NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16 kwietnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16 kwietnia)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (16 kwietnia):
•     Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela  i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle  domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.  
•    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
•    Dziękujemy za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Zespołowi Caritas, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., służbie liturgicznej, Scholi Dominikańskiej, Scholi Dziecięcej, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, kościelnym, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, p. organistom, p. Grażynie Dembończyk. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Proboszcz, dziękuję szczególnie ks. proboszczowi Wolfgangowi, księżom: Krzysztofowi, Januszowi, Danielowi oraz ks. Joachimowi Dembonczykowi i ks. Norbertowi Gugule.
•    Dziękujemy za kwestę Parafialnej Radzie Duszpasterskiej na rzecz remontów kościoła parafialnego.
•    „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.
•    Wszystkim instytucjom, naszym Drogim Parafianom i życzliwym ludziom - dziękujemy za życzenia świąteczne.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna  do 18 kwietnia br. (włącznie).
•    „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli, za wszelkie ofiary składane na cele parafialne i za ofiary składane przy Bożym Grobie na kościoły Ziemi Świętej. Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii.
•    90 rocznica urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (17 kwietnia):
•     Drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym.
•    O godz. 6.45 msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski..

Wtorek w Oktawie Wielkanocy (18 kwietnia):
•    87 rocznica urodzin Śp. ks. prał Jerzego STELLMANNA. O godz. 7.00 Msza św. w jego intencji.

Środa w Oktawie Wielkanocy (19 kwietnia):
•    12 rocznica wyboru emerytowanego papieża Benedykta XVI.
•    W Rozmierzy Konwent Wielkanocny Kapłanów Dekanatu Strzeleckiego. O godz. 18.00 Msza św. za ++ kapłanów dekanatu Strzelce Opolskie i o nowe powołania kapłańskie z naszego dekanatu.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (20 kwietnia):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 Spowiedź.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
•    O godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży i OAZY
•    Od godz. 10.00 do godz. 13.00 w Sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich – Strzeleckie Targi Pracy i Edukacji. Oferty pracy naszego powiatu. Oferta edukacyjna opolskich szkół wyższych

Piątek w Oktawie Wielkanocy (21 kwietnia):
•    Z racji Oktawy Wielkanocy - nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Sobota w Oktawie Wielkanocy (22 kwietnia):
•    Rocznica urodzin ks. bpa Pawła STOBRAWY.
•    Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego naszej Diecezji. O godz. 14. 00 w naszym kościele uroczysta Msza św. z udziałem Ks. Biskupa.
•    O godz. 16.30 pierwsza Spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Przed Spowiedzią poświęcenie modlitewników „Droga do Nieba”.
•    O godz. 19.00 WIECZÓR MIŁOSIERDZIA organizowany przez Wspólnotę Sióstr Błogosławieństw.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (23 kwietnia):
•    Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała.
•    Kolekta na Caritas Diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Wielkanocne.
•    We wtorek 25 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Podwyższenia  Krzyża Świętego na Osiedlu Piastów próba przed bierzmowaniem.
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty przy kościele parafialnym. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Do wieczności odeszła: Śp. Maria MANOWSKA (l. 77, z ul. Moniuszki, pogrzeb w środę 19.04 o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9612605
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2531
6534
24352
9542309
164190
235364
9612605

Twoje IP: 54.162.184.214
Czas: 2018-05-23 15:01:51