NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia)

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia)

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia):
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości świątecznych w naszej parafii. Panu Piotrowi Prusowi z Góry Św. Anny – za pomysł i wykonanie tegorocznej szopki.
•    O godz. 11.30 na Mszy św. pary małżeńskie będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie oraz podejść do kapłana po specjalne błogosławieństwo.
•    O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie.
•    Strzeleckiemu Ośrodkowi Kultury dziękujemy za współorganizację koncertu kolęd Kasi Cerekwickiej.
•    Od godz. 21.00 do 24.00 czuwanie sylwestrowe w kościele Bożego Ciała.

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. NOWY ROK (1 stycznia 2018):
•    32. Światowy Dzień Modlitw o pokój.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo noworoczne o pokój.

Wtorek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu (2 stycznia):
•     Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską rodzin. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. kolekty kolędowej, która będzie w niedzielę 21 stycznia 2018 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy szkolnych, natomiast kancelaria będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki. O 7.00 Msza w intencji rodzin, które w tym roku przyjmą odwiedziny duszpasterskie.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (4 stycznia):
•    O godz. 17.00 msza św. w intencji żyjących i ++ pracowników firmy Adamietz i byłej fabryki Agromet.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w grudniu 2017 r.
•    W kaplicy Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw Adoracja od 20.00 do 24.00.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (5 stycznia):
•    O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem z Uroczystości Objawienia Pańskiego. Po Eucharystii adoracja pierwszopiątkowa.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 stycznia):
•    Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 Msza św. w j. niemieckim. Na każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
•    Kolekta na misje.
•    O godz. 16.30 przy kapliczce w Nowej Wsi wspólne kolędowanie z Anną GABOR.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 11.00 w Barce Kaczorownia Msza św. i spotkanie z Madzią Buczek.

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia):
•    Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Franciszek ŁUPAK (l. 81, ul. Orzeszkowej), śp. Gabriela WYCISŁO (l. 60, ul. Świerzego), śp. Jolanta LACH (l. 38, zm. w Niemczech; pogrzeb w czwartek, 04.01, o 12.00)
•    Przeżyjmy te ostatnie chwile Starego i pierwsze dni Nowego Roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831169
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1004
4038
31474
10772476
80085
112735
10831169

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:10:13