XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada 2017)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada):
•     O godz. 7.45 msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Codziennie, do środy włącznie o godz. 17.15 w kościele parafialnym Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    „Bóg zapłać” – dorosłym i dzieciom - za udział w październikowych Nabożeństwach Różańcowych. Dziękujemy Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego za Nabożeństwa Różańcowe w szpitalu. Dziękujemy grupom i wspólnotom za prowadzenia tych nabożeństw w kościele parafialnym.
•    Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary, za udział w nabożeństwach za zmarłych na cmentarzach. Wyrażamy słowa wdzięczności za ofiary zebrane na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych w ramach kwesty na renowację kościoła św. Barbary i utrzymanie naszego cmentarza parafialnego (zebraliśmy 13 450 PLN i 3 euro). Dziękujemy członkom Rady Duszpasterskiej za przeprowadzenie kwesty. Foto Studiu HEXA p. Waldemara BURCKA dziękujemy za przygotowanie pamiątkowych kartek.
•    Bóg zapłać” księdzu Danielowi i Scholi Dominikańskiej za przygotowanie nabożeństwa w kościele św. Barbary w dniu Wszystkich Świętych.
•    Ks. Danielowi, paniom Joannie Glik i Ewie Pytko, dzieciom i rodzicom dziękujemy za zorganizowanie "Balu Wszystkich Świętych".
•    „Bóg zapłać” mieszkającemu i pracującemu w Meksyku diakonowi stałemu Michałowi DOMAGALE za ufundowanie dla naszej parafii kielicha mszalnego i pateny.
•     „Bóg zapłać” naszym chorym i starszym Parafianom i ich rodzinom za możliwość spotkania w ramach sobotnich odwiedzin.
•    Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach Opolskich za sprawną wywózkę odpadów z cmentarza parafialnego.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Dzień powszedni (6 listopada)

Wtorek – Dzień powszedni (7 listopada):

Środa – Dzień powszedni (8 listopada):

Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9 listopada):
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Marcina. Zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o zabranie lampionów. Współorganizatorem nabożeństwa jest Koło DFK Strzelce Opolskie.
•    O 19.00 spotkanie Oazy.

Piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (10 listopada):
•     O 19.00 spotkanie młodzieży..

Sobota – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa (11 listopada):
•    Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew  i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 9.00 msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy!
•    Św. Marcin z Tours ((316-397), początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada):
•    W naszej parafialnej wspólnocie gościć będziemy przedstawicielkę Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Opola. Gość przybliży nam temat funkcjonowania Instytutu, a my będziemy mogli materialnie wesprzeć to dzieło przed kościołem do puszek.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 50 tys. PLN i 1000 euro. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    W Kielczy o godz. 15.30 koncert "Gaude Mater Polonia - Wincenty z Kielczy in memoriam". szczegóły na plakacie.
•    W czwartek, 23 listopada br. o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza 6 grudnia o godzinie 18.00 na film „Dwie korony” (o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego) Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Aleksander WASILEWSKI (l. 81, zam. przy Rynku), śp. Urszula STOLECKA (l. 78, zam. w Niemczech, dawniej ul. Wojska Polskiego, pogrzeb we wtorek [07.11] o 13.00).
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.224.18.114
Czas: 2017-11-20 17:32:02