NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia)

NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (31 grudnia):
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości świątecznych w naszej parafii. Panu Piotrowi Prusowi z Góry Św. Anny – za pomysł i wykonanie tegorocznej szopki.
•    O godz. 11.30 na Mszy św. pary małżeńskie będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie oraz podejść do kapłana po specjalne błogosławieństwo.
•    O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie.
•    Strzeleckiemu Ośrodkowi Kultury dziękujemy za współorganizację koncertu kolęd Kasi Cerekwickiej.
•    Od godz. 21.00 do 24.00 czuwanie sylwestrowe w kościele Bożego Ciała.

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. NOWY ROK (1 stycznia 2018):
•    32. Światowy Dzień Modlitw o pokój.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo noworoczne o pokój.

Wtorek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu (2 stycznia):
•     Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską rodzin. Bardzo prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy. Pielęgnujmy zwyczaj przygotowania stołu przykrytego białym obrusem, na którym znajduje się krzyż i dwie świece. Ofiary dla ministrantów składajmy wyłącznie do ministranckich puszek. Osobiście ministrantów możemy obdarować słodyczami. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. kolekty kolędowej, która będzie w niedzielę 21 stycznia 2018 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy szkolnych, natomiast kancelaria będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki. O 7.00 Msza w intencji rodzin, które w tym roku przyjmą odwiedziny duszpasterskie.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (4 stycznia):
•    O godz. 17.00 msza św. w intencji żyjących i ++ pracowników firmy Adamietz i byłej fabryki Agromet.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w grudniu 2017 r.
•    W kaplicy Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw Adoracja od 20.00 do 24.00.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (5 stycznia):
•    O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem z Uroczystości Objawienia Pańskiego. Po Eucharystii adoracja pierwszopiątkowa.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6 stycznia):
•    Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 Msza św. w j. niemieckim. Na każdej Mszy błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
•    Kolekta na misje.
•    O godz. 16.30 przy kapliczce w Nowej Wsi wspólne kolędowanie z Anną GABOR.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
•    O godz. 11.00 w Barce Kaczorownia Msza św. i spotkanie z Madzią Buczek.

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia):
•    Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Franciszek ŁUPAK (l. 81, ul. Orzeszkowej), śp. Gabriela WYCISŁO (l. 60, ul. Świerzego), śp. Jolanta LACH (l. 38, zm. w Niemczech; pogrzeb w czwartek, 04.01, o 12.00)
•    Przeżyjmy te ostatnie chwile Starego i pierwsze dni Nowego Roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.

Twoje IP: 54.225.26.44
Czas: 2018-10-17 05:07:19