XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia 2017)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia):
•    Ks. Krzysztofowi KOZIMOROWI dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych i festynu. Na restauracji drzwi kościoła zebraliśmy 9850 PLN.
•    Słowa podziękowania pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” ks. Krzysztofowi za prowadzenie grupy oraz wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów i przygotowanie posiłków na postojach dla naszej grupy.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę odpustową i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia):
•    Św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”. W czasie pontyfikatu tego papieża powstał nasz obecny kościół parafialny. Jego herb widnieje w prezbiterium kościoła.

Wtorek – Wspomnienie NMP, Królowej (22 sierpnia):
•    Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Środa – Dzień powszedni (23 sierpnia):
•    Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia):
•    Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
•    Posługę w naszej parafii rozpoczynają księża: Sebastian SZAJDA i Paweł LISOŃ.

Piątek – Dzień powszedni (25 sierpnia):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    Na Górze św. Anny początek odpustu ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia):
•    Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Czcicieli matki Boskiej Częstochowskiej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 sierpnia):
•    O godz. 11.30 Msza św. powitalna w intencji nowych księży wikariuszy: Sebastiana SZAJDY i Pawła LISONIA.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła. W dalszym ciągu o to prosimy, by można było jak najszybciej zakończyć to dzieło uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Msza św. dożynkowa w niedzielę 3 września o godz. 14.00.
•    14 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 252. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Gromada Suche Łany dziękuje p. Aleksandrowi KROPIELNICKIEMU za wymalowanie kapliczki i renowację figur. Dołączamy się do tych podziękowań.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Halina WOJDYŁA (l. 67, z Osiedla Piastów Śląskich); Śp. Czesław WYBRANIEC (l. 67, zmarł w Głogówku); Śp. Stanisław SWIERZY (l. 71 z ul. Ujazdowskiej, pogrzeb w poniedziałek, 21.08.2017, o 10:30). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 107.20.115.174
Czas: 2017-12-11 05:40:54