IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare (26 marca 2017)

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - Laetare (26 marca)

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Laetare (26 marca):
•    W tradycji Kościoła niedziela Laetare, czyli niedziela radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
•    Wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę, za ofiary składane na rzecz renowacji kościoła św. Barbary i baszty oraz ofiary na czyszczenie figur, stacji Drogi Krzyżowej i ołtarza św. Jadwigi. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (o odkryciach w jemielnickim kościele, o Fatimie, o polskich diecezjach).

Poniedziałek – Dzień powszedni (27 marca)

Wtorek – Dzień powszedni (28 marca):
•    O godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.

Środa – Dzień powszedni (29 marca):
•    O godz. 18.00 msza św. z okazji kolejnej rocznicy urodzin ks. prob. Rudolfa Nieszwieca.

Czwartek – Dzień powszedni (30 marca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby po Mszy św. szkolnej i w piątki o 16.30.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży i OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (31 marca):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii.
•    O godz. 21.00 rozpoczęcie Nocnej Drogi Krzyżowej na Górę św. Anny. Należy zabrać jedzenie, odpowiednią odzież oraz kamizelkę odblaskową. Szczegóły na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii (tel. 77 461 24 42).

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (1 kwietnia):
•    Punkt Caritas czynny od 9.00 do 11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się nasze rekolekcje parafialne. Poprowadzi je o. Roman Woźnica, klaretyn. Tematem rekolekcji będą słowa IDŹCIE I GŁOŚCIE. W ramach rekolekcji parafialnych w domu katechetycznym także rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Program rekolekcji na plakacie w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Rekolekcje parafialne (2 kwietnia):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1 rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    Kolekta na WMSD i inne instytucje diecezjalne.
•    W godzinach od 9.30 do 12.30 przed kościołem kiermasz wielkanocny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej „Ósemka”. Dochód przeznaczony zostanie na organizację „zielonej szkoły” dla dzieci niepełnosprawnych.
•    W sobotę 8 kwietnia od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie 77 461 24 42).
•    W Niedzielę Palmową (9 kwietnia br.) o godz. 19.00 Droga krzyżowa ulicami naszego miasta.
•    Prosimy korzystać z Sakramentu Pokuty. Nie czekać na ostatnią chwilę.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Wiesław GRABOWSKI (l. 61, mieszkał przy ul. Dębowej); Śp. Aniela ZBOINA (l. 82, mieszkała przy ul. Asnyka); Śp. Józef CHUDY (L. 91, mieszkał przy Pl. Żeromskiego); Śp. Władysław SOKOUP (L. 77, mieszkał przy ul. 1 Maja), Śp. Marcin STASEWICZ (l. 49, mieszkał przy ul. Pięknej); Śp. Henryk WELTROWSKI (l. 61, mieszkał w Grodzisku). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

12003
171933