V Niedziela Wielkiego Postu (2 kwietnia)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (2 kwietnia)

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Rekolekcje parafialne (2 kwietnia):
•    Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
•    Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje pod hasłem „Idźcie i głoście”. Witamy ks. rekolekcjonistę – klaretyna o. Romana WOŹNICA. Pochodzi z Bytomia z osiedla Radzionków-Stroszek, z parafii św. Michała Archanioła. Ojciec Roman od roku 1990 prowadził misje na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce Zachodniej. Obecnie jest referentem misyjnym swojego Zgromadzenia, prezesem fundacji Zostaw Ślad oraz opiekunem ewangelizacyjnej grupy Claret-Gospel. W czasie rekolekcji msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. W ramach rekolekcji parafialnych w domu katechetycznym odbywają się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych.
•    Dziś 12 rocznica śmierci Jana Pawła II.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę i za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziś kolekta na WMSD i inne instytucje diecezjalne.
•    Drobnej restauracji poddany został ołtarz św. Jadwigi i figury w transepcie. Ofiarodawcom na ten cel dziękujemy.
•    Odnowiony został także grób ks. Maksymiliana Ganczarskiego. Wyrazy wielkiej wdzięczności p. Waldemarowi Walaskowi.
•    Po Świętach oczyszczone zostaną stacje Drogi Krzyżowej.
•    Dziękujemy uczestnikom nocnej Drogi Krzyżowej.
•    W godzinach od 9.30 do 12.30 przed kościołem kiermasz wielkanocny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej „Ósemka”. Dochód przeznaczony zostanie na organizację „zielonej szkoły” dla dzieci niepełnosprawnych.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne (3 kwietnia):
•    O godz. 9.30 i 11.30 w domu katechetycznym rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.
•    O godz. 19.00 nauka stanowa dla małżonków i rodziców.

Wtorek – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne (4 kwietnia):
•    O godz. 9.30 i 11.30 w domu katechetycznym rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.
•    O godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży.
•    O godz. 18.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

Środa – Dzień powszedni. Rekolekcje parafialne (5 kwietnia):
•    O godz. 9.30 i 11.10 w domu katechetycznym rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.
•    Zakończenie rekolekcji. Ofiara zbierana na Mszach św. - jako wyraz naszej wdzięczności za przeprowadzone rekolekcje -  przeznaczona jest na budowę kościoła w Burkina Faso.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 kwietnia):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, a po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w 1 rocznicę śmierci.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży.
•    O godz. 20.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw przy ul. Powstańców Śl. nabożeństwo i adoracja w ciszy do godz. 24.00.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (7 kwietnia):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii.
•    O godz. 19.00 spotkanie OAZY.

Sobota – Dzień powszedni (8 kwietnia):
•    Od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie 77 461 24 42).
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje spotkanie dla młodzieży ze wszystkich parafii diecezji. Spotkanie odbędzie się w auli WMSD w Opolu od godziny 10.00 do ok. 21.00. Adresowane jest nie tylko do wolontariuszy ŚDM, ale do wszystkich młodych ludzi zaangażowanych w parafiach od klasy 3 gimnazjum wzwyż. Wieczorem o godzinie 19.00 rozpocznie się nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. W związku z zachętą papieża Franciszka do budowania dobrych relacji międzypokoleniowych w rodzinie na to nabożeństwo zapraszamy także rodziców oraz dziadków naszej młodzieży. Szczegóły spotkania i zapisy dla młodzieży na stronie www.botafe.pl.

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ (9 kwietnia):
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 19.00 Droga krzyżowa ulicami naszego miasta.
•    Prosimy korzystać z Sakramentu Pokuty. Nie czekać na ostatnią chwilę.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    XXXII Światowy Dzień Młodzieży.
•    Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do katedry opolskiej osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.
•    Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód z Opola w dniach 3-12 lipca br. organizuje wycieczkę autokarową na Kresy (Stanisławów-Jaremcze-Bukovel-Chocim-Kamieniec Podolski-Zbaraż-Wiśniowiec-Krzemieniec-Lwów). Koszt około 1700 PLN. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jerzy SIDORSKI (l. 58, mieszkał przy ul. Mickiewicza); Śp. Stanisława GACHEWICZ (l. 84, mieszkała przy ul. Celnej; pogrzeb w środę (5 kwietnia) o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 54.224.128.175
Czas: 2017-04-24 09:28:31