III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela III Zwykła (27 stycznia 2013 r.)

Niedziela III Zwykła (27 stycznia):
•        Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!
•    O godz. 17.00 Wieczór Kolęd w wykonaniu Uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich wraz z zespołem „Bele Co”. Zapraszamy!
•   Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę kolędową z ostatniej niedzieli. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.
•    Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania ze „Świadkami Wiary”.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Dziś „Gość” z filmem „Ludzie Boga”. Cena – 4, 50 zł.
•    W tym tygodniu patronują nam: 28 I – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); 31 I – Święty Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).

Poniedziałek (28 stycznia):
•    W dniach 28 stycznia – 8 luty br. w naszym Domu Katechetycznym Zimowe Warsztaty dla Dzieci i Młodzieży „Stawiamy na Rodzinę”. Warsztaty współorganizowane są przy udziale Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Opolskie i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Józef”. Dziękujemy Władzom Miasta za udzielenie dotacji na ten cel, a Stowarzyszeniu za możliwość współpracy.

Środa (30 stycznia):
•        O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym katecheza przedmałżeńska.
•    Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. Wyjazd chętnych z

Czwartek (31 stycznia):
•    Parafialny wyjazd na narty. Zapraszamy na jednodniowy parafialny wyjazd na narty do Istebnej na stok Złoty Groń. Termin wyjazdu to 31 stycznia czwartek. Wyjazd o 8.30 z Rynku, powrót około godziny 19.00. Koszt przejazdu autokarem, parking i ubezpieczenie to 40 zł od osoby. Wyciąg, wypożyczenie nart opłacamy we własnym zakresie. Zapisy do wtorku 29 stycznia. Gorąco zachęcamy!

Piątek (1 lutego):
•    I Piątek Miesiąca.
•    O godz. 18.30 w kościele parafialnym pierwsza w tym roku Katecheza dla Dorosłych. Prelekcję na temat Człowiek stwórcą człowieka? Nowe manipulacje u początku życia wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr Morciniec, kierownik Katedry Bioetyki i Etyki Społecznej i dyrektor Instytutu Nauk o Rodzinie  WTUO; członek Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetyki. Zapraszamy!

Sobota (2 lutego):
•    Obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy świętej, aby przez cały rok,
a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Według tradycji wierni zanosili zapalone świece do domów, dymem z nich kreślono znak krzyża na drzwiach i sufitach, zapalano podczas burzy, zaś umierającym wkładano je w ręce.
•    Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzyjmy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Zbiórka do puszek przed kościołem na klasztory klauzurowe.
•    Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego Siostrom Elżbietankom i Służebniczkom pracującym przy naszej parafii, składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych Darów w codziennej posłudze i opieki Matki Bożej w życiu zakonnym.
•    Msze św. w naszej parafii o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, 10.00, 18.00.
•    O godz. 6.30 Msza św. w intencji Sióstr Zakonnych z naszej parafii pochodzących i pracujących z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
•    Od godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach cosobotniego cyklu wspólnych adoracji

Niedziela IV Zwykła (3 lutego):
•    Wspomnienie św. Błażeja. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła ku Jego czci.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała i zyskiwania odpustów Roku Wiary.
•    W czasie ferii zimowych nie będzie Mszy św. szkolnej.
•    W okresie ferii zimowych Kancelaria Parafialne czynna: codziennie rano, oprócz środy i soboty oraz wtorek i czwartek popołudniu.
•    Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej zachęcamy i prosimy o zapisywanie się – do końca stycznia br. - w Kancelarii Parafialnej na zakup zdjęć i filmu z Uroczystości (cena 70 zł.).
•    W Roku Wiary parafia nasza organizuje Pielgrzymkę „Drogą Świadków Wiary” do Rzymu i okolic w dniach 20-29 sierpnia 2013 r. Szczegóły na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła, specjalnych Informatorach wyłożonych przy wyjściu bądź na naszej stronie internetowej.
•    Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom - zasłużonego wypoczynku. Niech czas wolny będzie też czasem z Bogiem.
•    Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i wypoczynku w nadchodzącym pierwszym tygodniu ferii.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12016741
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1058
5450
14852
11968490
84246
143313
12016741

Twoje IP: 35.171.146.16
Czas: 2019-09-19 06:25:37