XI NIEDZIELA ZWYKŁA (18 czerwca)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (18 czerwca)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (18 czerwca):
•    Bóg zapłać za kolektę i inne ofiary. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na WT UO.
•    Ks. neoprezbiterowi Tomaszowi dziękujemy za ufundowanie dla naszej parafii kompletu białych ornatów.
•    Dziękujemy  wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na trasie procesji i zadbali o wystrój domów oraz Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za sponsoring lodów dla dzieci. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. wieczornych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o udział szczególnie dzieci. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków sporządzonych                  z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
•    Przed kościołem od godz. 9.00 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich będą kwestować na rzecz Domowego Hospicjum w Opolu.
•    O godz. 11.30 msza św. w intencji ks. proboszcza Rudolfa z okazji 30-lecia świeceń kapłańskich.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w intencji obrony życia.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (19 czerwca):
•    O godz. 7.00 i 18.00 msze św. w intencji ks. proboszcza Wolfganga JOŚKO z okazji 60 rocznicy urodziny.
•    O godz. 18.00 msza św. w intencji ks. Joachima DEMBONCZYKA z okazji 57 rocznica święceń kapłańskich.

Wtorek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca):
•    O godz. 7.00 msza św. w intencji + ks. prałata Jerzego STELLMANNA z okazji 63 rocznicy święceń kapłańskich.
•    O godz. 12.00 msza św. w intencji ks. proboszcza Rudolfa NIESZWIECA i księży święconych w roku 1987 z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.

Czwartek – Dzień powszedni (22 czerwca):
•    O godz. 16.30 msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców szkół podstawowych i gimnazjów. O godz. 18.00 msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców szkół średnich. Zapraszamy także rodziców. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
•    O godz. 19.00 spotkanie OAZY.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (23 czerwca):
•    O godz. 9.00 msza św. z okazji Dnia Ojca.
•    O godz. 17.00 z naszego kościoła wyruszy Dekanalna Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny jako dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Wracać będziemy autobusami, dlatego prosimy o zapisy u ks. Janusza.
•    Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (24 czerwca):
•    5. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 11.30 msza św. dziękczynna i pożegnalna ks. Janusza SOBISIA.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    9 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na plakacie.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41 Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 14 sierpnia z Opola. Koszt udziału to 25 zł i 30 zł (opłata bagażowa). Więcej szczegółów w kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
•    Nadal zwracamy się z prośbą o wsparcie renowacji kościoła św. Barbary i baszty. PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    20 czerwca (wtorek) o godz. 13.00 w Powiatowym Centrum Kultury (ul. Dworcowa 23) spektakl "Blizny Pamięci - rzecz o Janie Karskim" w reżyserii i z udziałem Jerzego Zelnika. Wstęp jest bezpłatny.
•    Do wieczności odeszli: Urszula JOSZKO (l. 78, ul. Jordanowska), Manfred SCHNAPKA (l. 78, ul. Graniczna), Jan GAWLIK (l. 80, ul. Habryki), Hubert DONAT (l. 75, ul. Mostowa).

12003

Twoje IP: 54.166.150.10