II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (4 stycznia 2015 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA II PO NARODZENIU PAŃSKIM (4 stycznia 2015):

NIEDZIELA II PO NARODZENIU PAŃSKIM (4 stycznia 2015):
• Dziś – druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
• Dziękujemy za kolektę z ostatniej niedzieli na potrzeby parafii. Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i innych instytucji diecezjalnych. Dziękujemy za ofiary.
• O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
• O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
• Trwają odwiedziny duszpasterskie (kolęda). Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie duszpasterzy i prosimy o zapoznawanie się z ustalonym planem kolędy! Odwiedziny duszpasterskie to spotkanie duszpasterzy z wiernymi. Pragniemy zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Chcemy zaprosić także wszystkich do wspólnej modlitwy. Będzie to także dobra okazja do wzajemnego ubogacenia się swoją troską, pomysłami, uwagami, a nawet słowem zdrowej krytyki, byśmy tworząc jedną wspólnotę parafialną, w duchu wymagającej miłości, podążali do zbawienia. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów z lekcji religii. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece, może być naczynie z wodą święconą i Pismo św. Ewentualne ofiary dla ministrantów, przeznaczone na misje św. oraz ich letni wypoczynek, składamy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. „kolekty kolędowej”, która będzie w niedzielę 18 stycznia 2015 r. na wszystkich Mszach św. W tym dniu o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich odwiedzonych rodzin. Porządek kolędy wydrukowany jest w naszych Informatorach i wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
• W czasie odwiedzin kolędowych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w poniedziałki i piątki popołudniu (godz. 16.00-17.30). Nie będzie też okazji do Spowiedzi Św. w czasie wieczornych Mszy św., jedynie pół godziny przed tymi Mszami.
• Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (5 stycznia 2015):
• O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego. Temat: Księgi Profetyczne.
• Punkt Caritas czynny w godzinach 16.00 do 18.00.

Wtorek – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 stycznia 2015):
• Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. W Kościołach Wschodnich tego dnia jest obchodzona wigilia Bożego Narodzenia.
• Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
• O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
• Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
• Kolekta na Misje.
• O godz. 11.00 w Barce „Kaczorownia” spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych z Madzią Buczek oraz Msza św.
• Kancelaria Parafialna nieczynna.

Środa – Dzień powszedni (7 stycznia 2015):
• Kolejne  spotkania formacyjne dla przygotowujących do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dopiero po feriach zimowych.

Czwartek – Dzień powszedni (8 stycznia 2015):
• W czasie trwania odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 16.30. Nie będzie także Mszy św. i spotkań dla młodzieży.  

Sobota – Dzień powszedni (10 stycznia 2015):
• Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

NIEDZIELA III PO NARODZENIU PAŃSKIM. ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (11 stycznia 2015):
• Koniec Okresu Narodzenia Pańskiego.
• Kolekta specjalna na termomodernizację kościoła parafialnego.
• O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
17 stycznia br. o godz. 19.00 w Hali Sportowej PG nr 2 w Strzelcach Opolskich przy ul. Kozielskiej 34 koncert charytatywny Zespołu BEDNAREK na rzecz odbudowy BARKI. Nasza Parafia jest partnerem organizatora koncertu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej BARKA. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej.
W niedzielę 25 stycznia br. o godz. 16.30 w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Chóru Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pod dyrekcją ks. prof. Grzegorza Poźniaka.
• Najbliższe katechezy przedmałżeńskie według nowych zasad w lutym przyszłego roku. Szczegółowe informacje na ten temat podamy w późniejszym terminie.
• Przypominamy, że Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne dostępne są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-strzelce.pl, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.
• Wszystkim życzymy miłej i spokojnej Niedzieli, dobrego tygodnia. Niech Boże Dziecię nam błogosławi i strzeże.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13675482
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
6005
6249
52485
13576656
33952
194510
13675482

Twoje IP: 18.232.186.117
Czas: 2020-07-05 18:59:34