III Niedziela Zwykła (22 stycznia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia)

III NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia):
•    W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
•    Historycznym tłem dzisiejszej opowieści proroka Izajasza jest najazd Asyryjczyków na ziemie Izraela. Mroczny obraz nędzy i ucisku zaczyna kontrastować z radosną zapowiedzią nowej epoki pod panowaniem mesjańskiego króla. Izajasz posługuje się w tym celu symbolem światła. „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką”. Spełnienie tego proroctwa ewangelista Mateusz widzi w działalności Pana Jezusa w Galilei oraz Jego osiedleniu się w Kafarnaum. W Nowym Testamencie światło utożsamiane jest z królestwem Bożym objawionym w osobie, słowach i czynach Pana Jezusa, który przyszedł zbawić ludzi wszystkich pokoleń i narodów. Kościół założony przez Pana Jezusa jest jeden, dlatego Święty Paweł ubolewa nad powrotem ochrzczonych do ciemności i wzywa, aby wśród chrześcijan nie było rozłamów.
•    Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary kolędowe. Bóg zapłać ks. proboszczowi Wolfgangowi i księżom wikariuszom oraz księżom Joachimowi Dembończykowi i ks. Norbertowi Gugule za ogromną pomoc duszpasterską w okresie kolędy. Ogromne „Bóg zapłać” ministrantom. O godz. 11.30 msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, odwiedzonych w ramach tegorocznej kolędy.
•    Dzień Dziadka. O godz. 18.00 msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych dziadków i babć naszej parafii.
•    Dziękujemy za ostatnie kolekty i za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty. Dziś kolekta pokolędowa.
•    O godz. 16.30 Wieczór kolędowy z chórem Opolskiej Izby Lekarskiej „Medicanto” pod kierownictwem Elżbiety i Alfreda Willimów.
•    Dziękujemy panom Tomkowi, Piotrowi i Wojciechowi za organizację kuligu dla ministrantów.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (23 stycznia)

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (24 stycznia):
•    Św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
•     72 rocznica śmierci ks. proboszcza i dziekana Karola Lange. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00.
•    O godz. 18.30 przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy klasy III gimnazjum.

Środa – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła (25 stycznia):
•    Koniec Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
•    W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa (26 stycznia):
•    Św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
•    Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dzieci.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Będą omawiane m.in. sprawy strojów i zdjęć.

Piątek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (27 stycznia):
•    Bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński.
•    O godz. 16.00 w hali sportowej w Publicznym Gimnazjum Nr 2 V Turniej Futsalu Księży o puchar ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego i Rodzinne Kibicowanie Fair Play z cennymi nagrodami dla kibiców. Szczegóły na plakacie.

Sobota – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła (28 stycznia):
•    Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
•    W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu obchody Dnia Życia Konsekrowanego.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (29 stycznia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Najbliższe odwiedziny chorych i starszych parafian – w sobotę 4 lutego od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń w kancelarii.
•    W sobotę 11 lutego br. o godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i osób starszych naszej Parafii z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Po Mszy św. nasza parafialna Caritas zaprasza na spotkanie przy kawie do Domu Katechetycznego.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Z przykrością informujemy, że w ubiegłym tygodniu dokonano kradzieży figury anioła ze skarbonką z naszej betlejemskiej szopki.
•    Przed Świętami Bożego Narodzenia w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Krakowskiej znaleziono zgubione pieniądze. Zainteresowani mogą zgłaszać się w tej sprawie u ks. proboszcza w godzinach pracy kancelarii parafialnej w poniedziałek w godz. 8.00-9.30 i w piątek w godz. 16.00-17.30.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Henryk CIOCH (l. 77); Śp. Zygmunt HOŁOBUT (l. 78, z ul. Sienkiewicza); Śp. Lidia STANKIEWICZ (l. 81, z ul. Kamiennej); Śp. Maria HAŁABIS (l. 77, z ul. Dworcowej); Śp. Hubert POL (l. 88, z ul. Marka Prawego); Śp. Mirosława BEDNAREK (l. 63, z ul. Dąbrowskiego); Śp. Maria HOSZWA (l. 63, z ul. Kozielskiej, pogrzeb we wtorek (24.01) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek …
•    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9362188
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
4558
7158
26288
9269120
149137
258533
9362188

Twoje IP: 54.80.185.137
Czas: 2018-04-19 11:43:22