XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września):
•    Główną myślą dzisiejszych czytań jest troska o dobro braci. Księga Ezechiela, mówiąc o posłannictwie proroka, porównuje go do roli strażnika odpowiadającego za bezpieczeństwo ludzi oddanych jego opiece. Prorokowi nie wolno milczeć, w przeciwnym razie spadnie na niego kara za grzechy innych. Jest to zadanie wciąż aktualne w odniesieniu do współczesnych proroków, którym Pan Bóg powierzył troskę o swój lud. W tym kontekście Święty Mateusz, wspominając o upomnieniu braterskim, przestrzega, że przede wszystkim ma ono mieć na względzie dobro grzesznika, polegające na zażegnaniu niebezpieczeństwa utraty zbawienia. Według Świętego Pawła taka postawa wypływa z najgłębszego powołania człowieka, które wypełnia się w miłości do Pana Boga i ludzi.
•    Sołectwu Adamowice i wszystkim zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" - w dodatku opolskim piszą również o ministrantach i oazowiczach z naszej parafii.

Poniedziałek - Dzień powszedni (11 września):
•   16. rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku
•    O godz. 19.00 modlitwa wstawiennicza w domu katechetycznym.

Wtorek – Dzień powszedni (12 września):
•    O godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.) w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców i kandydatów przygotowujących sie w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W roku szkolnym 2017/2018 pierwszym rokiem przygotowania zostaną objęte jednocześnie klasy VI i VII szkoły podstawowej; drugim rokiem przygotowania – klasa II gimnazjum, trzecim rokiem przygotowania – klasa III gimnazjum. W roku 2018 bierzmowanie przyjmą kandydaci z klas III gimnazjum. Młodzież tych klas zapraszamy na spotkanie.

Środa – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (13 września):
•    Św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.
•    O 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja i sympatyków Koła.
•    Po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski.

Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września):
•     Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna, a przed nią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży i oazy.

Piątek – Wspomnienie NMP Bolesnej (15 września):
•     Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
•    O godz. 10.00 msza św. na rozpoczęcie naszej 252. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny.

Sobota – Wspomnienie św. męczenników Korneliusz, papieża i Cypriana, biskupa (16 września):
•    Św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
•    Kolacja dla wszystkich naszych parafian - pielgrzymów po obchodach kalwaryjskich w „Kurniku” (Góra św. Anny, ul. Leśna 8). Wszystkich będących na obchodach kalwaryjskich - zapraszamy!
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Pielgrzymka Narodów do sanktuarium Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17 września):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Między godz. 17.00-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie Pielgrzymów z Góry św. Anny.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    O godz. 11.15 uroczysta suma odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.
•    Dzień Środków Społecznego Przekazu.
•    W parku miejskim Powiatowe Święto Chleba.
•    W poniedziałek 18 września br. po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Będą rozdawane deklaracje dla rodziców.
•    Dziękujemy ofiarodawcom na restaurację drzwi kościoła i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Dożynki Diecezjalne na Górze św. Anny - 24 września br.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Franciszka ŁUPAK (l. 77, zam. przy ul. Orzeszkowej); Śp. Bernadeta SOBEK (l. 80,  zam. przy ul. Granicznej); Śp. Janina MYKIETYŃSKA (l. 86, zam. przy ul. Blokowej; pogrzeb w poniedziałek (11.09.2017) o godz. 11.00); Śp. Gabriela OCHMANN (l. 90, zam. przy ul. Osieckiej; pogrzeb we wtorek (12.09.2017) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10286335
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3942
4099
8041
10241774
128503
154457
10286335

Twoje IP: 54.198.205.153
Czas: 2018-09-25 18:52:54