IV NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia 2017)

IV NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia)

IV NIEDZIELA ADWENTU. WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO (24 grudnia):
• Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy spokojnych, rodzinnych i przepełnionych radością Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie okazją do ponownego zbudowania nadziei i wiary, chwilą zapomnienia o zgiełku i momentem wsłuchania się w samych siebie.
• Zapraszamy na Pasterki: o godz. 16.00 (dla dzieci), 22.00 (Księży Las) i 24.00 (kościół parafialny). O 23.30  nabożeństwo przed Pasterką. Ofiary składane podczas Pasterki przeznaczone są na wsparcie Funduszu Obrony Życia. Dziś obowiązuje post jakościowy (od pokarmów mięsnych).
• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości świątecznych w naszej parafii. Dziękujemy za ostatnie kolekty, ofiary i ofiarowane choinki; także tym, z których ofert w tym roku nie skorzystaliśmy. Dziś kolekta na organizację Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
• Kancelaria parafialna czynna będzie dopiero od 2 stycznia.
• Zachęcamy do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25 grudnia):
• O godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe.
• Kto przyjął Komunię św. na Pasterce może przystąpić ponownie na Mszy św. w dzień.

Wtorek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA (26 grudnia):
• Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszach św. błogosławieństwo owsa.
O godz. 11.30 Msza św. stanowa w intencji mężczyzn. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże do mężczyzn wygłosi ks. prof. dr hab. Piotr MORCINIEC z Uniwersytetu Opolskiego.
• Kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
• O godz. 17.00 nabożeństwo kolędowe współtworzone przez parafian i nasze schole.

Środa – ŚWIĘTO ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY (27 grudnia):
• Po każdej Mszy św. błogosławieństwo wina ku czci św. Jana.
• O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW, MĘCZENNIKÓW (28 grudnia):
• O godz. 9.00 Msza św. z błogosławieństwem dzieci. Po Eucharystii losowanie nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Prosimy o dostarczanie do zakrystii podpisanych plansz adwentowych do środy, 27 grudnia.
• W Jemielnicy Msza św. dla pracujących za granicą.

Piątek – PIĄTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (29 grudnia):
O godz. 19.00 razem ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy do kościoła parafialnego na koncert kolęd w wykonaniu Kasi CEREKWICKIEJ.

Sobota – SZÓSTY DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO (30 grudnia):
• O godz. 18.00 Msza św. urodzinowa ks. Norberta GUGULI.
• Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia):
• O godz. 11.30 na Mszy św. pary małżeńskie będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie oraz podejść do kapłana po specjalne błogosławieństwo.
• Od wtorku (2 stycznia 2018 r.) rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Plan odwiedzin kolędowych w informatorach, w gablotce i na stronie internetowej. Więcej informacji za tydzień.

Twoje IP: 54.225.26.44
Czas: 2018-10-17 06:13:38