IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela IV Zwykła (3 lutego 2013 r.)

Niedziela IV Zwykła (3 lutego):
•    W dzisiejszą niedzielę warto sobie uświadomić, że jako wierzący w Chrystusa, należący do wspólnoty Kościoła, wszyscy jesteśmy prorokami, każdy z nas dla siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodziną, znajomymi, czy przyjaciółmi. Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie z Nazaretu pokazuje, że to zadanie wcale nie jest takie proste. Trudno, niezmiernie trudno jest głosić Ewangelię wśród swoich. Jednak jedno jest pewne, że warto, a nawet z obowiązku wszędzie trzeba głosić słowa Mistrza: w szkole, na uczelni, w domu, w sąsiedztwie, w pracy, podczas zabawy i wypoczynku, nawet na dyskotece. Czy to utopia? Czy też tak uważasz, jak wielu, którzy „porwali się z miejsca i wyrzucili” Jezusa ze swego serca, umysłu, domu, szkoły, pracy, życia? „Wy jesteście solą dla ziemi – mówi Chrystus. – Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie…” (Mt 5,13). Pomyślmy o tym!
•    Wszelkie potrzebne siły do życia Chrystusową Ewangelią i świadczenia o Nim przed innymi czerpiemy z Eucharystii. Podczas każdej Mszy Świętej posilamy się z dwóch stołów: ze stołu słowa Bożego i ze stołu Chleba Eucharystycznego. Każda z nich kończy się rozesłaniem, a właściwie posłaniem nas do świata, gdzie dobrym przykładem własnego życia mamy przybliżać innych do Królestwa Bożego. Dlatego tak ważny jest nasz udział we Mszy Świętej, i to nie tylko niedzielnej, ale również w pozostałe dni tygodnia, a nawet – jeśli warunki pozwolą – codziennej.
•    Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy oraz do świadomego napełniania miłością naszej trudnej codzienności. Tylko w ten sposób możemy być prawdziwymi naśladowcami i apostołami Chrystusa.
•    Zachęcam również do podejmowania dzieł pokutnych, do ofiarowania cierpień w intencji Kościoła powszechnego, Ojca Świętego, w intencji prześladowanych braci w wierze, a także w intencji nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych, aby Winnica Pańska mogła się swobodnie rozwijać, a nasza wiara ciągle umacniać.
•    W niedługim czasie będzie ku temu więcej okazji, jako że w liturgii Kościoła przybliżamy się do pokutnego okresu Wielkiego Postu – Środa Popielcowa w tym roku przypada już 13 lutego, czyli za dziesięć dni!
•    Z racji przypadającego dziś Wspomnienie św. Błażeja - po każdej Mszy św. błogosławieństwo gardła ku Jego czci.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne. Zapraszamy!
•    Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby naszej Parafii oraz za ofiary złożone 2 lutego na zakony klauzurowe. Dziś Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowej.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
•    W tym tygodniu patronują nam: 5 II – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół (wspomnienie obowiązkowe); 6 II – Święci Paweł Miki i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe).

Poniedziałek (4 lutego):
•    Od 28 stycznia do 8 lutego br. w naszym Domu Katechetycznym trwają Zimowe Warsztaty dla Dzieci i Młodzieży „Stawiamy na Rodzinę”. Warsztaty współorganizowane są przy udziale Urzędu Miasta i Gminy Strzelce Opolskie i Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Józef”. Dziękujemy Władzom Miasta za udzielenie dotacji na ten cel, a Stowarzyszeniu za możliwość współpracy.
•    O godz. 18.45 w Domu Katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

Wtorek (5 lutego):
•    Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo wody i chleba ku czci Świętej.
•    Po wieczornej Mszy św. (18.45) w Domu Katechetycznym spotkanie parafialnej Caritas.

Czwartek (7 lutego):
•    Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za naszych kleryków.

Piątek (8 lutego):
•     Po wieczornej Mszy św. (18.45) w kościele spotkanie Róż Różańcowych. Zapraszamy gorąco wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do tej pięknej modlitwy.

Sobota (9 lutego):
•    Od godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach cosobotniego cyklu wspólnych adoracji pod hasłem „Razem przed Panem”. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy!

Niedziela V Zwykła (10 lutego):
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•        O godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała kolejne spotkanie ze „Świadkiem Wiary” w Roku Wiary. Naszym gościem będzie ks. Krzysztof Trembecki, kapelan Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie, rekolekcjonista, były diecezjalny duszpasterz młodzieży, były proboszcz parafii Kuniów. Zapraszamy!
•    Zachęcamy do nawiedzania kościoła Bożego Ciała i zyskiwania odpustów Roku Wiary.
•    W czasie ferii zimowych nie będzie Mszy św. szkolnej.
•    W okresie ferii zimowych Kancelaria Parafialne czynna: codziennie rano, oprócz środy i soboty oraz we wtorek i czwartek popołudniu.
•    Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w dalszym ciągu zachęcamy i prosimy o zapisywanie się  w Kancelarii Parafialnej na zakup zdjęć i filmu z Uroczystości (cena 70 zł.). Do tej pory zamówiono jedynie 47 kompletów!.
•    16 lutego 2013 r. (sobota) w Domu Katechetycznym o godz. 9.00 możliwość przymiarki alb do I Komunii Świętej.
•    W Roku Wiary parafia nasza organizuje Pielgrzymkę „Drogą Świadków Wiary” do Rzymu i okolic w dniach 20-29 sierpnia 2013 r. Szczegóły na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła, specjalnych Informatorach wyłożonych przy wyjściu bądź na naszej stronie internetowej.
•    Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy udanego drugiego tygodnia ferii i zasłużonego wypoczynku.  Niech czas wolny będzie też czasem z Bogiem.
•    Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i wypoczynku w nadchodzącym tygodniu!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12028389
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1832
6484
26500
11968490
95894
143313
12028389

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:23:18