XXI Niedziela Zwykła (24 VIII 2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXI ZWYKŁA (24 sierpnia 2014):

NIEDZIELA XXI ZWYKŁA (24 sierpnia 2014):
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby parafii. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie parafii. Jesteśmy wdzięczni za złożone ofiary.
• Słowa podziękowania pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” księdzu Krzysztofowi za prowadzenie grupy. Słowa szczerej wdzięczności za przygotowanie i podjęcie w środę pielgrzymów poczęstunkiem w ogrodzie parafialnym oraz przygotowanie posiłków dla pielgrzymów na postojach w Gwoździanach i Kulejach. Dziękujemy za zebrane i przekazane pieniądze na ten cel, za przynoszone artykuły spożywcze. Był to piękny przykład współpracy życzliwych ludzi z naszej parafialnej wspólnoty!
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś „Gość” z audiobookiem z pierwszą częścią „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej.
• W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Poniedziałek – Dzień powszedni (25 sierpnia 2014):
• O godz. 19.00 Nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia 2014):
• O godz. 9.00 dodatkowa Msza św. w intencji Czcicieli Matki Boskiej Częstochowskiej.
• Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.

Środa – Wspomnienie św. Moniki (27 sierpnia 2014):
• Św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu.

Czwartek – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (28 sierpnia 2014):
• Św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

Piątek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29 sierpnia 2014):
• 5. Rocznica Konsekracji Ks. Biskupa Andrzeja Czai, biskupa opolskiego.
• Na Górze św. Anny uroczystość Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.
• O godz. 19.00 na plebanii spotkanie katechetów naszej parafii.

Sobota – Dzień powszedni (30 sierpnia 2014):
• Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza na imprezę plenerową „Babie lato”. Szczegóły na plakacie.
• O godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA XXII ZWYKŁA (31 sierpnia 2014):
• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
• Inauguracja nowego roku szkolnego w naszej parafii: dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych – w poniedziałek 1 września br. o godz. 16.30 w kościele parafialnym, z poświęceniem przyborów szkolnych; dla młodzieży szkół średnich w kościele Bożego Ciała – w czwartek, 4 września br. o godz. 19.00 (po Eucharystii spotkanie w Domu Katechetycznym). Pół godziny przed Mszą św. okazja do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty!
• W poniedziałek 1 września br. o godz. 11.30 – w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Weterana - w kościele parafialnym Msza św. za żyjących Weteranów z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz za ++ Weteranów – o radość życia wiecznego.
• Najbliższe odwiedziny chorych i starszych parafian – w sobotę, 6 września br. od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
• W niedzielę, 7 września br. o godz. 14.00 Msza św. Dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. Organizatorem naszych parafialnych dożynek w tym roku jest Sołectwo Adamowice. Festyn dożynkowy odbędzie się na prośbę sołectwa Adamowice w naszym ogrodzie parafialnym.
• W dniach 12-14 września br. nasza coroczna Pielgrzymka Parafialna na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu, by móc – choć jeden dzień – wziąć w niej udział. Szczególnie jest to ważne z racji przeżywanego Roku Rodziny.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, bezpiecznych, pełnych radości wakacyjnych jeszcze dni.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675881
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6404
6249
52884
13576656
34351
194510
13675881

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:16:30