XXXIV Niedziela Zwykła (23 XI 2014)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA XXXIV ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (23 listopada 2014):

NIEDZIELA XXXIII ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (23 listopada 2014):
• Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez Papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
• Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
• Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na potrzeby parafii i zbiórkę do puszek jako wsparcie dla diecezji sosnowieckiej po pożarze katedry. Na ten ostatni cel zebraliśmy 1050 zł. Dziś kolekta także na bieżące funkcjonowanie parafii. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary na ten cel.
• O godz. 11.30 Msza św. W intencji Kolejarzy i Ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
• Na Mszy św. o godz. 10.15 podsumowanie Parafialnego konkursu „ROK RODZINY W MOJEJ PARAFII” i wręczenie nagród laureatom.
• W związku z naszą ostatnią niedzielą poświęconą bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Dopiero dziś czytamy List Biskupa Opolskiego z okazji 25-lecia Caritas Diecezji Opolskiej.
• Naszej młodzieży i ks. Januszowi dziękujemy za piątkowy udział Dekanalnym Czuwaniu Młodzieży w Piotrowce.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (dziś z kalendarzem) i „Małego Gościa” (z lampionem adwentowym do sklejenia).

Poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy (24 listopada 2014):
• Św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu.
• W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki i świece adwentowe. Opłatki rozprowadzać będą także tradycyjnie Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).

Wtorek – dzień powszedni (25 listopada 2014):
• Swoje 85. Urodziny obchodzi Ksiądz Radca Duchowny Józef Cichoń, emerytowany proboszcz parafii św. Bartłomieja w Suchej. Przez wiele lat pomagał i udzielał się duszpastersko w naszej parafii. Księdzu Radcy życzymy zdrowia i obfitości Bożych łask. Ad plurimos annos!
• O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa – Dzień powszedni (26 listopada 2014):
• Wspomnienie św. Jana Berchmansa, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.
• O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.
• Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. godz. 21.00.

Czwartek – Dzień powszedni (27 listopada 2014):
• O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
• O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży.

Sobota – Dzień powszedni (29 listopada 2014):
• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.

NIEDZIELA I ADWENTU (30 listopada 2014):
• Rozpoczynamy Adwent - okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Już zapraszamy na piękne Msze św. roratnie Dla dorosłych o godz. 6.15 (z wyjątkiem niedziel), dla dzieci o godz. 18.00 (w okresie Adwentu nie będzie Mszy św. szkolnej w czwartki o godz. 16.30). Przygotujmy wieńce adwentowe i lampiony. Prosimy także chętnych sponsorów i dobroczyńców o fundowanie roratnich nagród dla dzieci!
• Kolekta na potrzeby Parafii.
• W I Niedzielę Adwentu (30 listopada br.) po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom i wsparcie odbudowy „Barki”.
• Uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich zapraszają na kiermasz świąteczny z którego dochód przeznaczony jest na kształcenie dzieci w Bukina Faso oraz akcja charytatywna uczniów tejże szkoły zatytułowana "Muffinka dla Barki", dochód ze sprzedaży muffinek będzie przeznaczony na odbudowę Barki.

O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków. 


• Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała. Codzienna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 6.30-17.15 (niedziele i uroczystości: 7.00-16.45). Adoracje kończy krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem sakramentalnym.
• Kolejne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 20 grudnia od godz. 9.15. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
• W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Początek o godz. 15.30.
• Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w pięknej Pradze.
• Przypominamy i prosimy o segregację odpadów na cmentarzu parafialnym. To znacznie zmniejszy koszty utrzymania cmentarza.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczęty dzisiaj tydzień.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676102
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6625
6249
53105
13576656
34572
194510
13676102

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:52:05