XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca 2017)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 lipca):
•     Dzisiejsze teksty biblijne mówią o istocie słowa Bożego, które posiada moc przemiany świata. Jednak człowiek może go nie przyjąć. Jak deszcz, który nawadnia ziemię, ale niewykorzystany przez rolnika okazuje się bezużyteczny, tak również słowo Pana może zostać zlekceważone i nie wydać owocu. Człowiek wiary, który wsłuchuje się w słowo Boże i kształtuje według niego swoje życie, może być pewny obfitego plonu, nawet jeśli w danym momencie nie rozumie dokonujących się wydarzeń. Święty Paweł w Liście do Rzymian powie nawet, że choć ludzie nie mogą uniknąć cierpień na ziemi, a ucieczka przed nimi jeszcze bardziej wzmaga ich siłę, to tym, co pozwala nam zachować spokój, jest wiara, że Pan Bóg, zabierając nas do siebie, położy kres cierpieniu..
•    Gościmy s. Bożenę ZELEWSKĄ ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw pracującą w Kazachstanie. Siostra na każdej Mszy św. przybliży nam działalność Kościoła w tym kraju. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia ofiarą placówkę Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw w tej części Azji. Po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele z s. Bożeną.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (17 lipca):
•    W dniach 17-22 lipca na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży.

Wtorek – Dzień powszedni (18 lipca)

Środa – Dzień powszedni (19 lipca)

Czwartek – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, Patrona Diecezji Opolskiej (20 lipca):
•    Bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
•    Rok temu w ramach Światowych Dni Młodzieży gościliśmy młodzież z Meksyku.

Piątek – Dzień powszedni (21 lipca):
•    O godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.

Sobota – Wspomnienie św. Marii Magdaleny (22 lipca):
•    Św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lipca):
•    Kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy z naszej diecezji.
•    O godz. 7.45 Msza św. w intencji Wdów naszej Parafii
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców z poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    W kancelarii parafialnej można się już zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Byłoby to swoistego rodzaju dopełnienie remontu z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła, podyktowane także względami praktycznymi (utrata ciepła) i estetycznymi. Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich mogących i pragnących
wesprzeć tę inicjatywę parafian i gości, zarówno indywidualnie jak i zespołowo (instytucje, firmy). Sięgamy w ten sposób do praktykowanej przez wieki w Kościele i nie tylko w Kościele, formy fundacji (witraże, ołtarze, figury) z możliwością uwiecznienie nazwiska fundatora i nazwy instytucji na specjalnych tabliczkach. Istnieje możliwość wsparcia renowacji całych drzwi lub ich części. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła . Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w to dzieło.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 13 sierpnia br. Festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. O godz. 19.00 występ Marcina Wyrostka z zespołem.
•    Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

12003

Twoje IP: 54.166.150.10