III Niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca)

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca):
•    O godz. 11.30 Msza św. do Boskiej Opatrzności o błogosławieństwo Boże, opiekę i zdrowie dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji dzieci poczętych.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    O godz. 18.00 Msza św. do Boskiej Opatrzności z prośbą o błogosławieństwo, opiekę Matki  Boskiej, wstawiennictwo św. Wawrzyńca i św. Józefa w intencji wszystkich Rzemieślników i Przedsiębiorców w Strzelcach, ich rodzin, pracowników z rodzinami, uczniów, emerytów, rencistów oraz za wszystkich zmarłych Rzemieślników i Przedsiębiorców.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę, za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty oraz ofiarę na czyszczenie figur, stacji Drogi Krzyżowej i ołtarza św. Jadwigi. Dziś kolekta na remont obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    Dziękujemy naszej młodzieży za udział w Drodze Krzyżowej w Kadłubie w ramach dekanalnych spotkań młodzieży.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP (20 marca):
•     Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
•    Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00, 18.00.
•    O godz. 19.00 msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w kaplicy szpitalnej.

Wtorek – Dzień powszedni (21 marca):
•    O godz. 18.30 przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy klasy III gimnazjum.

Czwartek – Dzień powszedni (23 marca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby po Mszy św. szkolnej i w piątki o 16.30.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (24 marca):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.

Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca):
•    Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
•    Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00, 15.00 i 18.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 Msza św. ku czci MB Królowej Pokoju. W czasie Eucharystii możliwość złożenia przyrzeczenia Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE (26 marca):
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 2 do 5 kwietnia br. Poprowadzi je o. Roman Woźnica, klaretyn, misjonarz, referent misyjny swojego Zgromadzenia, prezes fundacji Zostaw Ślad oraz opiekun ewangelizacyjnej grupy Claret-Gospel.
•    Mija termin zapisywania się na pakiet VOTO-VIDEO z tegorocznej I Komunii Świętej. Prosimy w tej sprawie zwracać się do Zakładu Fotograficznego HEXA na Placu Żeromskiego.
•    W sobotę 25 marca br. o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej.
•    Tegoroczna 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę wyruszy z Opola 14 sierpnia 2017 r. Na Jasną Górę dotrze w sobotę 19 sierpnia.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Józef TKOTZ (l. 88, mieszkał przy ul. Blokowej). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9942400
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
591
5796
33205
9872258
115526
164267
9942400

Twoje IP: 54.198.77.35
Czas: 2018-07-22 04:48:13