NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (6 sierpnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (6 sierpnia)

NIEDZIELA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO (6 sierpnia):
•    W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (7 sierpnia)

Wtorek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera (8 sierpnia):
•    Św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.
•    85. urodziny ks. abpa Alfonsa Nossola.

Środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy (9 sierpnia):
•    Edyta Stein  urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

Czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (10 sierpnia):
•    Diakon Kościoła rzymskiego, męczennik (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce.
•    O godz. 16.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy rozkładaniu namiotu festynowego w ogrodzie parafialnym. Każda para rąk się przyda!

Piątek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy (11 sierpnia):
•    Św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
•    Na Górze św. Anny początek Uroczystości Wniebowzięcia NMP z obchodami kalwaryjskimi.

Sobota – Dzień powszedni (12 sierpnia):
•    Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi Św.  przed odpustem parafialnym.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (13 sierpnia):
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 15.00 w ogrodzie plebanijnym – Nieszpory Odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Piotr Tarlinski, pochodzący z Dziewkowic teolog i muzykolog, adiunkt w Instytucie Liturgii, Muzyki i Sztuki Sakralnej UO, duszpasterz mniejszości narodowych i dyrektor Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej Caritas im. J. von Eichendorffa w Opolu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Po Nieszporach w ogrodzie parafialnym festyn parafialny. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej i parafialnej oraz materialne wsparcie renowacji zewnętrznych drzwi kościoła parafialnego przez zakup cegiełek. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody. W trakcie festynu – występy orkiestry dętej ze Świbia i naszego zespołu Sen, gry i zabawy dla dzieci… Możliwość skorzystania z małej gastronomii… Głównym punktem festynu będzie koncert Marcina Wyrostka z zespołem o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!!!
•    Atrakcją Festynu – jak co roku - są także wypieki naszych gospodyń. Prosimy, by i w tym roku ich nie zabrakło… Zgłoszenia w tej sprawie prosimy kierować do Przewodniczącej Rady Duszpasterskiej p. Grażyny Walczak (tel. 507 178 808). Przygotowane ciasta będzie można składać na plebanii (wejście bramą na podwórko), w niedzielę odpustową od godz. 11.00.
•    Dziękujemy za fanty już przyniesione z racji Festynu i w dalszym ciągu o nie prosimy.
•    Różaniec Fatimski z racji odpustu w poniedziałek 14 sierpnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 41. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. 16 sierpnia pielgrzymka będzie gościć w naszej parafii.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła. W dalszym ciągu o to prosimy, by można było jak najszybciej zakończyć to dzieło uczczenia przypadającej w tym roku 110. rocznicy konsekracji naszego kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    Oferta pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach 17-26/27 kwietnia 2018 r. Szczegóły na plakacie.
•    Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
•    Do wieczności odeszli Śp. Emilian TYCZYŃSKI (l. 59, zam. Księży Las); Śp. Maria BOGUC (l. 79, zam. przy ul. Brzezińskiej); Śp. Antonina KUKLA (l. 80, zam. przy ul. Dębowej, pogrzeb we wtorek 8.08 o godz. 9.00), Śp. Henryk SZKOP (l. 77, zam. przy ul. Dębowej, pogrzeb we wtorek 8.08 o godz. 12.00), Śp. Anna SKRZYPCZYK (l. 70, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb w środę 9.08 o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268027
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
765
4345
26253
10200080
110195
154457
10268027

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:56:47