IV NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia 2017)

Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia)

IV NIEDZIELA ADWENTU. WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 grudnia):
• Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie.
• Zapraszamy na Pasterki: o godz. 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las) i 24.00 (kościół parafialny). O 23.30  nabożeństwo przed Pasterką. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia. Dziś obowiązuje post jakościowy (od pokarmów mięsnych).
• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości świątecznych w naszej parafii. Dziękujemy za ostatnie kolekty, ofiary i ofiarowane choinki; także tym, z których ofert w tym roku nie skorzystaliśmy. Dziś kolekta na organizację Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
• Kancelaria parafialna czynna będzie dopiero od 2 stycznia.
• Zachęcamy do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 grudnia):
• O godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe.
• Kto przyjął Komunię św. na Pasterce może przystąpić ponownie na Mszy św. w dzień.

Wtorek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 grudnia):
• Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. błogosławieństwo owsa.
O godz. 11.30 Msza św. stanowa w intencji mężczyzn. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże do mężczyzn wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr MORCINIEC z Uniwersytetu Opolskiego.
• Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
• O godz. 17.00 nabożeństwo kolędowe współtworzone przez parafian i nasze schole.

Środa – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 grudnia):
• Po każdej Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.
• O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.  

Czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 grudnia):
• O godz. 9.00 Msza św. z błogosławieństwem dzieci. Po Eucharystii losowanie nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Prosimy o dostarczanie do zakrystii podpisanych plansz adwentowych do środy, 27 grudnia.
• W Jemielnicy Msza św. dla pracujących za granicą.

Piątek – PIĄTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (29 grudnia):
O godz. 19.00 razem ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu Kasi CEREKWICKIEJ.

Sobota – SZÓSTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (30 grudnia):
• O godz. 18.00 Msza św. urodzinowa ks. Norberta GUGULI.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia):
• O godz. 11.30 na Mszy św. pary małżeńskie będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie oraz podejść do kapłana po specjalne błogosławieństwo.
• Od wtorku (2 stycznia 2018 r.) rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Plan odwiedzin kolędowych w informatorach, w gablotce i na stronie internetowej. Więcej informacji za tydzień.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831434
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1269
4038
31739
10772476
80350
112735
10831434

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 07:04:52