IV Niedziela Adwentu (21 grudnia 2014 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA IV ADWENTU (21 grudnia 2014):

NIEDZIELA IV ADWENTU (21 grudnia 2014):
• Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
• „Bóg zapłać” za kolektę specjalną z ostatniej niedzieli na termomodernizację kościoła parafialnego. Zebraliśmy 12 900 zł. Dziś ofiary przeznaczone na przygotowanie Uroczystości Świątecznych w naszym kościele parafialnym. Dziękujemy.
• O godz. 17.00 Jasełka i Nabożeństwo Adwentowe z błogosławieństwem opłatków na stół wigilijny, stajenek i figurek Dzieciątka Jezus. Jasełka przygotowały Dzieci Maryi z naszej parafii i z parafii Dolna.
• Dziękujemy za wczorajszą możliwość odwiedzenia naszych starszych i chorych Parafian. Parafialnemu Zespołowi CARITAS i Mariankom dziękujemy za przygotowanie upominków dla odwiedzanych Parafian.
• Zachęcamy w dalszym ciągu do udziału w Roratach w poniedziałek i wtorek dorosłych o godz. 6.15 i dzieci o godz. 18.00. Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci!
• Opłatki można nabywać w Kancelarii Parafialnej oraz w niedziele adwentowe u Sióstr Elżbietanek tu w kościele.
• Dziękujemy Paniom i Panom za generalne wysprzątanie kościoła. Panom za ustawienie choinek. "Bóg zapłać" ofiarodawcom drzewek.
• Plan spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele parafialnym w gablotce, w Informatorach i na stronie internetowej Parafii. Przepraszamy za błędne godziny spowiedzi popołudniowej. W poniedziałek i wtorek. Spowiedź będzie od godz. 16.00 do 19.00. Nie odkładajmy Sakramentu Pojednania na ostatnią chwilę!
• Dziś także w Informatorze plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich (kolędy).
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa".

Poniedziałek – Dzień powszedni (22 grudnia 2014):
• Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.15-10.00; 16.00-19.00.
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów. Zapraszamy także Szanownych Rodziców.
• Kancelaria Parafialna w poniedziałek i wtorek czynna tylko w godzinach rannych.

Wtorek – Dzień powszedni (23 grudnia 2014):
• Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.15-10.00; 16.00-19.00.
• Zakończenie rorat: dla dorosłych - o godz. 6.15; dla dzieci – o godz. 18.00, z wręczenie nagród. Dziękujemy dobrym i życzliwym ludziom za fundowanie nagród roratnich dla dzieci!

Środa – Dzień powszedni. WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 grudnia 2014):
• Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach: 6.30-10.00; 15.00-16.00.
• O ile to jest możliwe na głos dzwonów o godzinie 17.00 zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych domach oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. Ten dzień niech będzie też okazją, może jedyną w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Zgodnie z naszą tradycją wstrzymajmy się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych i od napojów alkoholowych. W dzień wigilijny nie ma Mszy św. wieczornej.
• Pasterki: o godz.: 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las) i 24.00 (kościół parafialny). Przed Pasterką o północy – nabożeństwo. Przypominamy, że jak każdego roku ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia: Domu Matki i Dziecka, Ośrodka Adopcyjnego, Poradni Katolickiej.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 grudnia 2014):
• Uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw – jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
• O godz. 16.00 na Rynku przywitanie Znaków ŚDM: Krzyża i Ikony MB Salus Populi Romani. Potem przejście procesyjne do kościoła parafialnego.

Piątek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 grudnia 2014):
• Drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo owsa.
• Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
• Po Sumie przekazanie Znaków ŚDM do Szczepanowic.
• W tym dniu nie obowiązuje post (dyspensa Biskupów diecezjalnych).

Sobota – ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 grudnia 2014):
• W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.
• O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

NIEDZIELA I PO NARODZENIU PAŃSKIM. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (28 grudnia 2014):
• O godz. 10.15  Msza św. Przez wstawiennictwo Świętych Młodzianków w intencji najmłodszych dzieci.
• Kolekta na potrzeby parafii.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w Pradze.
• O godz. 11.00 w Jemielnicy spotkanie modlitewne migrantów zarobkowych i ich rodzin.
• Najbliższe katechezy przedmałżeńskie według nowych zasad w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676181
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6704
6249
53184
13576656
34651
194510
13676181

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:07:13