I Niedziela Adwentu (30 listopada 2014 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA I ADWENTU (30 listopada 2014):

NIEDZIELA I ADWENTU (30 listopada 2014):
• Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
• Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom i wsparcie odbudowy „Barki”.
• Uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich zapraszają na kiermasz świąteczny z którego dochód przeznaczony jest na kształcenie dzieci w Burkina Faso oraz akcja charytatywna uczniów tejże szkoły zatytułowana "Muffinka dla Barki", dochód ze sprzedaży muffinek będzie przeznaczony na odbudowę Barki.
• W dni powszednie Adwentu o godz. 6.15 Roraty dla dorosłych, a o godz. 18.00 Roraty dla dzieci. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Dziękujemy fundatorom nagród roratnich dla dzieci i w dalszym ciągu o to prosimy.
• W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
• „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii. Dziś także kolekta na bieżące funkcjonowanie Parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
• Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki autokarowej na Święty Krzyż, p. Edycie Bem za organizację wyprawy a OO. Oblatom za miłe przyjęcie.
• „Bóg zapłać” siostrze Angelice i p. Grażynie Dembończyk za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej.
• W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki i świece adwentowe. Opłatki rozprowadzać będą także tradycyjnie Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).
• W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Początek o godz. 15.30.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” (z lampionem adwentowym do sklejenia).

Poniedziałek – Dzień powszedni (1 grudnia 2014):
• O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego. Temat spotkania: Księgi Historyczne.

Środa – Wspomnienie sw. Franciszka Ksawerego, prezbitera (3 grudnia 2014):
• Św. Franciszek Ksawery, jezuita, misjonarz, główny patron misji katolickich, który żył w XVI wieku.
• O godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa I gimnazjalna).

Czwartek – Dzień powszedni (4 listopada 2014):
• Pierwszy Czwartek Miesiąca.
• Wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
• O godz. 9.00 w kościele parafialnym Msza św.: Do Boskiej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Barbary z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Górników, ich Rodzin oraz za ++ pracowników górnictwa.
• Z racji rorat nie będzie Mszy św. szkolnej ani spotkania dla młodzieży.
• O godz. 11.00 w kościele św. Barbary na cmentarzu Suma Odpustowa.

Piątek – Dzień powszedni (5 grudnia 2014):
• Pierwszy Piątek Miesiąca..

Sobota – Dzień powszedni (6 grudnia 2014):
• Pierwsza Sobota Miesiąca.
• Wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa.
• O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza chrzcielna.

NIEDZIELA II ADWENTU (7 grudnia 2014):
• Kolekta na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
• Od godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała „Jerycho Różańcowe”. Plan na plakacie.
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• O godz. 15.00 przy kaplicy na Podborzanach Msza św. Przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji Gromad Podborzany, Farska Kolonia, Rozmierka i Adamowice.
• O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
• W czasie Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przez Księdza Biskupa Rudolfa Pierskałę nasz kleryk Tomasz Daniła wraz z 6  innymi alumnami z roku IV przyjmie posługę akolitatu [Akolita jest ustanowiony aby wspomagać diakona i usługiwać kapłanowi. Jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej]. W sobotę wieczorem przywdzieje sutannę. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
• Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej „Ósemka” zaprasza bardzo serdecznie na kiermasz świąteczny, którego dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dzieci Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych.
• Panu Karolowi Cebuli dziękujemy za pomoc w remoncie systemów alarmowych w kościołach św. Bożego Ciała i św. Barbary.
• Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała. Codzienna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 6.30-17.15 (niedziele i uroczystości: 7.00-16.45). Adoracje kończy krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem sakramentalnym.
• Rekolekcje dla zelatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty Żywego Różańca od 12 do 14 grudnia 2014 roku, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni.
• Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w Pradze.
• Komenda Powiatowa w Strzelcach Opolskich przestrzega przed oszustami działającymi metodą „na inkasenta”. W ostatnim czasie na terenie miasta doszło do kilku kradzieży. Sprawcy wykorzystali łatwowierność mieszkańców, szczególnie osób starszych.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały rozpoczynający się dzisiaj Okres Adwentu.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675933
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6456
6249
52936
13576656
34403
194510
13675933

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:25:55