XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (3 września 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (3 września)

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (3 września):
•    O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa, a po niej Sołectwo Adamowice zaprasza do ogrodu parafialnego.
•    Godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na WMSD i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki organizowanej przez Suche Łany oraz ks. Pawłowi LISONIOWI za opiekę duchową.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzenia naszych chorych i starszych parafian.
•    Kancelaria parafialna czynna normalnie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.00.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (o zaginionym w Alpach ks. Krzysztofie Grzywoczu; o siostrach zakonnych; o losach zamykanych kościołów na Zachodzie) i „Małego Gościa” (z audiobookiem „Quo vadis” (I część)).

Poniedziałek – Dzień powszedni (4 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, z poświęceniem przyborów szkolnych. Od godz. 16.00 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 18.00 w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 17.30 okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy pomyślności i dobrych wyników
•    Po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.00) ks. Sebastian zaprasza młodzież do salek katechetycznych na spotkanie.

Wtorek – Dzień powszedni (5 września):
•    O godz. 18.00 Msza św. urodzinowa w intencji ks. Pawła LISONIA i w intencji S. M. Władysławy, służebniczki, która rozpoczyna posługę w naszej parafii.
•    Dzień Katechety w diecezji opolskiej. 

Środa – Dzień powszedni (6 września)

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (7 września):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lipca i w sierpniu br.
•    O godz. 19.00 spotkania wznawia Ruch Światło-Życie, czyli oaza.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Święto Narodzenia NMP (8 września):
•    Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi w parafiach.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

Sobota – Dzień powszedni (9 września):
•    O godz. 10.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek spotkanie marianek i kandydatek.
•    Zapraszamy ludzi umuzykalnionych do wstępowania w szeregi Scholi Dominikańskiej. Próby w soboty o 17.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września):
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    15 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 252. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    Dożynki Diecezjalne na Górze św. Anny - 24 września br.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Janina KUŹNIAK (l. 81, zm. w Łodzi); Śp. Eugeniusz SUCHENIA (l. 85,  zam. przy ul. Gogolińskiej); Śp. Maria GLAGLA (l. 88, zam. przy ul. Opolskiej). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Rozpoczynającym naukę i pracę dydaktyczną życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE OR MicrosoftInternetExplorer4

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (3 września)

v XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne (3 września):

·             O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa, a po niej Sołectwo Adamowice zaprasza do ogrodu parafialnego.

·             Godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.

·             Godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

·             Godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.

·             Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na WMSD i inne instytucje diecezjalne.

·             Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki organizowanej przez Suche Łany oraz ks. Pawłowi LISONIOWI za opiekę duchową.

·             Dziękujemy za możliwość odwiedzenia naszych chorych i starszych parafian.

·             Kancelaria parafialna czynna normalnie: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.00.

·             Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (o zaginionym w Alpach ks. Krzysztofie Grzywoczu; o siostrach zakonnych; o losach zamykanych kościołów na Zachodzie) i „Małego Gościa” (z audiobookiem „Quo vadis” (I część)).

v Poniedziałek – Dzień powszedni (4 września)

·             O godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, z poświęceniem przyborów szkolnych. Od godz. 16.00 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 18.00 w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 17.30 okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom życzymy pomyślności i dobrych wyników

·             Po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19) ks. Sebastian zaprasza młodzież do salek katechetycznych na spotkanie.

v Wtorek – Dzień powszedni (5 września):

·             O godz. 18.00 Msza św. urodzinowa w intencji ks. Pawła LISONIA i w intencji S. M. Władysławy, służebniczki, która rozpoczyna posługę w naszej parafii.

·             Dzień Katechety w diecezji opolskiej. 

v Środa – Dzień powszedni (6 września)

v Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (7 września):

·             O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lipca i w sierpniu br.

·             O godz. 19.00 spotkania wznawia Ruch Światło-Życie, czyli oaza.

·             W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

v Piątek – Święto Narodzenia NMP (8 września):

·             Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi w parafiach.

·             Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

v Sobota – Dzień powszedni (9 września):

·             O godz. 10.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek spotkanie marianek i kandydatek.

·             Zapraszamy ludzi umuzykalnionych do wstępowania w szeregi Scholi Dominikańskiej. Próby w soboty o 17.00.

·             Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

v XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września):

·             Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny.

·             O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.

·             Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.

·             15 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 252. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.

·             Dożynki Diecezjalne na Górze św. Anny - 24 września br.

·             Do wieczności odeszli: Śp. Janina KUŹNIAK (l. 81, zm. w Łodzi); Śp. Eugeniusz SUCHENIA (l. 85, zam. przy ul. Gogolińskiej); Śp. Maria GLAGLA (l. 88, zam. przy ul. Opolskiej). Wieczny odpoczynek …

·             Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Rozpoczynającym naukę i pracę dydaktyczną życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10267915
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
653
4345
26141
10200080
110083
154457
10267915

Twoje IP: 54.198.142.121
Czas: 2018-09-22 03:14:02