XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października)

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października):
•    Dziś liczenie uczestników niedzielnej liturgii. Przepraszamy za małe niedogodności z tym związane.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia. Dziś także Dzień Dziecka Utraconego.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś na potrzeby parafii. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2 336 PLN. Dziękujemy. Wyrazy wdzięczności ks. Danielowi i Scholi Dominikańskiej za przeprowadzenie akcji sprzedaży kremówek papieskich, dziękujemy za ofiary zebrane przy tej okazji.
•    Fundacja «Życie i Rodzina» podjęła ustawodawczą inicjatywę obywatelską "Zatrzymaj aborcję!", której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce. W związku z tym, że inicjatywa ta zyskała poparcie Episkopatu Polski, Biskup Opolski zwraca się z prośbą o jej wsparcie także przez parafie naszej diecezji. Przed kościołem  możliwość złożenia swojego podpisu pod ta inicjatywą (potrzebny jest PESEL). Dziękujemy Paniom za pomoc przy zbieraniu podpisów.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej – od poniedziałku - można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii parafialnej.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska (16 października):
•    Św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały.
•    1. Rocznica kanonizacji św. Jose Sancheza del Rio (1913-1928), uczestnika powstania Cristeros w Meksyku, męczennika za wiarę katolicką. Dzięki naszemu mieszkającemu w Meksyku diakonowi Michałowi Domagale posiadamy relikwie Tego Świętego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii przez ucałowanie. Święty jest patronem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.
•    39. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.

Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (17 października):
•    Św. Ignacy Antiocheński († ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
•    Światowy Dzień Walki z Ubóstwem. O godz. 18.00 Msza św. w intencji ludzi bezdomnych, ubogich i uzależnionych.
•    O godz. 18.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z II roku przygotowania, a po niej spotkanie w kościele - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

Środa – Święto św. Łukasza, Ewangelisty (18 października):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji Pracowników strzeleckiej Służby Zdrowia z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
•    Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia w środę 18 października 2017 r. w Opolu-Winowie. Szczegóły na plakacie.

Czwartek – Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika (19 października):
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna (zbierajcie punkty do wielkiej nagrody!). Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera (20 października):
•    Św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji byłych pracowników Telekomunikacji i ich rodzin.
•    O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży (wieczór filmowo-dyskusyjny).

Sobota – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa (21 października):
•     Bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.
•    W domu katechetycznym spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: lektorzy - godz. 9.30; kandydaci - godz. 10.30; ministranci - godz. 11.15. Chętnych do służby przy ołtarzu chłopców zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 10.30.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (22 października):
•    Niedziela Misyjna. Początek Tygodnia Misyjnego. W niedzielę, 29 X 2017 tradycyjnie gościć będziemy Misjonarzy Oblatów ze Świętego krzyża.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu: W intencji Pracowników strzeleckiego Szpitala im. Prał. Józefa Glowatzkiego z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•    Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 35,5 tys. PLN i 1000 euro (potrzeba ok. 120 tys. PLN). Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    W sobotę, 28 października o godz. 13.00 dożynki w Księżym Lesie.
•    W dniach 27-29 października 2017 r. spotkanie dla młodzieży Ławka GO na Górze św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Ks. Bartek zaprasza do Ośrodka Skowronek w Głuchołazach. Oferty na plakacie.
•    Wydział Katechetyczny zaprasza wszystkich katechetów i nauczycieli na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów i Nauczycieli do Włoch w terminie: 12 - 21 stycznia 2018. Szczegóły na stronie internetowej: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/katecheta/pielgrzymka.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Marta BODINKA (l. 84, zam. przy ul. Nowowiejskiej); śp. Kazimiera BAR (l. 66, zam. przy ul. Okrężnej); Śp. Irena KRÓL (l. 62, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Lidia ZYZIK (l. 86, zam. przy ul. Rychla), Śp. Wiktoria WAWRZYNEK (I. 69, zam. Brzezina, pogrzeb w poniedziałek (16 X 2017) o godz. 11.00); Śp. Herman BURIAŃSKI (l. 85, zam. przy ul. Powstańców Śl., pogrzeb w poniedziałek (16 X 2017) o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek …
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10400498
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5533
5905
16174
10353424
91850
150816
10400498

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 21:01:12