II NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2017)

II NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2017)

II NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2017):
•    Bóg zapłać za kolektę i ofiary na remonty i funkcjonowanie parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed ko-ściołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
•    9.00-12.30 przed kościołem kiermasz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej Ósemka.
•    O 10.15 na Mszy przyjęcie nowych marianek.
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i świece Caritas.
•    Przypominamy, że roraty dla dorosłych o godz. 6.15, dla dzieci o godz. 18.00. Prosimy dobrodziejów
o fundowanie roratnich nagród dla dzieci!
•    Kandydaci do bierzmowania mogą sprawdzić termin spotkań swoich grup na www.mlodzistrzelce.pl
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek – dzień powszedni (11 grudnia):
•    O 19.00 modlitwa wstawiennicza w domu katechetycznym – zaprasza Odnowa w Duchu Św.

Wtorek – dzień powszedni (12 grudnia):
•    O 16.30 w kościele parafialnym msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.
•    O 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie liderów grup parafialnych.

Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Wspomnienie MB Fatimskiej (13 grudnia):
•    O 16.30 w domu katechetycznym spotkanie uczestników lipcowej pielgrzymki do Fatimy.
•    O 18.45 różaniec fatimski

Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła (14 grudnia):
• O 19.00 spotkanie oazy.

Piątek – dzień powszedni (15 grudnia):
• Spotkanie dekanalne młodzieży w Rożniątowie. Możliwość wspólnego dojazdu autobusem z przystanku pod ratuszem o godz. 19.00.

Sobota – dzień powszedni (16 grudnia):
SPOTKANIE OPŁATKOWE dla seniorów i osób samotnych naszej parafii. Rozpoczęcie o godz.15.00 Mszą w kościele parafialnym, po niej wyjazd autokarem do Warmątowic. Powrót do Strzelec Op. (także autokarem) ok. godz. 19.00.
•    Odwiedziny chorych.
•    Od 17.00 okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•   Dzieci Maryi zapraszają na świąteczny kiermasz. Uzyskany dochód przeznaczą na wsparcie domu dziecka w Gliwicach oraz na potrzeby wspólnoty marianek.
•    Prosimy nie odkładać świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę, można z niej skorzystać codziennie.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie się w kancelarii. W najbliższym czasie skontaktujemy się z osobami, które taką pomoc już zaoferowały.
•    Przypominamy, że wracamy do zwyczaju wręczania listu z błogosławieństwem Biskupa Opolskiego jubilatom małżeńskim (25, 50, 55,  60, itd. lat po ślubie). Warunkiem jest podanie imienia i nazwiska jubilatów przy zamawianiu intencji Mszy św. w kancelarii parafialnej. Praktykę tę wznowimy wobec jubileuszy świętowanych dopiero od 1 stycznia 2018 r. Prosimy o ewentualne uzupełnienie informacji.
•    26 grudnia odbędzie się nabożeństwo kolędowe, w którym aktywny udział możemy wziąć wszyscy – bez względu na wiek. Zachęcamy do zagrania, zaśpiewania lub zadeklamowania poezji o tematyce bożonarodzeniowej. Każdy, kto chciałby się podzielić muzycznym może czuć się zaproszony do aktywnego uczestnictwa. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do 18 grudnia.
•    15-17 grudnia  w kościele seminaryjnym w Opolu rekolekcje Remont małżeński. Szczegóły na plakacie.
•    Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei. Szczegóły na plakacie.
•    Przypominamy o organizowanej w kwietniu pielgrzymce do Ziemi Świętej, jest jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na stronie internetowej.
•    Planowana jest parafialna pielgrzymka szlakiem katedr i cerkwi Rumunii w dniach 30.07-07.08.2018 r. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: śp. Andrzej PIERZCHLEWICZ (l. 48, zam. w Warmątowicach), śp. Włodzimierz ZAREMBA (l. 76, zam. przy ul. Dąbrowskiego), śp. Edeltrauda WYRWOL (l. 76, zam. przy ul. Matejki), śp. Hubert i Roland SZNURA (brat i bratanek ks. Krystiana Sznury, naszego parafianina, proboszcza
w Zabrzu Helence; data pogrzebu nie została jeszcze ustalona).
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

12099

Twoje IP: 54.225.26.44