XVIII Niedziela Zwykła (3.08.2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (3 sierpnia 2014)

NIEDZIELA XVIII ZWYKŁA (3 sierpnia 2014):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę - ofiarę kierowców dla misjonarzy z naszej diecezji. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne. Dziękujemy za złożone ofiary.
•  Bardzo serdecznie dziękujemy za wtorkową akcję wyładunku wełny mineralnej. Było nas prawie siedemdziesięciu (w tym 5 Pań). Gorące „Bóg zapłać” Księżom, Drogim Parafianom i Parafiankom (także byłym zza granicy), Gościom, Skazanym z Zakładu Karnego Nr 2 w Strzelcach Opolskich (także Dyrekcji Zakładu Karnego), Mieszkańcom „Barki” (i ks. Józefowi Krawcowi). Szczególne słowa wdzięczności dla p. Aleksandra Kropielnickiego. To był (mamy nadzieję, że nie ostatni) piękny przykład budowania kościoła i Kościoła!
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (4 sierpnia 2014):
•    Św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany.
•  SIERPIEŃ JEST MIASIĄCEM TRZEŹWOŚCI. Parafia nasza chce się włączyć w propagowanie idei trzeźwości. We współpracy ze Strzeleckim Centrum Terapii i Profilaktyki oraz Stowarzyszeniem Poszukiwaczy Alternatyw, które zrzesza osoby zainteresowane rozwojem osobistym i społecznym  mieszkańców Strzelec Op., zaprasza w poniedziałek 4 sierpnia br. do Domu Katechetycznym na godzinę 19.00 na spotkania dyskusyjne na temat: „Jak się nie zgubić i jak się odnaleźć w nałogowym świecie”. Spotkanie poprowadzi psycholog p. Krystyna Kowalska. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wtorek – Dzień powszedni. Wspomnienie dowolne Matki Boskiej Śnieżnej (5 sierpnia 2014):
•  Obraz Matki Boska Śnieżnej w głównym ołtarzu w naszym kościele parafialnym. Według legendy, upowszechnionej w końcu XIII wieku, „za papieża Liberiusza (352-366) patrycjusz rzymski Jan i jego szlachetna małżonka, nie mając potomstwa postanowili Matkę Bożą uczynić spadkobierczynią swego wielkiego majątku. Oboje małżonkowie prosili gorąco Boga, by wola Najświętszej Panny dotycząca dobrego zużytkowania ich posiadłości została im w jakiś sposób objawiona. Matka Boża wysłuchała ich prośby i potwierdziła to niezwykłym zjawiskiem. W nocy 5 sierpnia, a więc w czasie, gdy w Rzymie bywają największe upały, część wzgórza eskwilińskiego pokryła się śniegiem. Tej nocy Matka Boża objawiła się we śnie obojgu małżonkom i każdemu z nich przedłożyła swoje życzenie, aby tam, gdzie znajdą śnieg na wzgórzu, ku Jej czci zbudowali kościół. Nazwa ikony — Ocalenie Ludu Rzymskiego- nawiązuje do przekonania mieszkańców Wiecznego Miasta, że Matka Boska Śnieżna wiele razy spieszyła im z pomocą.

Środa – Święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia 2014):
•    Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

Czwartek – Dzień powszedni (7 sierpnia 2014):
•     Pierwszy Czwartek Miesiąca.

Piątek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera (8 sierpnia 2014):
•  Św.. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia.
•    82. urodziny ks. abpa Alfonsa Nossola.
Na godz. 16.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozkładaniu namiotu festynowego w ogrodzie parafialnym. Każda para rąk się przyda!

Sobota – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,  patronki Europy (9 sierpnia 2014):
•    Św. Teres Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), współpatronka Europy. Edyta Stein odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, jednak przyjmując chrześcijaństwo, nie zerwała swoich więzów z narodem żydowskim, z którego pochodziła. Zginęła w Auschwitz, ofiarując swoje życie za naród, z którego pochodziła.
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych Parafian. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42). Zadbajmy, aby w naszych domach osoby starsze i chore nie były pozbawione sakramentów świętych!
•    O godz. 16.00 okazja do Spowiedzi Św.  przed odpustem parafialnym.

NIEDZIELA XIX ZWYKŁA. UROCZYSTOŚC ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (10 sierpnia 2014):
•  Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 15.00 w ogrodzie plebanijnym – Nieszpory Odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach Raciborskich. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Kolekta odpustowa na potrzeby parafii.
•    O godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym nabożeństwo, a po nim zapowiadany Festyn parafialny. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej i parafialnej oraz materialne wsparcie termomodernizacji kościoła parafialnego przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody (duża lodówko-zamrażarka, rowery…). Będzie można miło spędzić czas. W trakcie - gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów lokalnych… Możliwość skorzystania z małej gastronomii… Głównym punktem festynu będzie koncert Zbigniewa Wodeckiego godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!!!
•    Atrakcją Festynu - co roku - są wypieki naszych gospodyń. Prosimy, by w tym roku także ich nie zabrakło… Zgłoszenia w tej sprawie prosimy kierować do Przewodniczącej Rady Duszpasterskiej p. Grażyny Walczak. Przygotowane ciasta będzie można składać w Domu Katechetycznym, w niedzielę odpustową po godz. 13.30…
•     Dziękujemy za fanty już przyniesione z racji Festynu.
•    W Kancelarii Parafialnej można się zapisywać na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy (18-23 sierpnia 2014 r.). Koszt 25 zł. + 30 zł. (opłata bagażowa przy zdaniu bagażu). Zachęcamy do udziału.
•   W Kancelarii Parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na wrześniowe Pielgrzymki Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów odbędzie się w Opolu w niedzielę 7 września, Złotych zaś – 14 września.
•  Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
•   Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, który daje nam Bóg, a rolnikom na trud żniwny mówimy: Szczęść Boże!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675911
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6434
6249
52914
13576656
34381
194510
13675911

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:21:34