XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (9 lipca):
•    W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
•    Powołaniem Narodu Wybranego było oczekiwanie na Mesjasza. Izraelici doświadczani licznymi niepowodzeniami wyczekiwali czasu pokoju i chwały, który miał nastać dzięki sprawiedliwemu i skromnemu królowi, przybywającemu na osiołku, a nie na koniu, jak dumni władcy tego świata. Prawdopodobnie zapowiedź ta stanowiła krytykę rządów kapłanów, którzy często niegodnie w tamtym czasie sprawowali władzę polityczną. Proroctwo z Księgi Zachariasza, będące orędziem nadziei, wypełniło się w osobie Jezusa, łagodnego i pokornego Baranka, który oddał swoje życie za życie świata. Dzięki temu otrzymaliśmy życie w Duchu Świętym, które wyraża się w postawach i czynach odpowiadających godności dziecka Bożego, o czym powie Święty Paweł w Liście do Rzymian.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka osób niewidomych.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (10 lipca):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym początek organizowanych razem z Gminą Strzelce Opolskie warsztatów letnich z programem profilaktycznym „JESTEM OK”. Warsztaty potrwają do 21 lipca br.

Wtorek – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy (11 lipca):
•    Dzień imienin emerytowanego papieża Benedykta XVI.

Czwartek – Wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (13 lipca):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

Sobota – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła (15 lipca):
    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca):
•    Gościć będziemy s. Bożenę ZELEWSKĄ ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw pracującą w Kazachstanie. Siostra na każdej Mszy św. przybliży nam działalność Kościoła w tym kraju. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia ofiarą placówkę Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw w tej części Azji. Po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele z s. Bożeną.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła . Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w to dzieło.
•    Zbliża się nasz odpust parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 13 sierpnia br. Festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. O godz. 19.00 występ Marcina Wyrostka z zespołem.
•    Na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    W piątek, 21 lipca br. o godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Dorota KOPA (l. 85, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Stanisław  ROMANOWICZ (l. 68, zam. w Szymiszowie, dawniej przy pl. Żeromskiego). Wieczny odpoczynek…
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9944270
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2461
5796
35075
9872258
117396
164267
9944270

Twoje IP: 54.225.32.164
Czas: 2018-07-22 14:41:28