II Niedziela Wielkiego Postu (12 marca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca)II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca):
•    Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne, za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty oraz ofiarę na czyszczenie figur, stacji Drogi Krzyżowej i ołtarza św. Jadwigi. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES.
•    Staraniem p. Waldemara Walaska podjęliśmy renowację płyty nagrobnej ks. Maksymiliana Ganczarskiego przed ołtarzem św. Jadwigi. Panu Walaskowi i ofiarodawcom - dziękujemy.
•    W ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet "Ochrona Zabytków" otrzymamy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości ok. 90 tys. PLN na renowację kościoła św. Barbary.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (kolejny artykuł na temat Fatimy).

Poniedziałek – Dzień powszedni. Wspomnienie MB z Fatimy (13 marca):
•     4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.

Wtorek – Dzień powszedni (14 marca):
•    O godz. 18.30 przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy klasy I gimnazjum.

Środa – Dzień powszedni (15 marca):
    O 16.30 Msza św. Koła przyjaciół Radia Maryja

Czwartek – Dzień powszedni (16 marca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby po Mszy św. szkolnej i w piątki o 16.30.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (17 marca):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.
•    Na Górze św. Anny początek spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej „Ładowarka”. Spotkanie trwać będzie do 19 marca br. Zgłoszenia należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
•    W Kadłubie o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w ramach Dekanalnego Spotkania Młodzieży.

Sobota – Dzień powszedni (18 marca):
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    O godz. 17.00 próba Scholi Dominikańskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w tej wspólnocie, jak również wszystkich grających na instrumentach.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca):
•    Z racji Niedzieli Wielkiego Postu Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP obchodzić będziemy w poniedziałek – 20 marca.
•    O godz. 11.30 Msza św. do Boskiej Opatrzności o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
•    O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Józefa z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski w intencji rzemieślników i ich rodzin.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji dzieci poczętych.
•    Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia br. Poprowadzi je o. Roman Woźnica, klaretyn, misjonarz, referent misyjny swojego Zgromadzenia, prezes fundacji Zostaw Ślad oraz opiekun ewangelizacyjnej grupy Claret-Gospel.
•    W sobotę 25 marca br. o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej.
•    Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola 14 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 19 sierpnia.
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE OR MicrosoftInternetExplorer4

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca)

 

v II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca):

·            Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja.

·            O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

·            Dziękujemy za ostatnią kolektę na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne, za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty oraz ofiarę na czyszczenie figur, stacji Drogi Krzyżowej i ołtarza św. Jadwigi. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy AD GENTES.

·            Staraniem p. Waldemara Walaska podjęliśmy renowację płyty nagrobnej ks. Maksymiliana Ganczarskiego przed ołtarzem św. Jadwigi. Panu Walaskowi i ofiarodawcom - dziękujemy.

·            W ramach programu "Dziedzictwo Kulturowe" - priorytet "Ochrona Zabytków" otrzymamy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości ok. 90 tys. PLN na renowację kościoła św. Barbary.

·            Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (kolejny artykuł na temat Fatimy).

v Poniedziałek – Dzień powszedni. Wspomnienie MB z Fatimy (13 marca):

·             4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową.

·            Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

·            O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.

v Wtorek – Dzień powszedni (14 marca):

·            O godz. 18.30 przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy klasy I gimnazjum.

v Środa – Dzień powszedni (15 marca):

v O 16.30 Msza św. Koła przyjaciół Radia Maryja

v Czwartek – Dzień powszedni (16 marca):

·            O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby po Mszy św. szkolnej i w piątki o 16.30.

·            O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.

v Piątek – Dzień powszedni (17 marca):

·            O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.

·            Na Górze św. Anny początek spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej „Ładowarka”. Spotkanie trwać będzie do 19 marca br. Zgłoszenia należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

·            W Kadłubie o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w ramach Dekanalnego Spotkania Młodzieży.

v Sobota – Dzień powszedni (18 marca):

·            Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.

·            O godz. 17.00 próba Scholi Dominikańskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby śpiewać w tej wspólnocie, jak również wszystkich grających na instrumentach.

·            Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

v III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca):

·            Z racji Niedzieli Wielkiego Postu Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP obchodzić będziemy w poniedziałek – 20 marca.

·            O godz. 11.30 Msza św. do Boskiej Opatrzności o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

·            O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Józefa z prośbą o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski w intencji rzemieślników i ich rodzin.

·            O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

·            O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji dzieci poczętych.

·            Kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

·            Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.

·            Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia br. Poprowadzi je o. Roman Woźnica, klaretyn, misjonarz, referent misyjny swojego Zgromadzenia, prezes fundacji Zostaw Ślad oraz opiekun ewangelizacyjnej grupy Claret-Gospel.

·            W sobotę 25 marca br. o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej.

·            Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola 14 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 19 sierpnia.

·            Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9767365
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2800
4827
46372
9679761
104758
214192
9767365

Twoje IP: 54.162.165.158
Czas: 2018-06-18 12:58:26