XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października 2017)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października):
•    Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Tradycyjnie zapraszamy na papieskie kremówki (dwie sztuki 8 złotych, cztery sztuki 15 złotych). Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na działalność scholi dominikańskiej i scholi dziecięcej.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy uczestnikom parafialnej autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa (9 października):
•    Bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.

Wtorek - Dzień powszedni (10 października):
•    O godz. 18.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z III roku przygotowania, a po niej spotkanie
w kościele - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

Czwartek – Dzień powszedni (12 października):
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna (zbierajcie punkty do wielkiej nagrody!). Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 16.30 w domu katechetycznym spotkanie Róż Rożańcowych.
•    O godz. 19.00 spotkanie oazy w domu katechetycznym.

Piątek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy (13 października):
•    Bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
•    Diecezjalne Zakończenie Roku Fatimskiego o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach.
•    Po wieczornej Mszy św. (godz. 18.30) Różaniec Fatimski (nie będzie nabożeństwa różańcowego
o godz. 17.30).
•    Wyjątkowo o godz. 20.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.
•    Rocznica urodzin ks. bp. Rudolfa Pierskały.

Sobota – Dzień powszedni (14 października):
•    Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii..
•    O godz. 10.00  w klasztorze Sióstr Służebniczek spotkanie marianek, o godz. 11.00 spotkanie kandydatek.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października):
•    Na wszystkich Mszach św. liczenie uczestników niedzielnej liturgii.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia. Dzień Dziecka Utraconego.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 32 tys. PLN i 1000 euro (potrzeba ok. 120 tys. PLN). Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia w środę 18 października 2017 r. w Opolu-Winowie. Szczegóły na plakacie.
•    W dniach 27-29 października 2017 r. spotkanie dla młodzieży Ławka GO na Górze św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę, 28 października o godz. 13.00 dożynki w Księżym Lesie.
•    Ks. Bartek zaprasza do Ośrodka Skowronek w Głuchołazach. Oferty na plakacie.
•    Fundacja «Życie i Rodzina» podjęła ustawodawczą inicjatywę obywatelską "Zatrzymaj aborcję!", której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci
z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W związku z tym, że inicjatywa ta zyskała poparcie Episkopatu Polski, Biskup Opolski zwraca się z prośbą o jej wsparcie także przez parafie naszej diecezji. Możliwość złożenia swojego podpisu pod tą inicjatywą za tydzień.
•    Wydział Katechetyczny zaprasza wszystkich katechetów i nauczycieli na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów i Nauczycieli do Włoch w terminie: 12 - 21 stycznia 2018. Szczegóły na stronie internetowej: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/katecheta/pielgrzymka.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Czesław ROMANOWICZ (l. 78, zam. w Szczepanku); śp. Gertruda STAROSTECKA (l. 69, zam. przy ul. Sosnowej, dawniej przy ul. Dworcowej; pogrzeb we wtorek, 10.10 br.
o godz. 11.00); śp. Erika NAJUCH (zam. przy ul. Nowowiejskiej, l. 83, pogrzeb jeszcze nie ustalony). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

195399

Twoje IP: 54.224.197.86