II Niedziela Zwykła (15 stycznia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
II NIEDZIELA ZWYKŁA (15 stycznia)

II NIEDZIELA ZWYKŁA (15 stycznia):
•    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
•    Naród Wybrany został wezwany, aby być sługą Jahwe i objawiać Jego chwałę. Nie okazał się jednak wierny, dlatego Pan Bóg powołał innego sługę, który miał zanieść zbawienie całemu światu. Święty Paweł powie nam dzisiaj, że zjednoczenie rozproszonych dzieci Bożych i ich uświęcenie dokonuje się w Chrystusie. Zawołanie Jana Chrzciciela: „Ujrzałem Ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim” nabiera wielkiego znaczenia w kontekście oskarżania Jezusa przez Żydów o to, że przypisuje On sobie godność Syna Bożego. Celem tych słów jest potwierdzenie tożsamości Jezusa jako Syna Bożego, a także ogłoszenie światu, że właśnie nadszedł zapowiadany Zbawiciel.
•    Dziękujemy za ostatnie kolekty i za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji dzieci poczętych.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    We wtorek (17 stycznia) kończymy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Przypominamy, że w czasie kolędy kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych czynna tylko we wtorki i czwartki, w tym czasie okazja do spowiedzi wieczorem tylko przed mszą świętą. Od czwartku (19 stycznia) kancelaria parafialna czynna normalnie.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (16 stycznia):
•    Kontynuujemy wizytę duszpasterską rodzin. Bardzo prosimy, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. "kolekty kolędowej", która będzie w niedzielę 22 stycznia 2017 roku. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie mszy św. szkolnych, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki.

Wtorek – Wspomnienie św. Antoniego, Opata (17 stycznia):
•    Św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej.
•    Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

Środa – Dzień powszedni (18 stycznia):
•    W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu..

Czwartek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa (19 stycznia):
•     Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.
•    Nie ma Mszy św. szkolnej.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkania młodzieży i OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (20 stycznia):
•    Od piątku do niedzieli siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają do udziału w konferencjach w ramach Szkoły Modlitwy. Szczegóły telefonicznie: 77 461 33 68.

Sobota – Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (21 stycznia):
•    Św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
•    W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. O godz. 7.00 Msza św. W intencji wszystkich żyjących i zmarłych babć i dziadków naszej parafii.
•    Punkt Caritas czynny 9.00-11.00.
•    O godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po mszy św. spotkanie przy kawie w domu katechetycznym.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia):
•    Niedziela pokolędowa. O godz. 11.30 msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii – odwiedzonych w ramach tegorocznej kolędy.
•    Kolekta pokolędowa.
•    Dzień Dziadka. O godz. 18.00 msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych dziadków i babć naszej parafii.
•    O godz. 16.30 Wieczór kolędowy z chórem Opolskiej Izby Lekarskiej „Medicanto” pod kierownictwem Elżbiety i Alfreda Willimów.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    26 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Będą omawiane m.in. sprawy strojów i zdjęć.
•    Do wieczności odeszli: Maria WICHARY (lat 71, z ul. Dębowej), Piotr MAŁEK (lat 77, z ul. Krakowskiej), Janina MAJEWSKA (lat 93, z ul. Opolskiej), Bronisława JEDLIŃSKA (lat 72), Jadwiga BARTECZKO (lat 78, z ul. Nowowiejskiej, pogrzeb w poniedziałek (16.01) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Burmistrz Strzelec Opolskich informuje wszystkich utrzymujących drób, że w związku z występowaniem wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków należy bezwzględnie przestrzegać następujących zasad: przetrzymywać drób i gołębie w zamkniętych pomieszczeniach; zabezpieczyć paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków; używać odzieży ochronnej przy czynnościach związanych z obsługą drobiu; stosować maty dezynfekcyjne. Nieprzestrzeganie powyższych zaleceń grozi karą pieniężną!
•    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9767352
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2787
4827
46359
9679761
104745
214192
9767352

Twoje IP: 54.162.165.158
Czas: 2018-06-18 12:57:11