XX Niedziela Zwykła (17 VIII 2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XX ZWYKŁA
UROCZYSTOŚC ŚW. JACKA, PREZBITERA, GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ

(17 sierpnia 2014)

UROCZYSTOŚC ŚW. JACKA, PREZBITERA, GŁÓWNEGO PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (17 sierpnia 2014):
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
• Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego Odpustowego Festynu Parafialnego w ubiegłą niedzielę. Wyrazy wdzięczności: naszym lokalnym zespołom muzycznym; orkiestrze, organizatorom zabaw dla dzieci; osobom, które bezpośrednio pracowały przy stoiskach i te stoiska przygotowały; gospodyniom za upieczenie pysznych ciast; za złożenie ofiar na ciasto; sponsorom za ufundowanie nagród; Strzeleckiemu Ośrodkowi Kultury, p. Karolowi Cebuli i Strzelcowi Opolskiemu, CITY-SAT Gordzielik i strzeleckiej GS za włączenie się do festynu, panom za postawienie i złożenie namiotu; p. Burmistrzowi za wypożyczenie namiotu; wszystkim, którzy ciężko pracowali, by to nasze świętowanie było udane. „Bóg zapłać” za zakupione cegiełki. Całkowity dochód z festynu wyniósł ponad 15 tys. zł. Zasili on koszt termomodernizacji kościoła. Drodzy Parafianie i Goście! Tak liczna frekwencja na Festynie świadczy o dobrej integracji naszej lokalnej i kościelnej społeczności!
• „Bóg zapłać” za kolektę odpustową z ostatniej niedzieli na termomodernizację kościoła parafialnego. Zebraliśmy 12 tys. zł. Dziękujemy za zbiórkę na Wydział Teologiczny w Opolu w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za złożone ofiary.
• W Kamieniu Śląskim uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka – głównego patrona metropolii górnośląskiej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 na placu przed Sanktuarium przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Alfons Nossol. Przypominamy o ofercie strzeleckiego PKS-u w kwestii dowozu i przywozu chętnych na Uroczystości Odpustowe. Szczegóły na plakacie.
• 37. Rocznica konsekracji Ks. Abpa Alfonsa Nossola.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W nim - o kolejnych odkryciach w sprawie męczennika II wojny światowej, pochodzącego ze Strzelec – ks. Waldemara Maksymiliana Nestora.
• W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Poniedziałek – Dzień powszedni (18 sierpnia 2014):
• Wyrusza 38. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W Roku Rodziny pielgrzymka jest okazją do refleksji nad pięknem i duchowym bogactwem życia rodzinnego. Jej motto brzmi: „Głosić radość Ewangelii w rodzinie”. Wszystkich parafian pozostających w tych dniach w swoich domach, czasem przykutych do łoża boleści, pozostających w swoich miejscach pracy i przy swoich obowiązkach ks. Bp Opolski zaprasza do duchowego pielgrzymowania i korzystania z duchowych owoców pielgrzymki poprzez dołączenie do niej swojego trudu, cierpienia i modlitwy. Ponadto zaprasza do udziału wraz z pielgrzymami we Mszy św. i koncercie dziękczynnym za dar kanonizacji Jana Pawła II, które odbędą się we wtorek 19 sierpnia o godz. 16.00 na Górze św. Anny. [Serwisy internetowe Pielgrzymki Opolskiej: http://pielgrzymka-opolska.pl, www.opole.gosc.pl/Pielgrzymka-opolska].
Chcemy duchowo łączyć się z naszymi Pielgrzymami i wspierać ich modlitwą. Zapraszamy na Msze św. w Ich intencji: we wtorek (godz. 18.00), w środę (godz. 10.30), czwartek (godz. 6.30), piątek (godz. 6.30) i w sobotę (godz. 6.30).

Środa – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (20 sierpnia 2014):
• Grupa opolska i głubczycka Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przejdzie przez teren naszej Parafii. Postarajmy się godnie przyjąć pielgrzymów. Zapraszamy do włączenia się w to przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 10.30 Msza św. w naszym kościele w intencji uczestników 38. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
• Św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga zarówno członków zakonu cystersów, powierzonych jego duchowej opiece, jak i lud Boży, który przychodził słuchać jego kazań; był również wielkim czcicielem Matki Bożej; jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”.

Czwartek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia 2014):
• Św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”.

Piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej (22 sierpnia 2014):
• Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego..

Sobota – Dzień powszedni (23 sierpnia 2014):
• Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. Módlmy się o dobre owoce cierpień Ofiar dla przyszłych pokoleń.
• O godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA XXI ZWYKŁA (24 sierpnia 2014):
• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
• Trwają prace nad termomodernizacją kościoła. Wstawiono już 12 szyb niskoemisyjnych na małych witrażach oraz kończymy docieplenie stropu. W najbliższym czasie zostaną wstawione szyby przy czterech dużych witrażach.
• Rekolekcje z Świętym Ojcem Pio odbędą się w dniach 29-31 sierpnia w Winowie w kościele pw. Ducha Świętego przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Temat: „Cisza językiem Boga". Nauki głosić będzie ks. Paweł Brudek, obecnie doktorant psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zapisy odbywają się na furcie u OO. Franciszkanów w Opolu.
• Rekolekcje dla rodziców kapłanów odbędą się od 5 do 7 września 2014 roku w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Poprowadzi je ks. Janusz Iwańczuk. Zapisy i informacje w seminarium: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 77 44 24 001.
• W niedzielę, 7 września br. o godz. 14.00 Msza św. Dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. Organizatorem naszych parafialnych dożynek w tym roku jest Sołectwo Adamowice.
• W dniach 12-14 września br. nasza coroczna Pielgrzymka Parafialna na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, by móc – choć jeden dzień – wziąć w niej udział. Szczególnie jest to ważne z racji przeżywanego Roku Rodziny.
• Komunikat Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA o osobach podających się za pracowników PGNiG oferujących podpisywanie umów, aneksów i zmian w umowach. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, bezpiecznych, pełnych radości wakacyjnych jeszcze dni.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675908
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6431
6249
52911
13576656
34378
194510
13675908

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:20:36