XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lipca 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lipca)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (23 lipca):
•    Dzisiejsze pierwsze czytanie i Ewangelia uczą nas prawdy o sprawiedliwości Bożej, która zostanie wymierzona w czasie, o którym zadecyduje Pan Bóg. Ewangeliczny obraz chwastu i pszenicy symbolizuje ludzi złych i dobrych, którzy żyją obok siebie. Kościół na ziemi obejmuje sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Dlatego chrześcijanin nie powinien nikogo potępiać, bo ostatecznego osądu dokona Pan Bóg po śmierci każdego z nas. Abyśmy jednak byli zdolni do nieustannego przebaczenia i pełnienia dobrych czynów, otrzymaliśmy Ducha Świętego, który modli się w nas i wstawia za nami u Pana Boga, o czym powie Święty Paweł w Liście do Rzymian.
•    S. Bożena ZELEWSKA ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw dziękuje wszystkim ofiarodawcom za datki na rzecz misji Wspólnoty Błogosławieństw w Kazachstanie. W czasie niedzielnej kwesty zebrała 8282 PLN i 23 euro. Obiecuje pamięć w modlitwie.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców z poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy z naszej diecezji. Przed kościołem zbiórka do puszek dla ofiar kataklizmu w Landzmierzu w parafii Cisek.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca):
•    Św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.

Wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła. Wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca):
•     Święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
•    Św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca):
•    Wspominamy św. Annę, matkę Najświętszej Maryi Panny, główną Patronkę Diecezji Opolskiej.
•    O godz. 7.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
•    Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Czwartek – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP (27 lipca):
•    Wspominamy św. Joachima ojca Najświętszej Maryi Panny.

Piątek – Dzień powszedni (28 lipca)

Sobota – Wspomnienie św. Marty (29 lipca):
•    Św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Zrodziła się inicjatywa uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła w postaci renowacji drzwi zewnętrznych naszej świątyni. Byłoby to swoistego rodzaju dopełnienie remontu z okazji jubileuszu 100-lecia kościoła, podyktowane także względami praktycznymi (utrata ciepła) i estetycznymi. Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich mogących i pragnących wesprzeć tę inicjatywę parafian i gości, zarówno indywidualnie jak i zespołowo (instytucje, firmy). Sięgamy w ten sposób do praktykowanej przez wieki w Kościele i nie tylko w Kościele, formy fundacji (witraże, ołtarze, figury) z możliwością uwiecznienie nazwiska fundatora i nazwy instytucji na specjalnych tabliczkach. Istnieje możliwość wsparcia renowacji całych drzwi lub ich części. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła . Koszt 1 m kwadratowego powierzchni drzwi wynosi 2500 PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zaangażowali w to dzieło.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 13 sierpnia br. Festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. O godz. 19.00 występ Marcina Wyrostka z zespołem.
•    W sobotę 5 sierpnia br. od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii (tel. 77 4461 24 42).
•    Na Górze św. Anny Uroczystości Odpustowe ku czci św. Anny. Przedsiębiorstwo PKS w Strzelcach Opolskich SA informuje, że uruchamia w dniu 30 lipca przewozy osób na Uroczystości Odpustowe na Górze św. Anny. 30 lipca wyjazd autobusu z Dworca Autobusowego o godz. 9.00, na przystanku Agromet – godz. 9.05, powrót o godz. 14.30. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie PKS.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Zamojskiej w dniach 28-30 sierpnia 2017 r. Szczegółowy program na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Pochrzęst.
•    W niedzielę 6 sierpnia br. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. Szczegóły na plakacie.
•    12-13 sierpnia br. odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
•    Do wieczności odszedł Śp. Józef JASKÓŁA (l. 78, zam. przy ul. Torowej). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

9944265
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2456
5796
35070
9872258
117391
164267
9944265

Twoje IP: 54.225.32.164
Czas: 2018-07-22 14:40:46