III NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
III NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia 2017)

III NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia 2017):
•    Dziękujemy: za kolektę i ofiary na Kościół na Wschodzie, dzisiaj kolekta na potrzeby parafii; Państwowej Straży Pożarnej za interwencyjne wycięcie na cmentarzu parafialnym drzewa, które stanowiło zagrożenie; firmie SIWIEC-KOKOSZKA za wymianę żarówek w krzyżu na kościele; firmie KAJA za wymianę reflektorów w prezbiterium; firmie ADAMIETZ za rozbiórkę zrujnowanego domku przy ul. Powstańców Śl.; Parafialnej Caritas za przygotowanie paczek świątecznych dla odwiedzanych chorych oraz zorganizowanie sobotniego spotkania opłatkowego dla samotnych i starszych parafian; mariankom za przygotowanie prezentów dla odwiedzanych w sobotę chorych parafian.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo adwentowe.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia
•    Zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez nasze marianki.
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki i świece Caritas.
•    Przypominamy, że roraty dla dorosłych o godz. 6.15, dla dzieci o godz. 18.00.
•    Kancelaria parafialna w tym tygodniu popołudniu (16.00 - 17.30) czynna tylko we wtorek i czwartek, dyżury poranne (8.00 - 9.30) bez zmian.
•    Plan spowiedzi świątecznej w informatorach, w gablotce i na stronie internetowej.
•    Kandydaci do bierzmowania mogą sprawdzić termin spotkań swoich grup na www.mlodzistrzelce.pl
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego z kolędami na CD, gdzie śpiewają ks. Sebastian i p. Krzysztof Pytko. A w Małym Gościu witraż do wyklejenia i zawieszenia w oknie.

Środa – dzień powszedni (20 grudnia):
•    O 17.15 w kościele spotkanie członków Żywego Różańca.

Czwartek – dzień powszedni (21 grudnia):
• O 19.00 spotkanie oazy.

Piątek – dzień powszedni (22 grudnia):
•    O 19.00 Msza św. roratnia dla młodzieży w domu katechetycznym.

IV NIEDZIELA ADWENTU. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA (24 grudnia):
•    Kolekta na organizację Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
•    Pasterki o godz. 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las) i 24.00 (kościół parafialny). O 23.30  na-bożeństwo. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia. Tego dnia obowiązuje nas post jakościowy (od pokarmów mięsnych).
•    Przypominamy, że wracamy do zwyczaju wręczania listu z błogosławieństwem Biskupa Opolskiego jubilatom małżeńskim (25, 50, 55,  60, itd. lat po ślubie). Warunkiem jest podanie imienia i nazwiska jubilatów przy zamawianiu intencji Mszy św. w kancelarii parafialnej. Praktykę tę wznowimy wobec jubileuszy świętowanych dopiero od 1 stycznia 2018 r. Prosimy o uzupełnienie informacji.
•    26 grudnia o 17.00 odbędzie się parafialne nabożeństwo kolędowe. Aktywny udział wezmą parafianie, którzy już się zgłosili oraz Schola Dominikańska i Dziecięca. Wciąż jest możliwość zapisania się i współtworzenia tego nabożeństwa.
•    Losowanie nagród dla dzieci uczestniczących w roratach będzie w czwartek (28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków) po mszy św. o godz. 9.00. Prosimy o dostarczanie podpisanych plansz adwentowych do 27 grudnia do zakrystii.
•    29 grudnia o godz. 19.00 w kościele odbędzie się koncert kolęd Kasi Cerekwickiej z zespołem.
•    Rodzina Sznura dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w sobotę w Jemielnicy w pogrzebie śp. Huberta i Rolanda Sznura (brata i bratanka ks. Krystiana Sznury).
•    Do wieczności odszedł śp. Mieczysław Ofierski (l. 78, zam. przy ul. M. Prawego). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831160
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
995
4038
31465
10772476
80076
112735
10831160

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:09:41