I NIEDZIELA ADWENTU (3 grudnia 2017)

I NIEDZIELA ADWENTU (3 grudnia 2017)

I NIEDZIELA ADWENTU (03 grudnia 2017):
•    Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W tym czasie będzie nam towarzyszyło hasło Jesteśmy napełnieni Duchem Św. Oznacza to, że będziemy chcieli na nowo spojrzeć i zbliżyć się do III Osoby Bożej – Ducha Św.
•    Bóg zapłać za kolektę i ofiary na remonty i funkcjonowanie parafii. Dziś kolekta na seminarium duchowne. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel. Siostry Służebniczki dziękują za ofiary, które zostaną przeznaczone na budowę przedszkola w Kamerunie.
•    O 7.45 msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O 10.15 na Mszy przyjęcie nowych ministrantów.
•    O 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O 15.00 na Podborzanach Msza w intencji mieszkańców Podborzan, Farskiej Kol., Rozmierki i Adamowic.
•    O 16.00 w kościele św. Barbary Msza odpustowa.
•    O 16.00 w domu katechetycznym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O 17.30 nabożeństwo z poświęceniem wianków, lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    O 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych.
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, świece Caritas.
•    Przypominamy, że roraty dla dorosłych o godz. 6.15, dla dzieci o godz. 18.00. Prosimy o fundowanie roratnich nagród dla dzieci!
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy (4 grudnia)
•    O 9.00 w kościele św. Barbary Msza odpustowa.

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa (06 grudnia):
•    O 18.00 Msza w intencji dzieci. Po niej spotkanie ze św. Mikołajem.

Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. I czwartek (7 grudnia):
•    O 19.00 spotkanie oazy.
•    20.00-24.00 – adoracja u sióstr ze Wspólnoty Błogosławieństw.

Piątek – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 grudnia):
•    Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
•    Msze św. w naszym kościele o godzinach: 6.15, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00.
•    O 18.00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin.
•    O 18.00 Msza, na którą zapraszamy młodzież, a po niej na spotkanie w domu katechetycznym.

Sobota – Dzień powszedni (9 grudnia):
•    Od 17.00 okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia):
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
•    W godz. 9.00-12.30 przed kościołem kiermasz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej "Ósemka". Dochód przeznaczony jest na pracownię Integracji Sensorycznej w szkole.
•    O 10.15 Msza w int. Dzieci Maryi, ich rodzin oraz przyjęcie nowych dziewcząt do wspólnoty Marianek.
•    12 grudnia o 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie liderów grup parafialnych.
•    W sobotę 16 grudnia odbędzie się SPOTKANIE OPŁATKOWE dla seniorów i osób samotnych naszej parafii. Organizuje je  Zespół Caritas w restauracji U Jana w Warmątowicach. Rozpoczęcie o godz.15.00 Mszą w kościele parafialnym, po której wyjazd autokarem do Warmątowic. Powrót do Strzelec Op. (także autokarem) ok. godz. 19.00. Bóg zapłać za ofiary złożone na cel organizacji tego spotkania. Parafialna Caritas zebrała 2460 PLN. Spotkaliśmy się przy tym z nadzwyczajnym zainteresowaniem - przyjęliśmy zgłoszenia od 100 osób. W związku z tym zapisy zostały już zakończone.
•    Odwiedziny chorych będą 16 grudnia, zapisy telefonicznie lub bezpośrednio w kancelarii.
•    17 grudnia Dzieci Maryi zapraszają na świąteczny kiermasz. Uzyskany dochód przeznaczą na wsparcie domu dziecka w Gliwicach oraz na potrzeby wspólnoty marianek.
•    Prosimy nie odkładać świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę, można z niej skorzystać codziennie.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie w kancelarii.
•    Przypominamy, że wracamy do zwyczaju wręczania listu z błogosławieństwem Biskupa Opolskiego jubilatom małżeńskim (25, 50, 55,  60, itd. lat po ślubie). Warunkiem jest podanie imienia i nazwiska jubilatów przy zamawianiu intencji Mszy św. w kancelarii parafialnej. Praktykę tę wznowimy wobec jubileuszy świętowanych dopiero od 1 stycznia 2018 r. Prosimy o ewentualne uzupełnienie informacji.
•    Chcemy wrócić również do innego zwyczaju - kolędowania parafian. Propozycja jest dla wszystkich - grających i śpiewających, młodszych i starszych. Każdy, kto chciałby się podzielić talentem muzycznym może czuć się zaproszony do aktywnego uczestnictwa. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 18 grudnia. Termin kolędowania - 26 grudnia w czasie popołudniowego nabożeństwa.
•    15-17 grudnia  w kościele seminaryjnym w Opolu rekolekcje Remont małżeński. Szczegóły na plakacie.
•    Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy o organizowanej w kwietniu pielgrzymce do Ziemi Świętej, jest jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na stronie internetowej.
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.91.171.137
Czas: 2017-12-11 00:23:54