XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada):
•     Starotestamentalne pojęcie mądrości, jako jedynej drogi prowadzącej do nieśmiertelności, utożsamiane było ze sprawiedliwością i uczciwością. Takie rozumienie było niewątpliwie krokiem w stronę świata pogańskiego, w którym mianem mądrości określano gromadzone przez ludzi i przekazywane z pokolenia na pokolenie praktyczne wskazania życiowe. Dotychczasowe spojrzenie na mądrość zostanie pogłębione przez nauczanie Pana Jezusa. W przypowieść o dziesięciu pannach utożsami On ją z czujnym oczekiwaniem na swoje powtórne przyjście, które wyraża się w zachowywaniu Bożych przykazań. Warto więc wziąć sobie do serca przesłanie Świętego Pawła, według którego mądry jest ten, kto wierzy w zmartwychwstanie.
•    W naszej parafialnej wspólnocie gościmy p. Esterę Baksik, reprezentującą Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej z Opola. Pani Estera przybliży nam temat funkcjonowania Instytutu, a my będziemy mogli materialnie wesprzeć to dzieło przed kościołem do puszek.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary w wypominkach.
•    Dziękujemy DFK Strzelce Opolskie, państwu Walczakom i wszystkim zaangażowanym w organizację nabożeństwa ku czci św. Marcina.
•    O godz. 20.00 ruszają internetowe zapisy do małych grup formacyjnych poprzez wypisanie formularza na stronie www.mlodzistrzelce.pl. Dotyczy to wszystkich kandydatów.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

Poniedziałek – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy. (13 listopada 2017):
•    Św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn († 1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    O godz. 19.00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza do domu katechetycznego na modlitwę wstawienniczą.

Wtorek – Wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy (14 listopada):
•    Bł. Maria Luiza Merkert (1817-1872), dziewica, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety (1842, Nysa). Pamiętajmy o Siostrach Elżbietankach, które w naszej parafii służyły prawie 150 lat. O godz. 7.00 Msza św. w ich intencji.

Środa – Dzień powszedni (15 listopada):
•    O godz. 16.30 - w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja..

Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Opolu (16 listopada):
•     Kościół katedralny wznosi się na miejscu dawnego drewnianego kościoła pod wezwaniem Krzyża Świętego. Wybudowano go staraniem Tomasza II, biskupa wrocławskiego, i księcia opolskiego Bolesława w wieku XIII. W następnych stuleciach kościół przebudowywano i powiększano. Od roku 1702 w tym kościele czczony jest łaskami słynący wizerunek Najświętszej Maryi Panny Opolskiej. Po ustanowieniu diecezji opolskiej w roku 1972 kościół został katedrą nowej diecezji.
•    O godz. 16.30 msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.

Piątek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy (17 listopada):
•     Św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka.
•    O godz. 19.00 w Piotrówce Dekanalne Czuwanie dla Młodzieży. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem do czwartku w kancelarii lub w zakrystii.

Sobota – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (18 listopada):
•    Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
•    Punkt CARITAS czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św.: W intencji żyjących i ++ członków Koła Stowarzyszenia Diabetyków w Strzelcach Opolskich z okazji 25. rocznicy działalności Koła.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada):
•    Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Rodzina Bł. Edmunda na wszystkich Mszach św. przybliżą nam postać i dzieło Założyciela.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W niedzielę 26 listopada br. Parafialny Zespół Caritas przed kościołem przeprowadzi zbiórkę do puszek na zorganizowanie spotkania opłatkowego dla starszych i samotnych parafian.
•    W sobotę 16 grudnia odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE dla wszystkich seniorów i osób samotnych naszej parafii. Spotkanie organizowane jest przez Zespół Caritas w restauracji "U Jana" w Warmątowicach. Rozpoczęcie o godz.15.00 Mszą św. w kościele parafialnym, po której wyjazd autokarem do Warmątowic. Powrót do Strzelec Op. (także autokarem) ok. godz. 19.00. Szczegóły na plakatach. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie osób chętnych w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie (w godzinach urzędowania kancelarii, tel. 77 461 24 42) lub bezpośrednio u p. Aleksandry Żyła (tel. 885 111 152) do dnia 10 grudnia br.
•     Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 51 tys. PLN i 1000 euro. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    W czwartek, 23 listopada br. o godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza 6 grudnia o godzinie 18.00 na film „Dwie korony” (o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego) Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Urszula STOLECKA (l. 79, zam. przy ul. Wojska Polskiego), Śp. Piotr PASTERNOK (l. 54, zam. przy ul. 1 Maja), Śp. Teresa MACIEJCZYK (l. 53, zam. przy ul. Kołłątaja), Śp. Gerard RADZIEJ (l. 60, zam. przy ul. W. Świerzego, pogrzeb w środę [15.11] o godz. 12.00).
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10399999
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5034
5905
15675
10353424
91351
150816
10399999

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 20:20:37