NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ (9 kwietnia)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ (9 kwietnia)

NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ (9 kwietnia):
•    Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
•    Dziś Światowy Dzień Młodzieży.
•    Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą palmę.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy!
•    Plan Spowiedzi Świętej w naszym kościele w Wielkim Tygodniu na plakacie w gablocie , w Informatorach i na stronie internetowej Parafii. Prosimy nie odkładać tego elementu osobistego przygotowania na ostatnią chwilę!
•    Zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać” dla prowadzącego o. Romana WOŹNICY. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod Waszym – Drodzy Parafianie i Goście – adresem, za tak liczny udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych. O. Roman raz jeszcze dziękuje za kolektę. Dziękujemy p. Edycie BEM i młodzieży za pomoc O. Rekolekcjoniście w dystrybucji książek i pamiątek.
•    Dziękujemy Dyrekcjom Szkół Podstawowych Nr 1, 2 i 4, Dyrekcji Technikum Samochodowego za możliwość przeprowadzenia rekolekcji szkolnych. Dziękujemy nauczycielom i katechetom tych szkół, paniom Ewie Pytko i Ani Michalskiej za pomoc i zaangażowanie, a dzieciom i młodzieży - za udział.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach 13-17 kwietnia br. (włącznie).
•    "Bóg zapłać" Siostrom Służebniczkom i Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego oraz Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za zaangażowanie duszpasterskie (Droga Krzyżowa) w szpitalu i w Domu Opieki Społecznej.
•    "Bóg zapłać" za ofiary składane przy okazji zalecek i za dary przynoszone na stół plebanijny.
•    Dziękujemy za sobotnia możliwość odwiedzenia naszych chorych i starszych parafian. Naszemu zespołowi Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek dla chorych i starszych parafian, a s. Faustynie i Mariankom za przygotowanie prezentów.
•    O godz. 14.00 w katedrze opolskiej spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.
•    Dziękujemy za ostatnią kolektę i za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziś kolekta na bieżące funkcjonowanie parafii.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

WIELKI PONIEDZIAŁEK (10 kwietnia):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.

WIELKI WTOREK (11 kwietnia)

WIELKA ŚRODA (12 kwietnia)

WIELKI CZWARTEK (13 kwietnia):
•    Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i za naszych kleryków. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą..

WIELKI PIĄTEK (14 kwietnia):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ. Za uczestnictwo w adoracji krzyża (ucałowaniu krzyża) można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
•    Ofiara przy Bożym Grobie przeznaczona na kościoły Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA (15 kwietnia):
•    O godz. 7.00 w kościele parafialnym „Ciemne Jutrznie”. To modlitwa odprawiana przed świtem w dniach Triduum Paschalnego. Nazwa „ciemna jutrznia” wiąże się ze starym (sięgającym średniowiecza) zwyczajem zapalania i gaszenia świec.
•    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele adoracja przy Bożym Grobie od 6.00 do 19.30.
•    Błogosławieństwo pokarmów w godzinach 10.00-16.00 (co pół godziny). Wzorem lat ubiegłych część poświęconych pokarmów możemy przeznaczyć dla najbardziej potrzebujących (będą przygotowane specjalne kosze)!!! Nasza parafialna Caritas będzie wydawać tę żywność w Domu Katechetycznym od godz. 11.00. Do specjalnych koszów ustawionych w kościele można także składać inne rzeczy (środki czystości, przybory szkolne…) w ramach akcji „PODZIEL SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI”.
•    Przed kościołem kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej.   
•    O godz. 20.00 rozpoczynamy WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Zakończy ją uroczysta Rezurekcja. Prosimy przynieść paschaliki  (świece).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16 kwietnia):
•    O godz. 6.30 Uroczysta Msza św. w intencji Parafian i Gości z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Wielkanocne.
•    W sobotę, 22 kwietnia o godz. 16.30 pierwsza Spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Przed Spowiedzią poświęcenie modlitewników „Droga do Nieba”.
•    W czwartek, 20 kwietnia o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Halina DRÓŻ (l. 69, z ul. Ujazdowskiej), Śp. Józefa BAWOHL (l. 87, z ul. Brzezińskiej), Śp. Jerzy GIERA (l. 74, z ul. Ujazdowskiej, pogrzeb w środę 12.04 o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10399968
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5003
5905
15644
10353424
91320
150816
10399968

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 20:19:16