XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada):
•    Niedziela poświęcona bł. Edmundowi Bojanowskiemu. Sylwetkę i dzieło Błogosławionego przybliży nam s. M. Faustyna. Witamy siostry Agatę i Fides. Dziękujemy za zaangażowanie Rodzinie Bł. Edmunda. Po Mszy św. możliwość nabycia książek i płyt. Ofiary przeznaczone są na misje prowadzone przez Siostry Służebniczki.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Opola, ks. Grzegorz Poźniak dziękuje za ofiary sprzed tygodnia. Zebraliśmy 3379 PLN, 5 euro i 20 centów.
•    Dziękujemy młodzieży i księżom za udział w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Piotrówce.
•    Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego" (z kalendarzem na rok 2018).

Poniedziałek –  Wspomnienie św. Rafała KALINOWSKIEGO, prezbitera (20 listopada 2017):
•    Św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, Sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

Wtorek –  Wspomnienie Ofiarowania NMP (21 listopada):
•     Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto.

Środa –  Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy (22 listopada):
•    Św. Cecylia († III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
     O godz. 18.00 Msza św. w intencji Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów.

 

Czwartek –  Dzień powszedni (23 listopada):
•     O godz. 16.30 msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

Piątek –  Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy (24 listopada)

Sobota –  Dzień powszedni (25 listopada):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (26 listopada):
•    O godz. 11.30 Msza św. W intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Parafialny Zespół Caritas przed kościołem przeprowadzi zbiórkę do puszek na zorganizowanie spotkania opłatkowego dla starszych i samotnych parafian.
•    W sobotę 16 grudnia odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE dla wszystkich seniorów i osób samotnych naszej parafii. Spotkanie organizowane jest przez Zespół Caritas w restauracji "U Jana" w Warmątowicach. Rozpoczęcie o godz.15.00 Mszą św. w kościele parafialnym, po której wyjazd autokarem do Warmątowic. Powrót do Strzelec Op. (także autokarem) ok. godz. 19.00. Szczegóły na plakatach. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie osób chętnych w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie (w godzinach urzędowania kancelarii, tel. 77 461 24 42) lub bezpośrednio u p. Aleksandry Żyła (tel. 885 111 152) do dnia 10 grudnia br. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.
•    Kolejne, grudniowe odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 16 grudnia od godz. 9.15. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    Od poniedziałku (27 grudnia br.) możliwość nabywania w kancelarii parafialnej opłatków i świec wigilijnych.
•    „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – to temat programu duszpasterskiego na rok 2017/2018. W każdy I Piątek Miesiąca tego okresu na Mszach św. wieczornych będziemy się starali zgłębiać ten temat w homiliach i w adoracjach Najświętszego Sakramentu po Eucharystii.
•     Informujemy, że do tej pory na renowację drzwi zewnętrznych kościoła zebraliśmy 58 tys. PLN i 1000 euro. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Nasze konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i na plakacie w gablotce przy wejściu do kościoła.
•    Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich zaprasza 6 grudnia o godzinie 18.00 na film „Dwie korony” (o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego) Szczegóły na plakacie.
•    Chcemy wrócić do zwyczaju wręczania listu z błogosławieństwem Biskupa Opolskiego jubilatom małżeńskim (25, 50 i 60 lat po ślubie). Warunkiem jest podanie imienia i nazwiska jubilatów przy zamawianiu intencji Mszy św. w kancelarii parafialnej. Praktykę tę wznowimy wobec jubileuszy świętowanych dopiero od 1 stycznia 2018 r.  Zainteresowanych prosimy o ewentualne uzupełnienie informacji.
•    Chcemy wrócić również do innego zwyczaju - kolędowania parafian. Propozycja jest dla wszystkich - grających i śpiewających, młodszych i starszych. Każdy, kto chciałby się podzielić talentem muzycznym może czuć się zaproszony do aktywnego uczestnictwa. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Termin kolędowania - 26 grudnia w czasie popołudniowego nabożeństwa.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Gerard RADZIEJ (l. 60, zam. przy ul. W. Świerzego), Śp. Klara GAWLIK (l. 91, zam. Podborzany, przy ul. Osieckiej), Śp. Wojciech KASPROWICZ (l. 64, zm. w DPS Szymiszów), Śp. Jerzy MONKOS (l. 64, zm. w DPS Szymiszów). Wieczny odpoczynek…
•     Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10672478
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
780
5512
25069
10618702
34129
173466
10672478

Twoje IP: 54.226.36.60
Czas: 2018-12-10 06:19:14