XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października 2017)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji studentów z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
•    O godz. 10.15 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, ich rodziców i bliskich z poświęceniem i wręczeniem różańców.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•    O godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne.
•    Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" i „Małego Gościa”  (z audiobookiem „Quo vadis” – cz. 2).

Poniedziałek – Wspomnienie Aniołów Stróżów (2 października)

Wtorek – Dzień powszedni (3 października)

Środa – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (4 października):
•    Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga krzyżowa na wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy do poniedziałku włącznie w kancelarii.

Czwartek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Pierwszy Czwartek Miesiąca (5 października):
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna (zbierajcie punkty do wielkiej nagrody!). Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ we wrześniu br.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (6 października):
•    46. Rocznica śmierci ks. proboszcza Faustyna ZBANUSZKA. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży

Sobota – Wspomnienie NMP Różańcowej. Pierwsza Sobota Miesiąca (7 października):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii (tel. 77 461 24 42).
•    O godz. 10.00  w klasztorze Sióstr Służebniczek spotkanie Marianek, o godz. 11.00 spotkanie kandydatek.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do 11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października):
•    Dzień Papieski 2017 pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie zapraszamy na Papieskie Kremówki. Dwie sztuki 8 złotych, cztery sztuki 15 złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na działalność Scholi Dominikańskiej i Scholi Dzięcięcej.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•    O godz. 16.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Do piątku (6 października br.) prosimy ostatecznie o zwrot deklaracji kandydatów do bierzmowania i kandydatów do przyjęcia I Komunii Świętej. Deklaracje można pobrać w kancelarii w godzinach urzędowania.
•    Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 30 tys. PLN i 1000 euro (potrzeba ok. 120 tys. PLN). Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Dziękujemy Zakładowi Dekarskiemu Jana Hajduka z Warmątowic za wyczyszczenie i naprawę rynien na kościele parafialnym i kościele Bożego Ciała.
•    Informujemy, że w niedzielę, 15 października odbędzie się liczenie uczestników niedzielnej liturgii.
•    W sobotę, 28 października o godz. 13.00 dożynki w Księżym Lesie.
•    2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny w sobotę 14 października. Szczegóły na plakacie.
•    Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia w środę 18 października 2017 r. w Opolu-Winowie. Szczegóły na plakacie.
•    «Różaniec do granic» w diecezji opolskiej. Szczegóły na plakacie.
•    Ks. Bartek zaprasza do Ośrodka Skowronek w Głuchołazach. Oferty na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jerzy ŻURAWSKI (l. 71, zam. przy ul. Karola Miarki); Śp. Helena JELITO (l. 67, zam. przy ul. Marka Prawego); Śp. Paweł KOLASA (l. 60, zam. przy ul. Marka Prawego). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

195398

Twoje IP: 54.224.197.86