Niedziela I po Narodzeniu Pańskim (28 grudnia 2014 r.)

NIEDZIELA I PO NARODZENIU PAŃSKIM.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

(28 grudnia 2014):

NIEDZIELA I PO NARODZENIU PAŃSKIM. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (28 grudnia 2014):
• Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.
• O godz. 10.15  Msza św. Przez wstawiennictwo Świętych Młodzianków w intencji najmłodszych dzieci.
• Dziękujemy za kolektę z ostatniej niedzieli na przygotowanie Uroczystości Świątecznych w naszym kościele parafialnym. „Bóg zapłać” za ofiary zebrane 25 grudnia na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia i kolektę z 26 grudnia na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Dziękujemy za ofiary.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały Uroczystość Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Szczególne słowa wdzięczności Siostrze Zakrystiance – s. Angelice. Gorące „Bóg zapłać”!
• Dziękujemy za tak liczny udział w roratnich i świątecznych Mszach św.
• O godz. 11.00 w Jemielnicy spotkanie modlitewne migrantów zarobkowych i ich rodzin.
• Bóg zapłać” instytucjom i osobom prywatnym za przesłane pod naszym adresem świąteczne życzenia.

Środa – Siódmy Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie św. Sylwestra, papieża. ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU (31 grudnia 2014):
• Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 16.00. (Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!!!). Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Te Deum” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym zgromadzeniu liturgicznym.
• Dla wszystkich, którzy pragną w zadumie i na modlitwie pożegnać Stary Rok i powitać Nowy - w kościele Bożego Ciała - od godz. 21.00 do północy - Adoracja-Czuwanie przepraszające za grzechy popełnione w roku 2014.
• Kolejne  spotkania formacyjne dla przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dopiero po feriach zimowych.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. NOWY ROK. Oktawa Narodzenia Pańskiego (1 stycznia 2015):
• Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
• O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
• O godz. 10.15 Msza św. W intencji Rodzin naszej Parafii, które w tym roku przyjmą odwiedziny duszpasterskie.
• O godz. 11.30 Msza św. O błogosławieństwo Boże i zdrowie w Nowym Roku dla wszystkich Mieszkańców naszego Miasta i Gości.
• Msze św. w Szpitalu (godz. 7.00). w DPS (godz. 7.45) i w Księżym Lesie (godz. 9.00).
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Noworoczne o pokój.
• W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 16.30. Nie będzie także Mszy św. i spotkań dla młodzieży.

Piątek – Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Pierwszy Piątek Miesiąca (2 stycznia 2015):
• Rozpoczyna się w naszej Parafii wizyta duszpasterska rodzin, tak zwana kolęda. Odwiedziny duszpasterskie to spotkanie duszpasterzy z wiernymi. Pragniemy zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Chcemy zaprosić także wszystkich do wspólnej modlitwy. Będzie to także dobra okazja do wzajemnego ubogacenia się swoją troską, pomysłami, uwagami, a nawet słowem zdrowej krytyki, byśmy tworząc jedną wspólnotę parafialną, w duchu wymagającej miłości, podążali do zbawienia. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece, może być naczynie z wodą święconą i Pismo św. Ewentualne ofiary dla ministrantów, przeznaczone na misje św. oraz ich letni wypoczynek, składamy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. „kolekty kolędowej”, która będzie w niedzielę 18 stycznia 2015 r. na wszystkich Mszach św. W tym dniu o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich odwiedzonych rodzin. Porządek kolędy wydrukowany jest w naszych Informatorach i wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
• W czasie odwiedzin kolędowych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w poniedziałki i piątki popołudniu (godz. 16.00-17.30).  

Sobota – Dzień powszedni. Pierwsza Sobota Miesiąca (3 stycznia 2015):
• O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała Nabożeństwo i Msza św. wynagradzające  Niepokalanemu Sercu NMP.
• Punkt Caritas czynny w godzinach 9.00-11.00
• O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym nauka przedchrzcielna.

NIEDZIELA II PO NARODZENIU PAŃSKIM (4 stycznia 2015):
• Kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych.
• 15.00 Msza św. chrzcielna
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w tym roku dniach od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 roku w Pradze.
• Najbliższe katechezy przedmałżeńskie według nowych zasad w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13676148
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6671
6249
53151
13576656
34618
194510
13676148

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 21:01:40