XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 lipca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 lipca)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2 lipca):
•    Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
•    Ewangelia powie nam dzisiaj o solidarności Pana Jezusa z głosicielami Jego nauki oraz z tymi, którzy świadczą o niej pobożnym i prawym życiem. Misja takich ludzi jest kontynuacją działalności Pana Jezusa. Kto wspiera głosiciela Ewangelii w pracy misyjnej, pomaga samemu Chrystusowi, który na sądzie ostatecznym doceni najdrobniejszy gest miłości. Starotestamentalną zapowiedzią tej ewangelicznej postawy jest osoba Szunemitki z Księgi Królewskiej. Potrzeba serca skłoniła ją, by udzielić gościny prorokowi Elizeuszowi, za co została nagrodzona upragnionym potomstwem. Święty Łukasz w Liście do Rzymian doda, że przez chrzest dokonuje się moralna odnowa człowieka, która uzdalnia nas do postawy służby wobec bliźnich.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość spotkania z chorymi i starszymi parafianami w ich domach.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Święto św. Tomasza, Apostoła (3 lipca):
•    Święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

Wtorek – Dzień powszedni (4 lipca)

Środa – Dzień powszedni (5 lipca):
•    Urodziny ks. Tomasza DANIŁY. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

Czwartek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 lipca):
•    Bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
•    Święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (7 lipca)

Sobota – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera (8 lipca):
•    Św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na plakacie.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Byłoby to swoistego rodzaju dopełnienie remontu z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła, podyktowane także względami praktycznymi (utrata ciepła) i estetycznymi. Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich mogących i pragnących wesprzeć tę inicjatywę parafian i gości, zarówno indywidualnie jak i zespołowo (instytucje, firmy). Sięgamy w ten sposób do praktykowanej przez wieki w Kościele i nie tylko w Kościele, formy fundacji (witraże, ołtarze, figury) z możliwością uwiecznienie nazwiska fundatora i nazwy instytucji na specjalnych tabliczkach. Istnieje możliwość wsparcia renowacji całych drzwi lub ich części. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła . Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 13 sierpnia br. Festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. O godz. 19.00 występ Marcina Wyrostka z zespołem.
•     Gmina Strzelce Opolskie wspólnie z naszą Parafia zapraszają uczniów klas I – VI  Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzelce Opolskie do udziału w warsztatach letnich z programem profilaktycznym „JESTEM OK”. Warsztaty odbywać się będą w dniach 10-21 lipca w godz. 9.00 - 13.00. Zapisy od poniedziałku 3 lipca 2017 roku w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Dorota KOPA (l. 85, ul. Opolska, pogrzeb w czwartek o godz. 11:00); Śp. Stanisław  ROMANOWICZ (l. 68, zam. w Szymiszowie, dawniej przy pl. Żeromskiego, pogrzeb w środę (5.07.2017) o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9942382
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
573
5796
33187
9872258
115508
164267
9942382

Twoje IP: 54.198.77.35
Czas: 2018-07-22 04:44:46