XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 czerwca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 czerwca)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (25 czerwca):
•    Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
•    Apostoł Paweł, mówiąc dzisiaj o grzechu Adama, chce pokazać, że wystarczył jeden akt nieposłuszeństwa wobec Pana Boga, aby zło przeniknęło do wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Skutkiem upadku Adama jest powszechna grzeszność ludzi. Dlatego Chrystus, jako nowy Adam, wchodzi w grzeszne życie ludzi i przenika je łaską przebaczenia, pojednania i uzdrowienia. Tę samą troskę Pana Boga o stworzenie zauważymy również u proroka Jeremiasza, który w ciężkim doświadczeniu wyzna wiarę w Pana Boga mówiąc, że jego wybawcą jest Ten, który zna do głębi ludzkie sumienia. Odpowiedzią ze strony człowieka powinna być postawa męstwa, ponieważ każda okoliczność jest stosowna do składania świadectwa o Panu Bogu, o czym usłyszymy w Ewangelii Mateusza. Stańmy teraz przed Panem Bogiem z pokornym sercem i wysłuchajmy Jego uzdrawiającego słowa.
•    Ks. Januszowi SOBISIOWI dziękujemy za czteroletnią posługę w naszej parafii. Życzymy obfitości Bożych łask w dalszej służbie Kościołowi na misjach.
•    Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Andrzeja Czai 24 sierpnia posługę duszpasterską w naszej parafii kończy także ks. Krzysztof KOZIMOR. Ks. Krzysztof będzie pełnił posługę w parafii św. Jacka w Opolu. Jego miejsce w naszej parafii zajmie ks. Sebastian SZAJDA, dotychczasowy wikariusz parafii w Gościęcinie.
•    Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie uroczystości jubileuszu, urodzin oraz rocznicy święceń ks. proboszcza Rudolfa, ks. proboszcza Wolfganga i ks. Joachima. Dziękujemy za modlitwę i życzenia.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Bóg zapłać za kolektę, zbiórkę na WT UO (700 PLN + 25 euro) i inne ofiary. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Uczniowie ZSO w Strzelcach Opolskich dziękują za kwestę na rzecz Domowego Hospicjum (2573,54 PLN + 5 euro).
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
•    Dziękujemy uczestnikom Dekanalnej Pieszej Pielgrzymki na Górę św. Anny.
•    Dziękujemy za udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (26 czerwca)

Wtorek – Dzień powszedni (27 czerwca):
•    Czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
•    O godz. 18.00 msza św. pożegnalna siostry Kingi.

Środa - Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika (28 czerwca):
•    45. rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 czerwca):
•    Mszę Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00. Kolekta na potrzeby Stolicy Świętej.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.

Piątek – Dzień powszedni (30 czerwca):
•    Urodziny ks. Krzysztofa KOZIMORA. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (1 lipca):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
•    Punkt CARITAS czynny w godzinach 9.00-11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 lipca):
•    Kolekta na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. Rocznicę Śmierci (++ w lipcu 2016 r.).
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci.
•    9 lipca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na plakacie.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41 Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza 14 sierpnia z Opola. Koszt udziału to 25 zł i 30 zł (opłata bagażowa). Więcej szczegółów w kancelarii parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
•    Gmina Strzelce Opolskie wspólnie z naszą Parafia zapraszają uczniów klas I – VI  Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzelce Opolskie do udziału w warsztatach letnich z programem profilaktycznym „JESTEM OK”. Warsztaty odbywać się będą w dniach 10-21 lipca w godz. 9.00 - 13.00. Zapisy od poniedziałku 3 lipca 2017 roku w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Byłoby to swoistego rodzaju dopełnienie remontu z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła, podyktowane także względami praktycznymi (utrata ciepła) i estetycznymi. Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich mogących i pragnących wesprzeć tę inicjatywę parafian i gości, zarówno indywidualnie jak i zespołowo (instytucje, firmy). Sięgamy w ten sposób do praktykowanej przez wieki w Kościele i nie tylko w Kościele, formy fundacji (witraże, ołtarze, figury) z możliwością uwiecznienie nazwiska fundatora i nazwy instytucji na specjalnych tabliczkach. Istnieje możliwość wsparcia renowacji całych drzwi lub ich części. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła. Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Alojzy WIATOWSKI (l. 90, ul. Osiecka; pogrzeb w poniedziałek – 26.06.br. o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9944272
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2463
5796
35077
9872258
117398
164267
9944272

Twoje IP: 54.225.32.164
Czas: 2018-07-22 14:41:46