XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada):
•     O godz. 7.45 msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Codziennie, do środy włącznie o godz. 17.15 w kościele parafialnym Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    „Bóg zapłać” – dorosłym i dzieciom - za udział w październikowych Nabożeństwach Różańcowych. Dziękujemy Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego za Nabożeństwa Różańcowe w szpitalu. Dziękujemy grupom i wspólnotom za prowadzenia tych nabożeństw w kościele parafialnym.
•    Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary, za udział w nabożeństwach za zmarłych na cmentarzach. Wyrażamy słowa wdzięczności za ofiary zebrane na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych w ramach kwesty na renowację kościoła św. Barbary i utrzymanie naszego cmentarza parafialnego (zebraliśmy 13 450 PLN i 3 euro). Dziękujemy członkom Rady Duszpasterskiej za przeprowadzenie kwesty. Foto Studiu HEXA p. Waldemara BURCKA dziękujemy za przygotowanie pamiątkowych kartek.
•    Bóg zapłać” księdzu Danielowi i Scholi Dominikańskiej za przygotowanie nabożeństwa w kościele św. Barbary w dniu Wszystkich Świętych.
•    Ks. Danielowi, paniom Joannie Glik i Ewie Pytko, dzieciom i rodzicom dziękujemy za zorganizowanie "Balu Wszystkich Świętych".
•    „Bóg zapłać” mieszkającemu i pracującemu w Meksyku diakonowi stałemu Michałowi DOMAGALE za ufundowanie dla naszej parafii kielicha mszalnego i pateny.
•     „Bóg zapłać” naszym chorym i starszym Parafianom i ich rodzinom za możliwość spotkania w ramach sobotnich odwiedzin.
•    Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach Opolskich za sprawną wywózkę odpadów z cmentarza parafialnego.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (6 listopada)

Wtorek – Dzień powszedni (7 listopada):

Środa – Dzień powszedni (8 listopada):

Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9 listopada):
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Marcina. Zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o zabranie lampionów. Współorganizatorem nabożeństwa jest Koło DFK Strzelce Opolskie.
•    O 19.00 spotkanie Oazy.

Piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (10 listopada):
•     O 19.00 spotkanie młodzieży..

Sobota – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa (11 listopada):
•    Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew  i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!  
•    Św. Marcin z Tours ((316-397), początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada):
•    W naszej parafialnej wspólnocie gościć będziemy przedstawicielkę Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Opola. Gość przybliży nam temat funkcjonowania Instytutu, a my będziemy mogli materialnie wesprzeć to dzieło przed kościołem do puszek.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 50 tys. PLN i 1000 euro. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    W Kielczy o godz. 15.30 koncert "Gaude Mater Polonia - Wincenty z Kielczy in memoriam". szczegóły na plakacie.
•    W czwartek, 23 listopada br. o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza 6 grudnia o godzinie 18.00 na film „Dwie korony” (o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego) Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Aleksander WASILEWSKI (l. 81, zam. przy Rynku), śp. Urszula STOLECKA (l. 78, zam. w Niemczech, dawniej ul. Wojska Polskiego, pogrzeb we wtorek [07.11] o 13.00).
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10399969
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5004
5905
15645
10353424
91321
150816
10399969

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 20:19:19