UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (13 sierpnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (13 sierpnia)

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (13 sierpnia):
•    Pan Jezus chodzący po wzburzonym jeziorze, o którym powie dzisiejsza Ewangelia, jawi się jako władca panujący nad żywiołami. Łódź z uczniami i Piotrem jest obrazem Kościoła, który wśród wzburzonych fal tego świata często znajduje się w niebezpieczeństwie. Jednak w takich momentach należy pamiętać, że Pan Jezus jest Zbawicielem nie tylko każdego człowieka, ale i całego Kościoła, któremu nie pozwoli zginąć. Dawał temu wielokrotnie wyraz, posyłając kolejnych proroków, jak Eliasz z dzisiejszego pierwszego czytania, którzy przewodzili ludowi Izraela. W Liście do Rzymian Święty Paweł powie nawet, że żaden inny naród nie otrzymał tylu czytelnych znaków potwierdzających szczególną Bożą opiekę i upodobanie.
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. Uroczystości odpustowej przewodniczy ks. dr Piotr Tarliński, pochodzący z Dziewkowic teolog i muzykolog, adiunkt w Instytucie Liturgii, Muzyki i Sztuki Sakralnej UO, duszpasterz mniejszości narodowych i dyrektor Centralnej Biblioteki Polsko-Niemieckiej Caritas im. J. von Eichendorffa w Opolu.
•    O godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym nabożeństwo i rozpoczęcie Festynu. Całkowity dochód z festynu jest przeznaczony na restaurację drzwi naszego kościoła. Każdy kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród. Dziękujemy wszystkim fundatorom i ofiarodawcą nagród. W trakcie festynu – występy orkiestry dętej ze Świbia i zespołu Sen, gry i zabawy dla dzieci. Możliwość skorzystania z małej gastronomii. O godz. 19.00 koncert Marcina Wyrostka z zespołem.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (14 sierpnia):
•     Kapłan i męczennik, franciszkanin św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.
•    Od godz. 17.00 składanie namiotu festynowego. Zapraszamy Panów do pomocy.
•    O godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.) Różaniec Fatimski.
•    O godz. 8.30 z placu przy kościele pw. św. Jacka w Opolu wyrusza 41. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Można się będzie jeszcze zapisać i dołączyć do grona pielgrzymów.

Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia):
•     Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
•    Gościć będziemy ks. neoprezbitera Damiana Cholewa z parafii z Osiedla. Ks. Damian wygłosi Słowo Boże i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 msza św. w języku niemieckim. Na wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
•    Kolekta na Wydział Teologiczny UO.  

Środa – Dzień powszedni (16 sierpnia):
•    O godz. 18.00 msza św. w intencji ks. Joachima DEMBONCZYKA z okazji 81. rocznicy urodziny.
•    Około godz. 9.30 przez naszą parafię przejdzie 41 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Postarajmy się godnie przyjąć pielgrzymów. Zapraszamy do włączenia się w to przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 7.00 zapraszamy do Domu Katechetycznego wszystkie chętne Panie do pomocy w przygotowaniu posiłku. Prosimy o przyniesienie stosownych narzędzi (noże, deski). O godz. 10.30 msza św. w naszym kościele w intencji uczestników pielgrzymki.

Czwartek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, patrona Metropolii Górnośląskiej (17 sierpnia):
•    Św. Jacek Odrowąż (1200-1257), dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

Piątek – Dzień powszedni (18 sierpnia)

Sobota – Dzień powszedni (19 sierpnia):
•    Punkt Caritas czynny od 9.00 do 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia):
•    O godz. 11.30 msza św. pożegnalna w intencji ks. Krzysztofa KOZIMORA.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła. W dalszym ciągu o to prosimy, by można było jak najszybciej zakończyć to dzieło uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Rodzinie JENDRZEJEK dziękujemy za odnowienie kaplicy przy ul. Kościuszki.
•    Do wieczności odszedł Śp. Anna LOREK (l. 79, Rynek), Śp. Zofia KARPA (l. 79,ul. Sienkiewicza, pogrzeb w środę 16.08 o godz. 13.30). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268020
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
758
4345
26246
10200080
110188
154457
10268020

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:54:52