XXXII Niedziela Zwykła (9 XI 2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXXII ZWYKŁA.
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 listopada 2014):

NIEDZIELA XXXI ZWYKŁA. ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ (9 listopada 2014):
• Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie, która jest nazywana matką i głową wszystkich kościołów. Bardziej jest ona znana jako bazylika św. Jana na Lateranie, gdyż kościół ten posiada aż trzy tytuły: Chrystusa Odkupiciela, św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Właśnie ta bazylika, a nie bazylika św. Piotra jest katedrą papieża i Rzymu. Do roku 1308 Lateran był rezydencją papieży. Jako katedra papieża, jest parafią dla nas wszystkich, dlatego jako cały Kościół obchodzimy dziś owo święto.
• 6. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, który poświęcony jest Syrii. Przed kościołem zbiórka do puszek.
• „Bóg zapłać za kolektę z ostatniej niedzieli na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. Dziś kolekta specjalna na termomodernizację kościoła parafialnego. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
• O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
• Serdeczne „Bóg Zapłać” wszystkim uczestniczącym w Nabożeństwach Różańcowych za Zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękujemy za złożone zalecki i ofiary.
• „Bóg zapłać” naszym chorym i starszym Parafianom i ich rodzinom za możliwość spotkania w ramach sobotnich odwiedzin.
• Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach Opolskich za wywiezienie liści i sprawną wywózkę śmieci z cmentarza parafialnego.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża (10 listopada 2014):
• Św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła; przyczynił się bardzo mocno do rozwoju nauczania Kościoła, wprowadził zasadę liturgicznej, kanonicznej i pastoralnej jedności Kościoła.
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie dyskusyjne organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Poszukiwaczy Alternatyw. Temat listopadowego spotkania Gdy odchodzą Ci, których kochamy. Śmierć oznacza koniec czy zmianę?

Wtorek – św. Marcina z Tours, biskupa (11 listopada 2014):
• Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!  
• Wspomnienie św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszego wyznawcy nie-męczennika w Kościele Zachodnim. O godz. 17.00 Nabożeństwo ku czci św. Marcina. Początek w kościele, potem przejście przez duży parking. Zakończenie w ogrodzie parafialnym. Zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o zabranie lampionów. Współorganizatorem Nabożeństwa jest Koło DFK Strzelce Opolskie. Dziękujemy za współpracę.
• Kancelaria Parafialna – nieczynna.

Środa – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika (12 listopada 2014):
• Św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik; był gorliwym zwolennikiem unii, tzn. pełnej jedności chrześcijan obrządku prawosławnego z Kościołem katolickim.
• O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek – Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski (13 listopada 2014):
• Św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
• O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
• Po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) Różaniec ku czci Matki Boskiej Fatimskiej.
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie dla młodzieży.

Piątek – Wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy (14 listopada 2014):
• Wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert (1817-1872), dziewicy, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety (1842, Nysa). O godz. 18.00 Msza św.: Przez wstawiennictwo bł. Marii Luizy Merkert w intencji Sióstr Elżbietanek mieszkających i pracujących w naszej Parafii oraz ++ sióstr.

Sobota – dzień powszedni (15 listopada 2014):
• Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza na drugą edycję „Białej Soboty”
• Punkt Caritas czynny w godz. 9.00-11.00.
• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA (16 listopada 2014):
• Kolekta na potrzeby Parafii.
• Niedziela poświęcona w naszej parafii bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Kończy Rok Edmundowy.
• Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla diecezji sosnowieckiej po pożarze katedry.
• 22 listopada (sobota) jednodniowa parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Krzyża Św. na Świętym Krzyżu koło Kielc. Po drodze zwiedzimy także Opactwo Cysterskie w Jędrzejowie. Koszt – 100 zł (w tym cena przejazdu i posiłku). zapisy w Kancelarii Parafialnej.
• Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała. Codzienna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 6.30-17.15 (niedziele i uroczystości: 7.00-16.45). Adoracje kończy krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem sakramentalnym.
• Przypominamy i prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym. To znacznie zmniejszy koszty utrzymania cmentarza.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676203
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6726
6249
53206
13576656
34673
194510
13676203

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:10:40