II Niedziela Adwentu (7 grudnia 2014 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA II ADWENTU (7 grudnia 2014):

NIEDZIELA II ADWENTU (7 grudnia 2014):

• Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.
• „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby naszej Parafii oraz za zbiórkę do puszek na pomoc mieszkańcom i wsparcie odbudowy „Barki”. Zebraliśmy na ten cel 6 tys. zł. Prócz tego przekażemy także 2 tys. zł. z zorganizowanej Parafialnej Zabawy Andrzejkowej. Dziękujemy p. Hubertowi Gordzielikowi za włączenie się do tej akcji. Dziś kolekta na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Dziękujemy za złożone ofiary.
• Od godz. 7.00 w kościele Bożego Ciała „Jerycho Różańcowe”. Plan na plakacie.
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• O godz. 15.00 przy kaplicy na Podborzanach Msza św. Przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji Gromad Podborzany, Farska Kolonia, Rozmierka i Adamowice.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
• O godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu nasz kleryk Tomasz Daniła przyjmie posługę akolitatu [Akolita jest ustanowiony aby wspomagać diakona i usługiwać kapłanowi. Jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej]. W sobotę wieczorem przywdział sutannę. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
• Na placu kościelnym kiermasz świąteczny Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej „Ósemka”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dzieci Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych.
• Dziękujemy za tak liczny udział w Roratach. Szczególne słowa wdzięczności pod adresem Rodziców za wkładany trud i troskę o Wasze dzieci, które z takim zaangażowaniem i gorliwością uczestniczą w tegorocznych roratnich spotkaniach. „Bóg zapłać” Wam, Kochane Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy w dalszym ciągu do tego adwentowego czuwania i przypominamy, iż roraty dla dorosłych są codziennie o godz. 6.15 (z wyjątkiem niedziel); dla dzieci – o godz. 18.00 (z wyjątkiem niedziel). Drogie Dzieci! Przynosimy ze sobą lampiony adwentowe i zbieramy obrazki roratnie. Jak co roku – są i będą na końcu - ciekawe nagrody… Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci! W dalszym ciągu o to prosimy!
• W Kancelarii Parafialnej można nabywać opłatki i świece adwentowe. Opłatki rozprowadzać będą także tradycyjnie Siostry Elżbietanki w niedziele adwentowe (przy głównym wejściu do kościoła).
• Przed paroma dniami uruchomiliśmy w kościele ogrzewanie. "Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom za wszelkie ofiary złożone i składane na ten cel, zarówno naszym Parafianom jak i Gościom spoza parafii, darczyńcom indywidualnym i strzeleckim instytucjom i firmom. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 513 tys. zł. Wzrost kosztów związany jest z koniecznością wykonania okien z drewna, a nie jak pierwotnie planowaliśmy - z aluminium. Brakuje nam jeszcze 112 tys. zł. Przy okazji nadmieniamy, że temperatura w takim obiekcie jak kościół - powinna wahać się w okolicach 10 stopni Celsjusza.
• Dziękujemy wykonawcom tej inwestycji: Panu Zygmuntowi Pierzchawce i Biuru Projektowemu PROFIL Pani Jolanty Nowak oraz firmom: KAJA - Panów Aleksandra Kropielnickiego i Jerzego Adamczyka, Usługi Stolarskie - Roman KAPICA, Spółce ADAMIETZ, TECHNIKA GRZEWCZA CIEPŁO-DOM - Pana Wojciecha Studzińskiego, LOKUM - Pana Arkadiusza Golca, BRUK-BETON - Pana Henryka Walczaka, AGROTECH - Pana Romana Cytery, METAL-ART - Pana Piotra Sznury i wszystkim, którzy włączyli w sprzątanie poddasza i wyładunek wełny mineralnej.
• Dziękujemy za przyniesione dary na stół plebanijny.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8 grudnia 2014):
• Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.15, 7.00. 9.00, 10.00 i 18.00.
• O godz. 18.00 Msze św. w intencji Zgromadzenia Sióstr Służebniczek o rozwój duchowy i liczebny oraz w intencji Dzieci Maryi i Ich Rodzin.
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym kolejne spotkanie dyskusyjne organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Poszukiwaczy Alternatyw. Temat grudniowego spotkania: Czego współcześni Rodzice mogą uczyć się od Maryi i  Józefa?
• Kancelaria Parafialna nieczynna.

Wtorek – Dzień powszedni (9 grudnia 2014):
• O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja w intencji Ojca Świętego Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam – o dalszy ich rozwój. Po Eucharystii spotkanie formacyjne: „Przybądź Panie – bo czekamy”.

Środa – Dzień powszedni (10 grudnia 2014):
• O godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

Czwartek – Dzień powszedni (11 grudnia 2014):
• Z racji rorat nie będzie Mszy św. szkolnej!
• O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży w Domu Katechetycznym.

Piątek – Dzień powszedni (12 grudnia 2014):
• W dniach 12-14 grudnia br. w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu odbędzie się szósta edycja rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński pod hasłem „Kiedy droga jest celem”. Organizatorzy zapraszają na nie małżonków zarówno szczęśliwych ze sobą jak i przeżywających trudności. Szczegółowe informacje na plakacie.
• Diecezjalny duszpasterz Żywego Różańca zaprasza wszystkich zelatorów i odpowiedzialnych za wspólnoty Żywego Różańca na rekolekcje weekendowe w dniach od 12 do 14 grudnia 2014 roku, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Szczegóły na plakacie.

Sobota – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy (13 grudnia 2014):
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Świętej.
•    O godz. 19.00 Różaniec Fatimski. Prosimy przynieść ze sobą świece.

NIEDZIELA III ADWENTU [GAUDETE] (14 grudnia 2014):
• Kolekta specjalna na termomodernizację kościoła parafialnego.
• Drodzy Parafianie i Goście, zachęcamy do nieodkładania świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę. Z Sakramentu Pojednania możemy skorzystać już teraz i przystępować do Komunii św., o ile nie popełnimy grzechu ciężkiego, co oznacza świadome przekroczenie Bożych przykazań.
• Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała. Codzienna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 6.30-17.15 (niedziele i uroczystości: 7.00-16.45). Adoracje kończy krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem sakramentalnym.
• W niedzielę 14 grudnia br. - z racji Światowego Dnia Niepełnosprawnych - odbędzie się 2. Diecezjalna Pielgrzymka Niepełnosprawnych do katedry opolskiej. Rozpoczęcie o 13.30 nabożeństwem ku czci Matki Bożej Opolskiej, 14.00 - Msza święta z możliwością oddania czci relikwiom Krzyża Świętego. Po Mszy świętej zebrani przełamią się tradycyjnym opłatkiem. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich niepełnosprawnych, ich rodzin, przyjaciół i opiekunów. Szczegóły na plakacie.
• Biskupi diecezjalni na posiedzeniu w dniu 7 października br. podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 26 grudnia 2014 r., w święto św. Szczepana męczennika.
• Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w Pradze.
• Komenda Powiatowa w Strzelcach Opolskich przestrzega przed oszustami działającymi metodą „na inkasenta”. W ostatnim czasie na terenie miasta doszło do kilku kradzieży. Sprawcy wykorzystali łatwowierność mieszkańców, szczególnie osób starszych.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia - składamy serdeczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom w parafii życzymy wielu łask Bożych na cały kolejny tydzień Adwentu.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675999
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6522
6249
53002
13576656
34469
194510
13675999

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 20:38:35