XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca 2017)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca):
•    W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
•    Powołaniem Narodu Wybranego było oczekiwanie na Mesjasza. Izraelici doświadczani licznymi niepowodzeniami wyczekiwali czasu pokoju i chwały, który miał nastać dzięki sprawiedliwemu i skromnemu królowi, przybywającemu na osiołku, a nie na koniu, jak dumni władcy tego świata. Prawdopodobnie zapowiedź ta stanowiła krytykę rządów kapłanów, którzy często niegodnie w tamtym czasie sprawowali władzę polityczną. Proroctwo z Księgi Zachariasza, będące orędziem nadziei, wypełniło się w osobie Jezusa, łagodnego i pokornego Baranka, który oddał swoje życie za życie świata. Dzięki temu otrzymaliśmy życie w Duchu Świętym, które wyraża się w postawach i czynach odpowiadających godności dziecka Bożego, o czym powie Święty Paweł w Liście do Rzymian.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka osób niewidomych.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (10 lipca):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym początek organizowanych razem z Gminą Strzelce Opolskie warsztatów letnich z programem profilaktycznym „JESTEM OK”. Warsztaty potrwają do 21 lipca br.

Wtorek – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy (11 lipca):
•    Dzień imienin emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Czwartek – Wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (13 lipca):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

Sobota – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (15 lipca):
    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca):
•    Gościć będziemy s. Bożenę ZELEWSKĄ ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw pracującą w Kazachstanie. Siostra na każdej Mszy św. przybliży nam działalność Kościoła w tym kraju. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia ofiarą placówkę Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw w tej części Azji. Po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele z s. Bożeną.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła . Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w to dzieło.
•    Zbliża się nasz odpust parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 13 sierpnia br. Festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. O godz. 19.00 występ Marcina Wyrostka z zespołem.
•    Na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    W piątek, 21 lipca br. o godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Dorota KOPA (l. 85, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Stanisław  ROMANOWICZ (l. 68, zam. w Szymiszowie, dawniej przy pl. Żeromskiego). Wieczny odpoczynek…
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 54.91.171.137
Czas: 2017-12-11 00:14:37