśmy 11 400 zł. Dziś kolekta na potrzeby Parafii. Dziękujemy za złożone ofiary.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Poniedziałek – Dzień powszedni (21 lipca 2014):
•    Rozpoczyna się Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Potrwa do lipca br. Szczegółowy program spotkania pod linkiem http://swietomlodziezy.com/program-swieta-mlodziezy/.

Wtorek – Wspomnienie św. Marii Magdaleny (22 lipca 2014):
•    Swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana.

Środa – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy (23 lipca 2014):
•    Św. Brygida (ok. 1302-1373), patronka Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

Czwartek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca 2014):
•    Św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku.

Piątek – Święto św. Jakuba, Apostoła (25 lipca 2014):
•    Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
•    Także wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się na Nabożeństwie Niedzielnym o godz. 17.30.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

Sobota – UROCZYSTOŚC ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca 2014):
•    Choć nie mamy o niej żadnych danych z Ewangelii, to jednak jej kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszej diecezji.
•     Początek odpustu na Górze św. Anny.  
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA XVII ZWYKŁA (27 lipca 2014):
•    Kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy z naszej diecezji.
•  O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i z poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    W tym miesiącu rozpoczynamy kilkuetapową termomodernizację kościoła, aby ogrzewanie naszej świątyni spełniało pokładane efekty muszą być usunięte szyby zbrojone chroniące witraże i wstawione w ich miejsce szyby niskoemisyjne - będzie to miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Zostaną również wymienione górne okna, będą one miały możliwość elektrycznego uchylania co pozwoli na wentylację kościoła. W miesiącach sierpniu i wrześniu zostanie ocieplony strop kościoła. Rozpoczęcie modernizacji kotłowni będzie możliwe po wcześniejszym wykonaniu przyłącza gazowego na terenie naszej działki przez Zakład Gazowniczy - planowany termin jego wykonania to druga połowa sierpnia. Wszystkie projekty i pozwolenia są już uzyskane i czekamy na rozpoczęcie prac. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi planowane zadanie zostanie zrealizowane w najbliższym czasie i okres zimowy rozpoczniemy z ogrzewanym i ciepłym kościołem. Za wszelką Waszą pomoc i za wszystkie ofiary związane z planowaną inwestycją serdecznie Wam dziękujemy.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie Festynu w ogrodzie parafialnym. Jego celem ma być przede wszystkim integracja społeczności parafialnej i lokalnej, a także materialne wsparcie termomodernizacji naszego parafialnego kościoła (sprzedaż cegiełek). Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii (dziękujemy za fanty już przyniesione). Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Główną atrakcją festyny będzie występ Zbigniewa Wodeckiego.
•     W Kancelarii Parafialnej można się już zapisywać na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy (18-23 sierpnia 2014 r.). Koszt 25 zł. + 30 zł. (opłata bagażowa przy zdaniu bagażu). Zachęcamy do udziału.
•    W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w Opolu w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września.
•  Nasz parafialny zespół Caritas dziękuje za przynoszoną odzież i bardzo prosi, by nie zostawiać przynoszonych rzeczy pod drzwiami. Przypominamy, że punkt jest czynny w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 10.00-14.00.
•     Przedsiębiorstwo PKS w Strzelcach Opolskich SA informuje, że uruchamia w dniu 26 lipca br. (sobota) i 27 lipca br. (niedziela) przewozy osób na Uroczystości Odpustowe na Górze św. Anny. 26 lipca wyjazd autobusu z Dworca Autobusowego o godz. 8.30, na przystanku Agromet – godz. 8.35, powrót o godz. 14.00. W niedzielę, 27 lipca – wyjazd autobusu z Dworca Autobusowego o godz. 9.30, na przystanku Agromet – godz. 9.35; powrót – godz. 15.00. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PKS za tę piękną inicjatywę!  
•    Lipcowe uroczystości na Górze św. Anny. Wakacyjne kalendarium najbliższych uroczystości na Górze św. Anny prezentuje się następująco: 13 lipca (niedz.) - Dzień Modlitw Niewidomych; 20 lipca (niedz.) - Matki Boskiej Szkaplerznej (obchody kalwaryjskie); 21-26 lipca (pon.-sob.) - Święto Młodzieży; 27 lipca – Odpust ku czci św. Anny.
•    Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•    Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675744
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6267
6249
52747
13576656
34214
194510
13675744

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 19:48:47