I Niedziela Wielkiego Postu (5 marca 2017)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (5 marca)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (5 marca):
•    Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
•    Dzisiejsze czytanie ze Starego Testamentu mówi o pochodzeniu zła. Szczególną postacią jest w nim wąż, który symbolizuje podstęp, przewrotność, podejrzliwość, nieposłuszeństwo i kłamstwo. Ludzie ulegają tym wadom, ponieważ pozwalają, aby zawładnęło nimi fałszywe przekonanie, że człowiek może być jak Pan Bóg. Przez nieposłuszeństwo pierwszych rodziców zło przeniknęło do wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Dlatego potrzebny był nowy Adam – Jezus, całkowicie posłuszny Ojcu, który pokazał, w jaki sposób odrzuca się drogę proponowaną przez szatana. Tym, którzy dali się zwieść, Święty Paweł wskazuje drogę powrotu. Jest nią Pan Jezus, który wchodzi w grzeszne życie każdego z nas i dotyka je łaską przebaczenia, abyśmy mogli powrócić do jedności z Panem Bogiem.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę, za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty oraz ofiarę na czyszczenie figur, stacji Drogi Krzyżowej i ołtarza św. Jadwigi, a także na renowację płyty nagrobnej
ks. Maksymiliana Ganczarskiego. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za udział w adoracjach Najświętszego Sakramentu. Wyrazy wdzięczności Wspólnocie Odnowy
w Duchu Świętym i s. Faustynie za przygotowanie spotkania dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin naszych chorych i starszych parafian.
•    P. Grażynie Dembończyk i naszym kościelnym „Bóg zapłać” za wykonanie dekoracji wielkopostnej.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Wtorek – Dzień powszedni (7 marca):
•    O godz. 18.30 przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy klasy III gimnazjum.

Środa – Dzień powszedni (8 marca):
•    Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

Czwartek – Dzień powszedni (9 marca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (10 marca):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.

Sobota – Dzień powszedni (11 marca):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca):
•    Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    13 marca o godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia br. Poprowadzi je o. Roman Woźnica, klaretyn, misjonarz, referent misyjny swojego Zgromadzenia, prezes fundacji Zostaw Ślad oraz opiekun ewangelizacyjnej grupy Claret-Gospel.
•    Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola 14 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 19 sierpnia.
•    Do wieczności odeszli: Śp. ks. Krystian JURCZYK (l. 72, pochodził z naszej parafii, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w diecezji legnickiej); Śp. Stanisław SIENKIEWICZ (l. 54, mieszkał w Brzezinie przy ul. Lipowej, pogrzeb we wtorek (7 marca) o godz. 12.00); Śp. Horst KLAMA (l. 79, mieszkał przy ul. A. Asnyka, pogrzeb w środę (8 marca)). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 54.91.171.137
Czas: 2017-12-11 00:18:47