XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20 sierpnia):
•    Ks. Krzysztofowi KOZIMOROWI dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych i festynu. Na restauracji drzwi kościoła zebraliśmy 9850 PLN.
•    Słowa podziękowania pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” ks. Krzysztofowi za prowadzenie grupy oraz wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów i przygotowanie posiłków na postojach dla naszej grupy.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę odpustową i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia):
•    Św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”. W czasie pontyfikatu tego papieża powstał nasz obecny kościół parafialny. Jego herb widnieje w prezbiterium kościoła.

Wtorek – Wspomnienie NMP, Królowej (22 sierpnia):
•    Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.  

Środa – Dzień powszedni (23 sierpnia):
•    Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia):
•    Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
•    Posługę w naszej parafii rozpoczynają księża: Sebastian SZAJDA i Paweł LISOŃ.

Piątek – Dzień powszedni (25 sierpnia):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    Na Górze św. Anny początek odpustu ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia):
•    Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ Czcicieli matki Boskiej Częstochowskiej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (27 sierpnia):
•    O godz. 11.30 Msza św. powitalna w intencji nowych księży wikariuszy: Sebastiana SZAJDY i Pawła LISONIA.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła. W dalszym ciągu o to prosimy, by można było jak najszybciej zakończyć to dzieło uczczenia przypadającej w tym roku 110. Rocznicy konsekracji naszego kościoła. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Msza św. dożynkowa w niedzielę 3 września o godz. 14.00.
•    14 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 252. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Gromada Suche Łany dziękuje p. Aleksandrowi KROPIELNICKIEMU za wymalowanie kapliczki i renowację figur. Dołączamy się do tych podziękowań.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Halina WOJDYŁA (l. 67, z Osiedla Piastów Śląskich); Śp. Czesław WYBRANIEC (l. 67, zmarł w Głogówku); Śp. Stanisław SWIERZY (l. 71 z ul. Ujazdowskiej, pogrzeb w poniedziałek, 21.08.2017, o 10:30). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10268029
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
767
4345
26255
10200080
110197
154457
10268029

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:57:07